Redizajn stranice i SEO

Pozdrav ekipa,

Prije 4 godine sam napravio jednu web stranicu za prijatelja koji prodaje elektromaterijal. Stranica je statična (html/css) i pozicija je odlična za velik broj ključnih riječi… S obzirom da je stranica velika, odn. ima puno materijala, razmišljao sam napraviti redizajn i napraviti je pomoću Wordpress-a. Pokušao bih što više stvari napravit da budu identične kako je na staroj stranici, kao title, description…

Zanima me kakav bi to imalo učinak na moju dosadašnju poziciju. Kako bi google gledao na to, itd… Stranica bi imala više manje istu strukturu sa istim materijalima koji su bili dosad, istu domenu… samo što bi sad dodavao još više stvari…

Ukoliko netko ima već iskustva s tim, molio bih da mi da savjet…

Unaprijed hvala. :klanjamse

Oprosti što ti upadam u temu, ali da ne otvaram novu pa da mi tu netko odgovori jer mi se čini slično.
Ja sam napravila blog i takve je vrste da ja često mnoge stare postove brišem.
Je li to može kakve probleme napraviti?

A ovako ja sam prije par mjeseci prebacivao stranicu sa joomle na wp mislim slicna situacija, najbitnije je da url-ovi ostanu isti tako da sam radio rucno neke… jos je bitno da ti ostanu svi postovi pogotovo oni sta su dobro rangirani i da xml mapu stranice dodas u google wm tool…
Sa ostalim nebi imao problema samo pazi ja sam uvozio bazu u wp neznam kako bi ti to rjesio…

A sta se tice brisanja postova, bolje ih je staviti u neku arhivu nego samo izbrisati…

Možeš mi, molim te, reči zašto bi bilo dobro da ne brišem.
Da znam o čemu se radi pa mogu odvagati razloge za i protiv.
Jer ovo kako sad radim mi je jako zgodno rješenje.
Ovo je moj blog
http://nagradnoibesplatno.blogspot.com/

Stavljam postove o nagradnim igrama i besplatnim uzorcima
i kad nešto nije više aktualno ja to brišem
tako čitatelji imaju izvrsnu preglednost.

Vidjela sam u google tražilici da često postoje smjernice na moj blog koje više nisu aktualne. Ali mene to ne smeta ako mi to recimo ne snižava goole rang.

edit: voljela bih ja da mogu postove umjesto da izbrišem, da prebacim u neku arhivu. Jer, čini mi se da me postovi zbog svojih linkova “dižu” na tražilici. Ali ne znam da se to može napraviti.

Kao prvo, ima dovoljno prostora za nove teme.
Kad otimaš tuđe teme, onaj tko je prvi postavio pitanje ne može dobiti odgovor jer skrećeš temu u potpuno drugačijem smjeru.
Prilično bezobrazno.

Kao drugo, brisanjem starih postova gubiš na googleu i gubiš posjetitelje.
Kad netko klikne na rezultat pretraživanja i dobije poruku “Stranica nije pronađena” zaključit će da tvoj blog više ne postoji.
Kao što na forumu ima mjesta za nove teme, tako i google ima na svojim serverima mjesta za tvoje stare postove.
Zašto stari post ne bi ostao uz poruku “Ova akcija je završila. Pogledajte što ima novo!” ?

Denise, nije mi bila namjera tebi smetati. Kao što rekoh, činila mi se tema slična i onda da je preglednije da tu pišem nego otvaram novu temu. To mi je djelovalo preglednije za nas posjetitelje i kao manje posla moderima.

Gambo, ne, ne želim ipak otvarati novu temu da postavim jedno pitanje: kad kažeš da gubim na googleu što to točno znači? Hvala unaprijed, neću odgovarati na tvoj odgovor da ne ometam ovu Denisovu temu.

Nema problema, iz svega se da nešto naučiti, mislim da sam ja našao rješenje za svoj problem… :slight_smile: