Redizajn stranice portala Dnevno.hr

evo ovako, posto je danas pustena u funkciju, nova, redizajnirana stranica portala Dnevno.hr, zanima me vase misljenje o stranici i vase pozitivne ili negativne kritike… redizajn stranice nije dovrsen do kraja, ali to je vise-manje ono sto smo htjeli dobiti. nadam se da ce naici na kritike, kako one lose tako i pozitivne i nadam se da ovo moderatori nece shvatiti kao reklamu vec kao stjecanje misljenja obicnih ljudi koji provode vrijeme na internetu, pa tako i citajuci razne vijesti, a mi smo bas takav portal… nadam se da ce vam se svidjeti i ocekujem kritike i pohvale

evo ovako, posto je danas pustena u funkciju, nova, redizajnirana stranica portala Dnevno.hr, zanima me vase misljenje o stranici i vase pozitivne ili negativne kritike… redizajn stranice nije dovrsen do kraja, ali to je vise-manje ono sto smo htjeli dobiti. nadam se da ce naici na kritike, kako one lose tako i pozitivne i nadam se da ovo moderatori nece shvatiti kao reklamu vec kao stjecanje misljenja obicnih ljudi koji provode vrijeme na internetu, pa tako i citajuci razne vijesti, a mi smo bas takav portal… nadam se da ce vam se svidjeti i ocekujem kritike i pohvale

U Google Chromeu 12.0.742.122 desne elemente iz slidera ne slozi dobro, propadnu prema dole i smetaju drugom sadrzaju.

IE 9 radi dobro, a sto se samog dizajna tice Me like it

Sviđa mi se, naročito raspored elemenata.

Možda jedan image rotator previše, i neobična praznina ispod footera od 100-tinja pixela (Opera Version 11.50, Build 1074, Windows 7).

Stavio bih i neki moto ispod loga u headeru.

Pozadinske bitmape headera (Vijesti, Sport, Revije…) pate od primjetnih artefakata zbog jpeg kompresije. Predlažem zamijeniti ih optimiziranim png formatom.

Sve je pretamno, izgleda kao sajt za neku igru, predlažem življe boje.
Glavna vijest se na manjoj rezoluciji nevidi do kraja, što znači da moram scrolati da bih pročitao sažetak glavne vijesti.

znaci ima jos dosta toga za promijeniti i sloziti, ako imate koji prijedlog ili primjedbu, nesto da vam smeta ili nesto sto bi voljeli vidjeti na portalu, a neki drugi portali to nemaju ili nije bas najbolje napravljeno, slobodno napisite ovdje… mozda skupa mozemo poboljsati stranicu, u vasu korist… a time je i nase zadovoljstvo :doki:

[quote=“komentar”]U Google Chromeu 12.0.742.122 desne elemente iz slidera ne slozi dobro, propadnu prema dole i smetaju drugom sadrzaju.

IE 9 radi dobro, a sto se samog dizajna tice Me like it[/quote]

:doki:

ubrzo ce sve to biti rijeseno, hvala na primjedbi

Jedna velika primjedba, zašto su slike razvučene, daje amaterski dojam.
800px × 364px (sažeto na 630px × 358px)

[quote=“Bugi”]Jedna velika primjedba, zašto su slike razvučene, daje amaterski dojam.
800px × 364px (sažeto na 630px × 358px)[/quote]

stranica je danas pustena, pa nije jos sve u najboljem redu, ali popravlja se i uskoro ce sve doci na svoje mjesto…

svejedno, hvala na primjedbi, nadamo se skorom rijesavanju problema :doki:

sve mi se cini u redu, samo sto mi je nekako glavna vijest pretamna, a ovo ispod svijetlije pa malo bode za oci… mozda kada bi glavnu vijest malo posvijetlili a ovo ispod malo potamnili, mozda bi dobili kontrast koji bi bio okougodan… inace, jako dobar portal, sportske vijesti i kolumne su izvrsne, svaki put procitam Hodaka… ali, mozda bi trebali probati sa nekim zanimljivostima i necime sto ovi veci portali imaju puno brze… cesto posjecujem auto-techno rubriku jer to nema nitko, to je najzanimljiviji dio portala… zelim vam sve najbolje :slight_smile:

Veoma mi je drago da jedan od najdražih mi portala ( svakodnevnih ) ovako trudi i napreduje, skidam kapu na odradenom poslu a sitni detalji ce se s vremenom usavršiti… Samo volio bi vidjeti malo više vijesti u techno rubrici, mislim da nisam jedini :slight_smile:

malo je stranica predugacka na vrhu treba dodat neku pokretnu traku po kojoj bi isle najnovije vijesti neznam kak se to strucno zove. na naslovnoj stavit gadged da citatelj odabere grad i dobije vremensku prognozu za sljedeca 2 dana.

osvježite statisticke podatke

hvala svima na kritikama i primjedbama, stranica ce biti jos ljepsa i ucinkovitija, hvala svima i na podrsci koja nam mnogo znaci, a mi cemo se probati potruditi da stranica bude jos bolja i bolja… ako imate jos koji prijedlog, kritiku ili pohvalu slobodno napisite ovdje pa cemo skupa rijesiti taj problem ili samo nastaviti raditi kao i do sada, ako vam se dosadasnji rad svidio ?! :slight_smile:

imam samo jos jednu malu primjedbu! neznam jel neko od forumasa probao, ali ja kad stavljam link sa dnevno.hr-a. ne pokaze mi se cijeli clanak ni slika… neznam jel to do fejsa ili dnevno.hr-a, ali mislim da je ipak do portala, jer kad stavim neke druge clanke sa drugih portala koji imaju .hr domenu, normalno mi radi i slicica se normalno pojavi…

sad je stvarno dobro uredena, ove vijesti koje su naknadno dodane (kuharica, arhiv…) se savrseno uklapaju, mislim da imate sve da postanete prava konkurencija ostalim portalima… sve cesce ga posjecujem, mada sam tek nedavno cuo… ali sad moram rec, svake pohvale!

svaka cast onima koji su se potrudili napokon oko ove stranice, jer sada izgleda fantasticno. i mislim da bi nakon redizajna mogla privuci jos korisnika. ali, imam par primjedbi, tj par prijedloga, pa ako vam se cini da vam mogu pomoci :

• nekad otvorim stranicu pa naslovnicu listam do preksutra jer se pojave sve rubrike (vijesti,sport,revije,kolumne, blabla,blabla) sto je po meni jako dobro jer se sve vidi odmah na naslovnici,a nekad mi se otvore samo ove glavne (vijesti, sport,revije), a ovo ostalo moram trazit po stranici…
  1. mozda bi trebali staviti tipku “svida mi se”, tj. kada se ta tipka stisne da automatski na facebooku stisnes svida mi se na stranicu dnevno.hr (a znam da je ima jer se meni svida)
  2. i staviti tipku podijeli, tipku koja automatski dijeli poveznicu na facebook, twitter ili neku drugu drustvenu mrezu (kao sto ima youtube)

po meni, facebook je najbolji nacin kako doci do citatelja, tj korisnika. evo, nadam se da ce vam barem malo pomoci.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja