Recenziju sitea!

Nije neka novost, ima ih puno slicnih ali eto sto misliste o ovom pristupu i izvedbi sa malim oglasima

http://www.svenanetu.com/

To je tvoj site ?
Meni je ok dizajn, bolji od njuškala i sličnih sa ovog foruma…

Development radio. Nisam vlasnik. Bolji od kojih slicnih sa foruma? thanx na pohvalama.

A neču stavljati link da nebi ispalo da vrijeđam čovjeka. Al ako se ne varam na prodaji je u oglasu…

Izgleda odlicno! Najvise mi se svidja karta!

Jesi li kada što prodavao ili kupovao pa ti je trebala karta?

BTW, moje je mišljenje da bi općeniti oglasnici trebali biti (za sada) ograničeni na jednu državu zbog carinskih formalnosti.

Nemam pojma kako to ide u EU i ima li dodatne papirologije unutar država članica za npr. kupnju osobnog vozila.

1 Like

kao prvo mislim da dosta tehnicki zaostaje za najjacim takvim stranicama u BiH…

pogledaj kako je uradjen pik.ba (trenutno najbolji oglasnik u BiH), dok market.ba sve vishe gubi

Mislim da ste trebali vidjeti sta su oni uradili, pa napraviti bolje od toga.

Ima to jos toga da se radi, jedan od problema je sto je site osmislio dizajner bez ikakvog uvida u SEO pa se sada radi sve vise prema tome, naravno karta iako je lijepa ide van ili barem negdje dalje od pocetne, a ide na pocetnu kategorije i slicno sto je bitno da ima oglasnik.

super mi je sajt al se moram složit s nekim tko je napisao da je zajebano pravit regionalni oglasnik :slight_smile:

al samo naprijed…izgleda dobro…želim sreću :slight_smile:

Sajt mi sE sviđa.
Da li se je isplativo gurati na to tržište, mislim na male oglase?

Dali je isplativo, pa sigurno nije bas tu neka lova.

Zasto regionalni, pa zasto ne, ako imas ime koje moze svuda proci, preko IPa lovis drzavu i prikazujes sucelje/jezik pa mozda i oglase bliske toj drzavi, imas jako puno pogranicnih podrucja kod nas sto bi znacilo a nekom iz osijeka nije mrsko pogledat i sto ima u npr NS i ako je tamo npr iPhone jeftniji pa bi rekao da ima smisla.

[quote=“martko”]Dali je isplativo, pa sigurno nije bas tu neka lova.

[/quote]

Ja mislim bas supratno, da je tu vrlo solidna lova. Naime, oglasnici ostvaruju puno pageviewsa, više od ostalih site-ova. Njuskalo je u po gemiusu na 6 mjestu po posjetiteljima, ali čak na drugom mjestu po pageviews. Samo treba dobro pozicionirati google oglase i iskorititi sve te pv-e. A postoje i drugi modeli zarade za oglase.

dobro njuskalo je sa kolicnom oglasavanja potrosio koliko valjda i svi ostali sitovi zajedno i stalno i dalje trosi.

Ali ima tu jedan trik. Njuskalo je uspio uvjeriti neke svoje klijente (npr. prodavaonice rabljenih automobila) da je za njih najbolje da uzmu adwords kampanju koja vodi na Njuskalo… :slight_smile:

lijepo. :slight_smile:

Kako znas za to da ih je uvjerio? Kako ih je uvjerio uopce, zvuci mi nevjerovatno i besmisleno za klijente.

Ima smisla jer oglas vodi na podstranicu od klijenta, npr:

http://www.njuskalo.hr/trgovina/jakovic

Ne znam detalje njihovog poslovnog modela s klijentima, samo sam načuo da rade tako i bio oduševljen kako su se dobro sjetili.

Ok to mi je jasno, ali zasto bi klijent htio da ode na podstrancu od njuskala a ne na njegovu podstranicu? Kojim argumentom je njuskalo nagovorio klijente da to rade? Mozda je ucestvovao u trosku reklame?

zato što klijent koji ima trgovinu plati “nešto sitno” a više ljudi će tražit rabljena vozila na njuškalu nego na google-u…kužiš…

npr. ti prodaješ rabljene automobile i znaš da će ljudi doć na njuškalo tražit sebi kupit polovni auto, zar ti nije isplativo za cca 500kn (bubam cifru) imat svoju trgovinu na njuškalu gdje će kad korisnik dođe vidjet prvo kraj oglasa tebe kao oglašivača (znači ime tvrtke, što je ozbiljnije od nadimka), vidjet će tvoj logo (koji kao obični oglašivač nemaš), sve oglase gdje kad dođe ima sve informacije o tvojoj tvrtki, čak i web sajt…

btw. jel svenanetu radjeno na nekoj gotovoj open source skripti (ako nije tajna)? meni se bas svidja stranica… samo mi se kod forme za predaju oglasa malo raspada dizajn, kod dodaj sliku gumb browse se vidi samo do pola.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja