Reklama na portalu za 10€

Hmmm…ak imaš 10 posjeta mjesečno na stranicu i ak imaš 100 000 posjeta mjesečno na stranicu. Kad ćeš imati više followera na fejsu? Teško da ćeš imati više followera ako imaš 10 posjeta. Tako da veza sigurno postoji i očigledno su te brojke proporcionalne a na obrnuto proporcionalne.
Isto kako je netko spomenuo index sa 16mil posjeta, pa nije logično da ima manje lajkova od ovog sa 100 000 posjeta. Kaj ne?
Brojke moraju biti proporcionalne, samo što sam ja debelo omašio faktor proporcionalnosti. Učinilo mi se da je 2000 lajkova premalo za toliku posjetu, moja greška…my bad…dont eat me :stuck_out_tongue:

P.S. naravno govorimo o prirodnoj naravi lajkova, ne kupljenim lajkovima ili prisilnim ili sakrivenim like buttonom…

Hibridno, ima članaka i copy paste gdje je naveden izvor, ima članaka koji su prepravljeni od stranih medija, a ima i originalnih.
Pored toga napravljen je servis da sa Youtube preuzme video kao članak.

LP.

Da odgovorim i na ovo pitanje, facebook fanovi mogu ali ne moraju imati direktne veze sa posjetom portala.

Za podijeli je takva situacija, da pored fan stranice portala, imamo i 10 drugih fan stranica, koji imaju preko 70k fanova (nije mrtva stranica, jer danas i ako imaš 100.000 fanova, džabe ti ako nisu aktivni korisnici).
Tako da te to ne mora zbunjivati.

Isto tako, rijetko ko će lajkati fan page podijeli.info, jer je to ljudima još prilično strano, ali recimo neki fan page “Imaš lijepe oči, al moje su ljepše”, bubam, imat će 200.000 fanova. Zato što narod na takve gluposti lajka ko bez glave, ali ne mora značiti da tih 200.000 više vrijede od nekih 10.000 kuturne fan stranice, koja ima svoju neku tematiku.

A vjeruj da ima pored facebooka, još bezbroj drugih mogućnosti kako dobiti posjete.

Razumijem ja taj dio da kad netko napravi grupu “Odem u grad, neznam kud bi s rukama …pa se napijem” …i onda skupi hrpetinu lajkova, da to nema veze sa posjetom i aktivnošću.

Ali ja sam se ovdje bazirao isključivo na prirodu lajkova korisnika koji samoinicijativno žele pratiti neki sadržaj, ili lajkati stranicu jer im se sviđa u sadržajnom smislu.
Tu sam očito imao krivu pretpostavku o faktoru proporcionalnosti između posjeta i lajkova…te mi se učinilo da je to premalo prirodnih lajkova za toliku posjetu.

Nisam hejter…samo sam iznio svoje mišljenje. A drago mi je zapravo čuti da imaš posjetu i sretno dalje :wink:

Šta ukoliko imaš fb page a ne stavljaš ga na naslovnoj, ili je postavljen na dnu stranice u sidebaru i to samo mali banner sa slovom F? Ja imam sajtove koji donose oko 20-30.000 posjeta sa googlea/direktni posjetitelji a na fb nemaju ni 100 likeova i to je fb ikonica u headeru sajta.

Upravu si, ako nema bannera nema ni lajkova…