Recenzija portala it-vijesti

Pozdrav svima,

nakon nešto više od godinu dana postojanja i rada portala: it-vijesti.com postavljam ga na recenziju kako bih dobio povratne informacije o njegovoj kvaliteti.

Portal je svojevrstan agregator IT vijesti, pogonjen WordPress-om.

IT vijesti su osnova portala a kao dodatak portal ima i IT lokator sa prikazom IT trgovina na odabranoj lokaciji na karti. U podnožju stranice nalazi se skripta koja prikazuje ponudu poslova u IT sektoru - korisno. Također, u podnožju stranice nalaze se i poveznice sa sličicama (favicon) po uzoru na “1klik”. Ništa spektakularno ali je zgodan detalj. Na početnoj stranici je implementiran i Geek kviz.

Sadržaj, dizajn i funkcionalnost su po meni OK, međutim …

ono što ja nikako ne mogu shvatiti je kako usprkos redovitom ažuriranju i velikom trudu oko reklamiranja portala isti i nakon godinu dana ima tek tristotinjak unikatnih dnevnih posjeta.

Unaprijed se zahvaljujem svima na konstruktivnim kritikama, prijedlozima i eventualnim pohvalama.

Lp.,

Mladen

Subjektivno (iz mog kuta gledišta), design mi se čini generički. Osobno kad vidim takve siteove, vratim se nazad na google i tražim drugi site. Npr. usporedi bug.hr i tvoj design. Na tvom siteu se naslovi grupe vijesti (hardver, mobiteli, igre…) ne izdvajaju od ostatka teksta, što mi na prvi pogled izgleda “generički”. Također, site bi mi izgledao primamljivije da su vijesti poredane (dizajnirane) kao što su primjerice na net.hr ili index.hr ili večernji.hr i slično. Kad već imaš komentare na članke sa facebooka, makni one komentare od wordpressa (Leave a reply), jer i zbog toga izgleda generički.
Osobno sam mišljenja kako takav site bi trebao sličiti (uporabno) što je više moguće ostalim sitovima slične vrste (news portala), jer ljudi su navikli na korištenje tih portala i imaju nekakvu naviku što se gdje nalazi, iako naravno nisu svi siteovi isti. Međutim, moraš uzeti u obzir navike ljudi.
Generalno mi se čini uredno složeno. Nedostaje ti jedino nekakve orginalnosti i malo “temperamenta” u designu. :slight_smile:
Nisam vidio, imaš li negdje na siteu svoju kolumnu, ili nekakav tjedni blog ili svoj osvrt na nešto iz it svijeta? Ako je takav članak dobar, ljudi će se često vraćat kakao bi pročitali tvoje mišljenje o nečemu, pogotovo ako je satirično ili humoristično.

Napomena: pokušao sam biti konstruktivan, nemoj zamjerit ako sam te ičlime uvrijedio jer mi to nije bila namjera :slight_smile:

Ne znam što reći za dizajn s obzirom da koristite wordpress temu Volt koja je prodana 1185 puta. Nemate baš neku originalnost.
Tema sama po sebi je dobro strukturirana. Samo bih kao što je kolega dmitrecic rekao, istaknuo naslove kategorija u lijevom stupcu. Znači dodao bih pozadinsku boju npr #F5F5F5 za samo naslove, a ne cijeli “box”.

Naravno da neću zamjeriti. Baš naprotiv, zahvalan sam svima na dobronamjernim kritikama i prijedlozima koje ću svakako nastojati uvažiti i realizirati.