Reifeissen banka mi odbila uplatu od FB

Uglavnom obavijestili su me da će odbiti ovu uplatu i svaku narednu dok ne pošaljem sljedeće dokumente:

-osnov priliva
-pregled transakcija od fb
-poreznu prijavu

Jer sam u ovoj godini vec imao priliv od 4900 dolara. Porez sam konto prijavit kad mi pošalju koverti, et nećeš. Da li je neko imao sličan problem? BiH je u pitanju

Isto nije uplata od fba legla vjerovatno je to to onda, kako planiras to rijesiti da li zamijeniti banku ili sta?

Koji kanton? Mislim da je prvi korak otići do porezne, i vidjeti kako da platiš porez na ovih 4900$. Naravno, ukoliko imaš 10-14% od tog novca kod sebe. Ako nemaš, trebaš ih pitati da li to možeš uplatiti od narednih uplata, ali da ti treba ta porezna prijava ili šta već, kako bi mogao uopšte primiti novac.

1 Like

Unsko-sanski… Prvo ću promijeniti banku, kontam da će fb kad odbiju uplatu spojiti to sa ovom narednom. A onda ću kad legne ići u poreznu.

1 Like

Isto USK jbg ■■■■■■■ skroz

Ovo je garant zbog migranata :slight_smile: kontaju financiram ‘game’

1 Like

Moguce je, vidjeti cu i ja sutra pa cemo traziti rjesenje… Javi ako sta skontas

iz govana upadaš u septičku :slight_smile:

sve banke su uvezane, i svaka dobije istu obavijest od porezne da te treba ispitati…
pazi se da kuverta ne bude sa zateznim…
ako već misliš otvarati banku drugu, i ne plaćati porez, onda otvaraj virtualnu …barem su puno manje šanse da najeb…

Pa mislim platiti, platio bih i ovo da sam znao da se mora svaki mjesec raditi prijava.

a onda odeš u poreznu raspitaš se i platiš prije kuverte… i onda dostaviš banki to što su te tražili… i mirna bosna… gdje je tu problem… sve riješeno za par dana

Kod mene u izvodu od ia ima oko 20k$ od 2020 s tim da se je svako mjesec dva vrtilo na 3 4 bankovna racuna i tako su isplate isle sad jedan pa za 2 mj drugi racun pa opet za 2 treci racun i opet poslije toga na prvi racun idu pare. Sad me interesuje kako to opravdati? Jer vide izvod 20k ukupno npr a na banku leglo oko 5k npr

jesam li ja skonto da si ti otvorio više računa i onda ih mixo da bi poreznu zaj*bo ? :joy:
ili sam loše skonto budući da nemaš zaret točku enter :smiley:

Pa nema problema ako porezna bude htjela dati prijavu a da platim od narednih uplata kao što je olaf predložio da uradim. Ako ne, moram prvo da ove pare nekako legnu pa da platim.

To je islo na par razlicitih racuna (osoba), nisam imao na sebi vise racuna. Sta mislis sta uraditi u tom slucaju? Ako je iznos recimo 20-25k $ od 2020 godine

Imam problem, pise mi da mi je paid na ia od srede , a pare jos nisu legle, niti su me ovi zvali iz raiffeisen banke da me obavjeste o porezu. Sta raditi?

2 Likeova

25k/3= 8k =13k KM / god…
bgm sretnika si ako se provučeš da ih ne traži porezna… u svakom slučaju obustavljaj to…
jer ako netko od tih ljudi zatraži drugo državljanstvo-seli u inozemstvo onda će porezna pročešljati i sigurno će ići prijava (iz konkretnog primjera to govorim)

Korniću dragi, kada je zarada već tako pristojna, manje bi muka imao da si plaćao od početka :sweat_smile:

I ja bih volio da sam placao hahah

1 Like

Evo sa jedne grupe da postoji više RF banki :smile:

Malo je bezveze da 6 mjeseci može i onda odjednom bez ikakve najave ne može.