Reketarenje hostinga

Vec mi se 2 put u godinu dana dogodilo da su mi suspendirali hosting zbog navodnih problema da bi tjekom razgovora sa agentom rekli da to mogu odmah rijesiti ako dokupim usluga odnosno prebacim se na veci paket…
kako mi je bilo najjednostavnije to i napraviti platil sam im i odma su mi vratili stranice…
jel imo ko takvih iskustava?.. cini mi se klasicni reket i ucjena…

A e.
Klasika.
Reklamiraju super povoljne SSD pakete.
Kad platiš, prvih 30 dana je sve pet. Onda polako spuštaju hadrverski kapacitet, sve ide sporije,
šteka…Pa kažu; “uzmite super premium paket, pa će vam stranice biti brže.”

men su ovi super bili do prosle god kad su mi uvalili antivirus na istu spiku… i sad ovo…
doduse ajd kao imam vps al pitam se kolko ce potrajat…
a nije bas da imam 10x veci promet…

ono sto me nervira je pristup mafijaski…
prvo te iskljuce i vele kao nije optimiziran kod lol
reko pa sve je to kod i html i php itd…
kaj da optimiziram… veli pa sve…
ili mozete nadogradit hahahha
dojde mi da unajmim neke ruse da ih mal zajebavaju…

Cijenjeni kolege,
Toga ima i znamo to. :frowning:

Međutim ako želite da ovakav thread ima i korisno djelovanje tada navedite na kojoj hosting firmi vam se to dogodilo?
Tako da spriječite i druge da ponove istu grešku (upisivanjem kod njih).
A i antireklama će im biti kazna. :wink:

Slažem se da je uvijek dobro navesti koji hosting mulja i reketari klijente.

Tu se vjerojatno radi unlimited hostingu. Pa pitam zar stvarno mislite da mozete postaviti unlimited webstranica koje ce trositi unlimited resource na limitiranom serveru?

Svaki server ima limit, jer da nema onda ovo krsi sve zakone fizike.

Meni je normalno da ako ti to kazu da vjerojatno trosisi vise nego imas. Da znam pisalo je unlimtied ali negdje u ugovoru ili negdje s malim sitnim gotovo nevidljivim slovima pise da ipak ima limit.

1 Like

radi se o bluhostu… manje vise sam bio zadovoljan s njima… nemam neznam kakve potrosace resursa i more posjeta… imal sam neki shared pro…
ono sto me nervira je cinjenica da nema neke obavjesti ili upita dali bi mozda nadogradio uslugu nego me iskljuce kao zbog tosa i onda oce da upgrejdam…
kao najgori mafijasi ako oces zastitu plati… ko da dojdem u autoservis na zamjenu guma a oni mi vele necemo ti vratit auto ak ne kupis novi gps, klimu, presvlake i alu felge lol
jasno je meni da to neki nadobudni manager radi na povecanju profita
sad budem uzo neki novi vps i fino cu polako prebacivat sve a ove odj kad bude gotovo…

malo si pobrkao. To je kao da dodjes na zamjenu guma s tahrdalim slupanim felgama, a oni ti kazu da moras platiti za nove felge ako zelis vozit auto.

A iskljuce zato jer tvoji resursi ruse ili usporavaju server koji je vrlo vjerojatno voersellan, pa te moraju iskljucit da jednostavno ne srusis cijeli server.

Mada nemam nijednu dobru rijec za blue host, to su ti overseleri teski… bjes s tog servera, osim ako imas neku stranicu neke firme koju nitko ziv ne posjecuje onda su dobri.

@vladowsky imaš li dobro podešen cache? Cloudflare? Radi li se o wordpressu itd?

Vjerovatno se radi o CPU overloadu ali sa kvalitetnom optimizacijom putem cache-a i cloudflare-a mozes rijesit sve probleme.

sve je fino podeseno nema overloada nema oversela jer je shared pro di ih je daleko manje sto se vidjelo i na whoisu…
jednostavno su zakljucili da bi mi mogli uzet jos malo love…auto je sasvim fino isao i bez novih fensi felgi…
tako sam i bio presao na shared pro jer je znalo bit tih problema sa cpu…
jedino sto moram pohvalit je support …u prvo vrjeme znao sam ih zvati telefonom i budit tam tehicare u 3 ujutro…
uvjek bi mi vrlo brzo odgovorili i sve rijesili… sad isto za cas prek chata ukljuce cim platis haha

Pogasi sve plugine pa probaj, ako ne radi odna te zele opljackat. Ako ce radit kak treba onda imas neki plugin koji zdere memoriju, ti plugini znaju popit pice.

Problem kod shared hostinga je sto obicno imaju ogranicen broj php upita tipa samo 25/sekundi ili minuti i to cesto se nece odrazavat na cpu ili memory load-u ali kumulativno se polako povecava broj requestova koji su na cekanju i polako dolazi do overloada i pada sistema. VPS cesto nema to ogranicenje ali provjeri kod bluehosta.

Vps i dobra optimizacija tipa cache i cloudflare ce ti rijesiti sve probleme.