Razvoj umjetne inteligencije u Europi

Cipar, Grčka, Rumunjska i – Hrvatska naravno među najgorima.

1 Like

Jos jedno 500 godina ce Amerikanci vladati zemljom (kao nekada Turci ovim krajevima)
jer 200 godina uvoze najpametnije ljude sa cele planete,tako da svaka prica o kinezima,rusima,evropljanima ,crncima,japancima i ostalima pada u vodu,

1 Like

Ohh brane kako si u krivu, Amerikanci misle da ce vladati ali bas kao sto sam pisao u onom topicu u trecoj industrijskoj revoluciji koja ce se dogoditi ce se dogoditi katastrofa za njih.

Kina prevladava i oni idu takvom brzinom da je to strasno i tko to nebude pratio na vrijeme ce biti iza njih.

Kinezi imaju toliko snage, novaca i volje da ih se uopce ne brine sto su napravili masu pogresnih projekata jer oni ulazu i gurajus ve s nadom da ce jedan od njih uspjeti, pa tako imas na novo izgardjene gradove u kini koji su kostali miljarde dolara a u njima nema ni zive duse, pa imas zeljeznice koje povezuju mjesta kojima se ne voze vlakovi i tako dalje. A u cijeloj toj prici je da se oni ne boje pogrijesiti zato i ulazu i u AI, blockachain i sve ostalo sto se jos en pise po medijima… njihova siliconska dolina je doavno pregazila sve ostale silikonske doline, dok se u jednima gleda profit u drugima se ta ista tehnologija prodaje za bagatelu i u istom trenutku razvija nova…

Neznam zasto se spominje Hrvatska u bilo kojem kontekstu, mi ne postojimom kao sto nismo postojali za vrijeme Jugoslavije tako en psotojimo ni sada, samo se sada zovemo “Europa”… odnosno drzava u Europi sa nikakvim pravima, bas kao sto smo mi gradjani u hrvatskoj bez ikakvih prava…

EDIT:
Razvoj AI-a?
Recimo google vec ima AI Doctore:

EDIT2:
Kineska Dolina:

A gdje smo tu mi, lol

2 Likeova

Amerikanci već odavno nevladaju svijetom i definitivno da će Kina pregaziti sve.
Kad pogledamo Kinu i njezin razvoj u zadnjih 10-godina mislim da se nitko nije tako brzo razvio u tom vremenu. Nedavno mi se kolega vratio iz Kine s poslovnog puta gdje je proveo mjesec dana u Shenzhen-u koji ima stanovnika kao 3 Hrvatske i stvarno je velika razlika između nekadašnje komunističke kine i današne gospodarske sile.
Omjer kuna i kineskog yuan-a je skoro 1:1 tako da nije teško preračunavati vrijednosti. I tako proveo je malo razgovarajući tamo s ljudima i došao do informacije da jedan obični radnik u pivovari ima plaću od cca 6000kn i da je to jako malo tamo za život i da on sa svojom plaćom kao IT expert po hrvatskom standardu je čak tamo ispod prosjeka.

Ameri su toliko ufurani da se prevarili sami sebe tu nema se šta posebno za dodati.

Što se tiče nas, to smo si sami krivi. Nije nama kriva ni Amerika,ni Jugoslavija ma nitko.
Naš mentalitet dok je meni dobro briga me za druge je doveo do ovog stanja. Zbog naše pohlepe,sebičnosti,oholosti smo tu gdje jesmo.

1 Like

Nema to blage veze sto ti pises jer u kini i rusiji kao i ostalim istocnim zemljama
narod se polarizovao na bogate i siromasne 90 % siromasnih 10 % bogatih
sa svim privilegijama ,a tako nijedan narod niti jedna drzava ne moze napredovati u nijednom smislu niti prirodno postepeno niti diktaturom tih 10 posto bogatih da guraju neki napredak,u americi 80 % ljudi i dan danas dobro lepo zivi i lepo zaradjuje a 20
posto stanovnistva je na nekim marginama drustva , e takve drzave mogu biti
nosioci napredka u svakom smislu ,

nisi baš u pravu … imaju i amerikanci milijardera, i kod njih je polarizovano … svaki amerikanac se strašno boji da izgubi posao jer svaki ima hipoteku + auto na lizing/kredit … s druge strane 100 ljudi u kineskom parlamentu ima ukupno 600 milijardi dolara na računima :slight_smile: nije sjajno nigdje, kina jeste prijetnja ali niko nema ono što SAD imaju - facebook i google :slight_smile:

Most of America is fucked financially.

Let’s look at some uncomfortable figures:

61% of Americans don’t have enough savings to cover a $1000 Emergency
The average American dies with $61k in debt
78% of Americans are living paycheck to paycheck
29% of households don’t have retirement savings or a pension
These numbers are horrible.

What about the future?

Bojati se da izgubis posao jer imas kucu od 200 kvadrata sa uredjenim travnjakom ,dzip,luxuzni auto,mali kamionet,dva motora ,cetiri bicikle i dvoje dece je sasvim razumljivo i imati platu od
50 60 $ godisnje,

1 Like

hahahahah e ■■■■ ga sad hahaahhaha

2 Likeova

Šta učiniše američki filmovi i hollywood :slight_smile:

Evo Pervan je vamo sve rekao.

Verovatno si mlad i zelen pa na tebe imaju uticaj americki filmovi i ovaj komedijas,
Ja licno poznajem ljude koji su otisli tamo ,znaci iz prve ruke od komsija znam kako je tamo
od milijun ljudi sto su odavde otisli za amerigu ,vratilo se 1000 nesposobni da ista rade
u normalnom svetu ,dakle pusti ti propagnadu ovakvih glupi serija ,
cinjenice govore istinu svi koji nesto hoce i znaju idu u ameriku ne u kinu ili rusiju
i NIKO pazi ovo NIKO se ne vraca,

Hahahahah wooow jedini si na ovom svijetu koji ima komšiju u Americi.
Komedijaš? hahahhahaha čovjek priča istinu o stanju u Lijepo našoj i na balkanu u svakoj svojoj emisiji. Naravno pola plavuša se smiju na to jer misle da je zabavno a zapravo je tragično i ironično.
Naravno da nitko neodlazi živjeti u Kinu i Rusiju nego se odlazi SAD/Ca ali ovdje nije bila uopće riječ o iseljavanju u određenu zemlju nego o moći i jačini gospodarskih sila.

I da se nitko nevraća također su gluposti. To što ti imaš komšije tako imam i ja vrlo dobre prijatelje u Canadi koji imaju nekoliko svojih zgrada i 4 auta, kuću preko 500m2 jer je to standard u njihovom kvartu. Imaju prijatelje koji su zaduženi za kompletan prijevoz robe po Canadi isto naši ljudi, od brata najbolji prijatelj se vratio iz Amerike da se školuje u Hr jer vamo mu je obitelj i djed je kupio hotel u Dubrovniku i apartmane po Jadranu s tim da idalje ima nekretnine i biznis u USA.
Nekužim što si htio reći s tim komšijama?

Najtipičniji primjer tih priča su Njemački gastarbajteri koji su u svojim zemljama skockani na godišnjem odmoru,mobiteli,izlasci,naslikavanja a znaš šta rade u Njemačkoj!?
Spavaju u podrumima njih 6 po sobi i jedu hranu iz konzervi.

Tako da pusti te priče. Da imaju više šansi za uspjeh ali daleko od toga da im je med i mlijeko.

  • malo ljudi odlazi direkt za Ameriku jer Amerika nije imigrantska zemlja nego Canada.

Vazi kada je tako ti najbolje znas…

moram jos samo ovo dodati zbog tvojih reci,

zar mislis da rusija kina japan imaju vise moci uticaja i znanja sa svojim ljudima

ili ameriga sa svim pametnim ljudima iz celog sveta plus pametnim rusima kinezima i japancima

zar ti to mislis ,mora da si veoma zelen,skup pameti na gomili

daje znanje i moc, ne tri kineza,

Evo pročitaj si ovo i sve će i tebi biti jasno :wink:

kakve veze sada ima SAD sa Tominom prevarom ??? vidi se da si neki balavac
bez argumenata sada povlacis price ti si mene ja sam tebe on je mene,

kakve ovo veze ima sa AMERIKOM

ili dal sam ja zelen ,kada nekom hoces pomoci uvek ces ispasti zelen, ako te taj hoce prevariti

ovde pisemo o drugim temama a ti ubacujes video komedijasa,onda je sve jasno

hahahahahahhahahah :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Amerika nedostižni san za malog branu :smiley:

A ovo za pomoć je no comment…
A to što ti Pervan smeta to je to tebe, da sam ubacio Ivana Inavovića vjerojatno bi dobio lajk :smiley:

ne bi ni onda jer ti ne shvatas da ti komedijasi sluze za takve kao ti…i ivan i amidza i zeljko i svi ti drzavni komedijasi koji sluze da imas 3500 kuna a u srbiji 30.000 a u crnoj gori 300 eura platu
i onda takvima kao ti smeta AMERIGA koja samo sto nije propala
a Brane odavno zivi svoj americki san :stuck_out_tongue: 50 do 100 $ zelembaca dnevno od kuce…
jos kada ti nisi ni znao sta je net

Da, a sve korporacije u kojima taj radi idu u Kinu…

A ovo da se nitko en vraca je normalno i netreba otic u Ameriku, dovoljno je da ode u Sloveniju tu je pokraj samo par stotina kilometara i nikad se nece vratiti, osim na more da dodju da se tu prze na nasoj obali.

pa naravno sda svima treba isto objasnjavati idu jer ti kinezi rade za 500 doalra
a ne za 3000 kao amerikanci drugo je kapital jeftina radna snaga posao i biznis
to nema veze sa pocetkom price o umetnoj inteligenciji

ipak ce brze i bolje to napraviti ameri od bilo koga ,jer imaju naucnike iz celog sveta
iz svih mogucih i nemogucih naucnih pravaca

ja sam samo to rekao a neko tvrdi da

kinezi i rusi iz kojih zemalja svi pametnih beze 200 300 godina…sada nakon 20 godina
nekog poboljsanja sada postaju sile

OMG zar je moguce tako razmisljanje…

Super Brane i meni je iskreno drago zbog tvoje zarade i čestitam. Da ja još nezarađujem od neta ali moji mjesečni rashodi su veći od tvojih mjesečnih zarada tako da nemoraš se hvaliti.

Evo uskoro će kuća s bazenom biti na moru od 180m2, nemam đip jer mi netreba za po kradu ali bmw 5 s m paketom je do kraja godine tu doduše ne novi ali ja ću biti zadovoljan i s 2010 godištem, motor sam imao pa
prodao.

e branko, branko vidim i ovaj komentar dolje ispod @dadaas ovog… a jbg nema smisla raspravljanje samo baci pogled na ovaj post za koju godinu kad amerike nebude nigdje.