Redirect na moju domenu bez gubljenja posjete

Pozdrav ljudi :slight_smile:

Zelim kupiti jedan sajt koji ima 7.000 postova ima solidan visit sa googla, jedino što mi se ne sviđa na tom sajtu jeste domena… Posjeta ide direktno na sadrzaj domena.com/naslov-posta
Kupio sam bolju domenu i zelim je zamjeniti ali da ne gubim posjetu…
Kako se moze to srediti ima li neko ideju ? :slight_smile:

Redirect kod neki ili … .?

301 redirect, a mislim da u GWT-u imaš i opciju gdje možeš podesiti da si promjenio domenu. Više nisam siguran, nisam dugo gledao, ali mi je ostalo u sjećanju da postoji takvo nešto. Mada mislim ako dobro podesiš redirect samo da ne bi trebalo biti problema, brzo ce to google pohvatati.

ukoliko neko ulazi na staradomena.com/naslov-post da li ce mu otvarati novadomena.com/naslov-posta ili ga šalje na novadomena.com ?

Ako postaviš Wildcard redirect, onda će ga slati na /naslov-posta, ako ne, onda samo na novadomena.com

sad mene interesuje, kad postavim redirect i ocu sa posta na post je li moram sve postove imati duplikate na jednoj i na drugoj stranici ?

Moram i na ovaj domen isto postavljati taj isti sadrzaj ?

Redirekcija 301 se stavlja u .htaccess file i izgleda ovako;

redirect 301 /ime-stranice.htm http://www.nova-domena.com/novo-ime-stranice.htm

Ovakav način se radi za svaku stranicu posebno, a stranica sa koje redirektaš ne mora postojati, nema potrebe ni smisla da postoji. :slight_smile:
Ali domena mora, jer se redirektira sa nje. Ne možeš redirektirati sa nove domene prema njoj, nego sa stare.

A jbt 6.000 članaka je tu :smiley:
valja 6.000 puta to ispraviti :smiley:

A da probaš nešto kao

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.novi-domen.com/$1 [R=301,L]

ako ti ostaju isti permalinkovi, ovo bi trebalo preusmeravati svaku stranicu na istu stranicu na novoj domeni, recimo

staradomena.com/strana1.html na novi-domen.com/strana1.html
staradomena.com/strana2.html na novi-domen.com/strana2.html

1 Like

Koristim PHP Melody skriptu i ona zadaje random permalink

Nije mi baš najjasnije. Nisam koristio PHP Melody, ali link do određene stranice ne može biti dinamičan. Mora imati neku strukturu. Sada sam gledao demo i vidim da ima url sastavljen od prilagođenog naslova + neki identifikator videa. Kakav god da je naslov, identifikator videa je ključna stvar i nije promenjiva,. Možda je jednom dodeljen po random principu, ali se kasnije ne menja.

Elem, ako preneseš kompletnu bazu na drugi domen (mada i ne trebaš seliti bazu ako ti je sve na istom hostingu?) svi ulazni linkovi bi ti trebali biti ispravni i ispravno preusmereni na novi domen.

A koliko vidim po dokumentaciji od verzije 2.1 možeš prilagoditi permalink.

Zadaje random permalink kao i na youtubu :slight_smile:
Pokušat cu nešto napraviti da ne zeznem sve :smiley:

Ako ćeš ručno uploadovati na novi domen, onda jeste problem, ali ako prenosiš celu bazu 1:1, onda nemaš problem. Bez obzira što ga je zadao random, on mora ostati trajan, inače ne bi bilo moguće deliti link direktno do videa.