Redizajn stranice apartmani Katina

Pozdrav, evo napravio sam redizajn stranice o svojim apartmanima-prije je bila stranica napravljena preko bloggera. Inace cekam jos prijevod na njemacki jezik tako da nije skroz gotova ali eto…

http://apartmanikomiza.com/

Okej, ali ne izgleda baš profesionalno. Iskreno, čim vidim da netko napiše neku riječ sa dijakritičkim znakom, a nakon nje bez (č kao c, ili ć kao c) digne mi se kosa na glavi. Ili piši ovako ili onako.
Tako u tvom footeru ako već piše “poČetna”, zašto kasnije piše “kako doci” i “O Komizi”?

Iskreno, takve stvari baš znaju bosti u oči. Na ovakvim web stranicama možda i ne, ali dobra bi ti praksa bila za sve ne ponavljati takve greške.

Inače ne rade ti upravo dva spomenuta linka. U nazivu samih datoteka ne smiješ koristiti dijakritičke znakove (a datoteke ti se zovu kakodoći.html i okomiži.html) i linkovi zato ne rade.

Ne radi ti ni pojedini meni kad si u drugom. Npr. kad si u početnom engleskom ne možeš aktivirati talijanski. Provjeri linkove, očito ima još veza koje štekaju. Također ovo rješenje sa desnim glavnim menijem ne djeluje najsretnije da ista strelica stoji fiksirana dok druga ide gore dolje. Glavni tekst lektorirat žešće(vračaju, … , sadrzi, autoktono), našao sam brzim pregledom 15tak grešaka unutar sitea.

Glede sadržaja, ne znam koliko smiješ to mijenjat. imaš sjajne slike a galeriju skrivenu dolje desno. Šta ne bi bilo bolje da je recimo ispod teksta. Dalje odmah ispod teksta na početnoj staviti linkove na sva tri apartmana. Skratiti možda malo ovo najbolje želje blabla. Mislim nije loše, ali kraće fraze su generalno bolje. Recimo ova koju koristiš na stranicama apartmana. Također mislim da bi dobro bilo na stranici od apartmana na dnu teksta dodati link direktno za kontakt, ako gost vidi nešto što mu se sviđa da slučajno ne zaluta.

Generalno, vizualni dizajn mi se čini dobar, jednostavan, funkcionalan. Još da svi linkovi rade i tekst korigiran to je to :smiley:

Na stranici kako doci imas gresku u footer-u:
Firefox:

http://img403.imageshack.us/img403/6512/kakodoci.png

greske o kako doci i o Komiži ta dva linka sam ja primjetio

Hvala svima na savjetima i kritikama… u pocetku sam krivo napisao-cekam prijevod na talijanski ne na njemacki, tako da svi linkovi koji vode prema talijanskom su trenutno nedostupni. Dalje toniperic slazem se sa tim stvarima u vezi kvacica,iskreno sam se trudio da nebude gresaka- naknadno cu jos jednom sve provjerit. Greska kako doci i o komizi u footeru se dogodila jedino na index.html-u i neznam zasto nisam promjenio kao niu primjetio. Na sve druge stranice pise o komiži i kako doći te su postavljeni valjani linkovi kakodoci.html kao i o komizi.html.
kju385: tekst cu generalno pregledat ove dane i uredit ga skroz. Sto se tice linkova apartmana kao i kontakta ispod opisa apartmana to cu postavit. Ali sto se tice galerija fotografija, meni ne izgleda lose da je desno ispod menija. Ljudi kad citaju tekst koji ih zanima spuste se malo dolje i sa desne strane imaju slike. Tako da mi se cini da im je tako najvise "naruku"
hrvojesb ureden je footer u kakodoci !!

Meni se sviđa dizajn, najslabija karika mi je logotip. Također bih pohvalio brzinu stranice.

Hvala svima na savjetima i kritikama… u pocetku sam krivo napisao-cekam prijevod na talijanski ne na njemacki, tako da svi linkovi koji vode prema talijanskom su trenutno nedostupni. Dalje toniperic slazem se sa tim stvarima u vezi kvacica,iskreno sam se trudio da nebude gresaka- naknadno cu jos jednom sve provjerit. Greska kako doci i o komizi u footeru se dogodila jedino na index.html-u i neznam zasto nisam promjenio kao niu primjetio. Na sve druge stranice pise o komiži i kako doći te su postavljeni valjani linkovi kakodoci.html kao i o komizi.html.
kju385: tekst cu generalno pregledat ove dane i uredit ga skroz. Sto se tice linkova apartmana kao i kontakta ispod opisa apartmana to cu postavit. Ali sto se tice galerija fotografija, meni ne izgleda lose da je desno ispod menija. Ljudi kad citaju tekst koji ih zanima spuste se malo dolje i sa desne strane imaju slike. Tako da mi se cini da im je tako najvise "naruku"
hrvojesb ureden je footer u kakodoci !!

Drago mi je da ti se svida APazinjan. Ako mislis na logotip u headeru meni se bas svida… Sto se tice brzine drago mi je da je dobra jer mi je jedan prijatelj rekao da je njemu sporo otvaralo stranicu, valjda mu je bilo do interneta.
Evo popravio postavio sam linkove apartmana na index.htmlu kao i mail formu ispod tekstova o apartmanima.
Jel mozda netko zna razlog zasto mi je slaba rezolucija google mape. Na njihovim stranicama mi izgleda normalno a akd kopiram kod na svoju stranicu izgleda mi gore- zumirano nekako a to mi se nesvida.
takoder cu promjenit kontakt formu zato sto mi se nesvida spam protektor- ono kad treba kod upisat za poslat poruku… To mi ide na zivce.

Meni se stranica sviđa.
Ja bih osobno tamo gdje je ona jarka, rekla bih čak kričava, plava boja,
(kontakt i još nešto je u toj boji), dakle, ja bih neku drugu svijetlo plavu, laganiju neku koja toliko ne blješti.
Ova google mapa nije baš najbolje što bi mogao imati…
Problem je rezolucija, istina, ali i još nešto:
kad pogledaš mapu na prvi tren nekome može izgledati da apartmani uopće nisu na moru, nego negdje u unutrašnjosti…

Hvala mar na komentarima, drago mi je da ti se svida.
Google mapa je dobra pogotovo za apartmane da gosti vide gdje dolaze-pogotovo gdje im je more. Evo sam promjenio rezoluciju, tj. zoom out sam stavio tako da sada puno bolje izgleda.
Sto se tice kontakt forme, promjenit cu boju i opcenitro kontakt formu sutra da bude ljepse i ugodje oku.

Moze mala pomoc. Zanima me zasto kada upisen u googlu apartments komiza i nade moju stranicu dolje u descriptionu ispod linka mi bolda accommodation Komiža, a desc izgleda ovako: Apartments Katina Komiža, private accommodation Komiža - We started our tourist buissnes in year 2000 since when more and more guests are very happy to…

To mi je odma u pocetku bilo, pa sam mislio da ce se svremenom promjenit ali nije.
Dali moze google bunit sto se je prije ova domena koristila na blogger (moju prijasnju stranicu o apartmanima)a tek nedavno je redirektana na novi server.
Zanima me cisto informativno, posto nebi trebalo nista mjenjat jer je stranica odlicno rangirana za keyword apartments komiza.
P.s. radi se o engleskoj verziji apartmanikomiza.com stranice, apartmentskomiza.com.

wp za ovaj projekat i plugin i caio

vise sadrzaja

[quote=“mlajimlaji”]Moze mala pomoc. Zanima me zasto kada upisen u googlu apartments komiza i nade moju stranicu dolje u descriptionu ispod linka mi bolda accommodation Komiža, a desc izgleda ovako: Apartments Katina Komiža, private accommodation Komiža - We started our tourist buissnes in year 2000 since when more and more guests are very happy to…

To mi je odma u pocetku bilo, pa sam mislio da ce se svremenom promjenit ali nije.
Dali moze google bunit sto se je prije ova domena koristila na blogger (moju prijasnju stranicu o apartmanima)a tek nedavno je redirektana na novi server.
Zanima me cisto informativno, posto nebi trebalo nista mjenjat jer je stranica odlicno rangirana za keyword apartments komiza.
P.s. radi se o engleskoj verziji apartmanikomiza.com stranice, apartmentskomiza.com.[/quote]

To što ti piše ispod linka je description tag, koji kada se prikazuje u google.com odma biva preveden google translateom s hrvatskog na engleski pa se sintaksa rečenice malo zblesira, u google.hr-u se normalno vidi na hrvatskom jeziku,

u pravilu google translate se bolje snalazi u kratkim rečenicama ili izjavama, tako da se gramatički ne poremete

nadam se da sam ti bar malo pomogao :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja