Refund novca i pljačka

Nedavno mi se kolega požalio na istu stvar. Nekada davno je nekome uradio FB stranicu, i pokrenuo jednu kampanju. Potrošili su koliko su mislili i zaboravili na taj projekt. Nakon par godina njemu na FB dolazi poruka da mu stiže naplata, nešto baš puno , preko 1000$. On ostao paf. Kasnije gledao i meni pokazivao, na taj neki stari FB page koji on niti ne gleda, pojavio se novi acc admin koji je pokrenuo neke bijesne kampanje sa njegovom karticom . Srećom, na vrijeme je reagirao, blokirao kampanju i tražio refund. Dobio je refund. A kampanje su bile sve ukupno na preko 6000$ budžet

1 Like

Kad sam tražio po netu naletio sam na baš istu priču gdje je tražio pomoć neko i isti znos je bio u pitanju.
Fora je što na mom računu nema tih oglasa i kampanja samo je naplaćeno i povećan limit, s tim da ta stranica gdje sam dodan za neku rolu, ne mogu gotovo ništa raditi osim eto plaćati oglase. Kad platiš ispod imaš da pratiš koliko klikova i šta, kod mene toga nema, osim da je plaćeno i povuklo preko mene. Zato i jeste čudno i nisam pratio jer sam mislio da niko ne može pokrenuti oglas ili nešto u ime tebe.

Ja bi na tvom mjestu putem maila objasnio problem i banci i Paypalu (dispute). Ne bi isao u banku jer sluzbenice na salteru vjerojatno nece imati pojma sto treba napraviti. Moguce da ce ti novac sjesti na racun bez obzira na to sto si karticu blokirao ali moguce je i da ce banka odbiti transakciju pa ce ista biti vracena nazad Facebooku pa bi to moglo dodatno zakomplicirati stvari.

meni se to slicno desilo, da nisam otiso u banku, tacnije da nisam kontaktirao banku(jer one na salteru ne znaju sta je online zarada, sto kolega neki rece) nikad nebi vidio te pare, ja sam kasno i reagirao na to jer sam cito sta bi moglo biti kao ti.

Fb ti je uredno isplario, karticu si blokirao, izvadio novu, posalji email banci ili kontaktiraj nekog iz banke(samo ne sa saltera radnice) uz malo srece brzo ces dobiti novac na ruke

Hvala svima na odgovorima, direktor me primio prvi dan kad sam došao i prijavio i požalio se na problem, te mi rekao da je bilo slučajeva i da nikom banka to nije mogla vratili ili nešto slično i da nema od tog novca vjerovatno ništa.

Došao sam juče i nova radnica koja je bila na odmoru kao i sva banka čuli su kako su me izlevatili neki i šta se desilo, novac je legao na račun i ako je blokirana kartica i banka je primila i vraćen je.

Još da riješim facebook ads acc što je blokiran, jer mi je ostalo 270 dolara platiti što je ljudna nabila reklamirajući neke gaće na novopečenoj azijskoj fb stranici.

sad pamet u glavu, sise u grudnjak, a gaće su vraćene :sweat_smile: :rofl: :joy: :joy: :joy: :rofl: :sweat_smile:

1 Like

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey