Registracija domene

Pozdrav, evo htio bih registrirati domenu, ali pošto postoje tisuće tvrtki kod kojih se može registrirati zanima me vaše mišljenje i iskustva gdje registrirati domenu
i još jedno podpitanje, radim na web stranici tematike online flash igre te večina domena .com su zauzete dok .net su slobodne. Hoću li pogriješiti ako se odlučim za .net a dobijem željenu domenu ili neki sasvim treću ali .com

Pozdrav,

evo buduci da ti nitko ne odgovara, da ja tu malo prokomentiram :smiley:

Načelno je nebitno gdje registriraš domenu, dok si god siguran (preporuke i sl) da je tvrtka/osoba preko koje registriras pouzdana, odnosno da ima nekakve uvjete koristenja na svom webu buduci da se znalo događati da su određene tvrtke/osobe nakon sto je reg. domena postala popularna, promjenili su informacije na whois registru i prakticki ukrale domenu pravom korisniku, pa tu obrati pozornost :smiley:

Vezano za com,net i druge ekstenzije, to je nacelno nebitno, stvar ukusa i zelje … no ponavljam googleu je tako svejedno koje je extenzije tvoja domena. Daleko bitniji je sadrzaj, seo optimiziranost za poziciju i rangiranje.

Ako ti treba hosting ili domenu, imam ja par firmica koje se bave razvojem, javi na PM pa se dogovorimo :smiley:

hvala na odgovoru, uzeo već domenu i hosting u avalonu :slight_smile:

Ja uvijek gledam da registar ima ICANN akreditaciju.