Razmak od 150 piksela između flash igre i reklame

Pročitah neđe da je ovo potreban razmak između flash igre i reklame. Oće li mi neko reći koliki je to razmak u centrimetrima ili milimetrima?

netko nije pratio nastavu u školi ccc 1px nema fizičku veličinu :slight_smile: ali neka me netko iskusniji ispravi ako griješim

ali postavi 4cm i siguran si :slight_smile:

Ako nema fizičku veličinu kako da znam koliko mora biti udaljena reklama?

pa 150 px :slight_smile: odgovor je jednostavan

Imaš za Chrome (a i za FF) dodatak MeasureIt i tako točno na templateu možeš provjeriti kolika je udaljenost između .swf-a i reklame. 150px je zaista ogromna veličina, Adsense na stranici na kojoj se igra igrica postaje beskoristan. Tu je Surge Direct bija odličan, ali trenutno nema ni njih. Teški dani za biznis :smiley:

Koju skriptu koristiš na stranici ?

Staviš palac okomito na ekran i stisneš, razmak mora biti veći od toga. Ako je, nemaš brige. Eto, ne treba ti ni redalica.

Sreća pa imam neradničke prste pa će razmak biti mali. Da se gleda širina palca onog lika što mi je jedanred cjepo drva bilo bi više od 4 cm. Bilo je jedne godine u nekim novinama članak kako pripremiti djevojku za analni seks i između ostalog kažu parafraziram "lagano jedan prst stavite, vrtite… pa još jedan stavite… ako radite na baušteli ostanite na jednom prstu jer joj već oči iskaču"
tako da ti je ta veličina širina palca veoma relativna.

To ti je 15 cm, garantirano

Monitori/ekrani prave sliku od pixel-a. Jedan pixel znaci jedna tacka u boji na ekranu. Tacka je znaci “pixel”.
Vise pixela/tacki u boji predstavlja sliku (ono sto vidis na ekranu).

Koliki je pixel/tacka? Pa zavisi od monitora (rezolucije). Recimo na monitoru ti je veci pixel nego na mobitel ekranu.
Ako su pixeli manji onda je i slika manja, ako je veci onda je i slika veca :smiley: