Redirect domena.com i www.domena.com na godaddy i još neke stvari

Neki od vas znaju, kupio sam sajt razmjeni.com, baš preko ovog foruma.
Imam nekoliko problema koje nisam još uspio riješiti.

Odmah sam primjetio da mi sa i bez www stvara dva sessiona, ne preusmjerava.
Čekao sam da prebacimo domene, eto, prebacio sam i DNS da ide na moj hosting.

I dalje imam isti problem.
Pa sam na godaddy napravio 301 redirect, sa razmjeni.com na wvw.razmjeni.com, ali ne funkcionira.
(možda u roku 24 sata, što je godaddy upozorio ? ali na nekom redirect checkeru već prepoznaje redirekciju)

Imam i drugi sajt, gdje sam odabrao da mi je bez www glavna adresa, pa kad netko upiše wvw.winalite.hr (wvw sam namjerno napisao da ga forum ne pretvori u link), redirect ga baca na winalite.hr što se vidi i u address baru browsera.
Zašto tako nije i sa razmjeni ?

Druga stvar, ovo mi je javio woorank:[quote=""]
IP Canonicalization
Be careful: your IP is not forwarding to your website domain name. Search engines like Google are now able to index your website with its IP instead of the domain name. It will result in duplicate content.
You should do an htaccess 301 redirect to make sure the IP doesn’t get indexed.[/quote]
Što bi to značilo i kako to popraviti ?

Treća stvar, javio mi se jedan korisnik, iz Bosne (preko ADSL BHtelecom), koji uopće ne može pristupiti stranici, da li netko od vas ima takav problem ?
On dobiva poruku: "This website is temporarily unavailable, please try again later."
Jučer sam mjenjao DNS-ove jer sam promijenio hosting, da li je to do toga da još treba pričekati 24-48 sati da svi ISP-ovi resetiraju svoj cache ili ?
Ima li kakvog lijeka, da ubrzam malo stvar, ili nešto…

Na kraju, da se zahvalim svima koji mi pomažu, neke stvari radim prvi put i evo, svečano obećajem da neću nikada više pitati nešto što ste mi jednom rekli, prvi put pa hajde, ali više od toga ne bi imalo smisla… :slight_smile:

Ja isto dobivam tu poruku pristupam iz hrvatske
"This website is temporarily unavailable, please try again later."

Ah, a nas troje koje radimo na njemu (svi smo iz Hrvatske) vidimo sajt normalno…
Nije mi jasno :frowning:

razmjeni.com otvara,
http://www.razmjeni.com
ne otvara tj. baca gore navedeni error

si ovo stavio u .htaccess file?

Options +FollowSymLinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^razmjeni.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.razmjeni.com/$1 [L,R=301]

meni ne otvara ni jedan ni drugi javlja mi istu gresku (ni sa ni bez www)
“This website is temporarily unavailable, please try again later.”

Mislim da nešto nije kako bi trebalo biti, ali moraš dati malo više podataka ako hoćeš savjet. Pokušao sam iskopati činjenice, ali ne uspjevam… Dobivam dosta grešaka.

Gdje je hostan sajt? Gdje si postavio redirekciju, na DNS-u domene ili na hostu? Koristiš godaddy-jeve nameservere, jesi ti mijenjao A record ili je to default postavka?

koja je logika ? anybody ?

glupan, nisam.
toliko sam se izživcirao čekanjem promjene dns-a da sam smetnuo s uma.
sad jesam i radi normalno, tnx.

dev_masta jeli i ovo mozda tvoj sajt identicno izgledaju i isto funkcioniraju www.dropbucks.com

pricaj malo sa hosterom i baci mu pod nos ovu gresku :

Recursive Queries I could use the nameservers listed below to performe recursive queries. It may be that I am wrong but the chances of that are low. You should not have nameservers that allow recursive queries as this will allow almost anyone to use your nameservers and can cause problems. Problem record(s) are:
65.254.254.100
65.254.254.101

Nije, vjerojatno je rađen na istoj skripti, ima ih nekoliko sličnih.
Iako, ni ovaj sajt neće dugo ovako izgledati, uskoro ide nekakav redizajn.
Samo da prvo riješim tehnički da sve radi kako treba, ima par grešaka…

[quote=“Alen”]pricaj malo sa hosterom i baci mu pod nos ovu gresku :

Recursive Queries I could use the nameservers listed below to performe recursive queries. It may be that I am wrong but the chances of that are low. You should not have nameservers that allow recursive queries as this will allow almost anyone to use your nameservers and can cause problems. Problem record(s) are:
65.254.254.100
65.254.254.101[/quote]
Kako si našao tu grešku i što ona točn znači ?
Probao sam malo guglati nije mi baš jasno :slight_smile:

Host mi je fatcow.com trenutno…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja