Rekord na facebook objavama

hokej… http://www.index.hr/lajk/poster/159838/oglas-sa-majstorskim-obratom-nasmijao-cijeli-fejs

1 Like

Nisam to probao. Kad ideš na na boost post i onda biraš publiku usa i to? Moram i ja isprobati…
Sad proba staviti jedan post, oni naplačuju to principu majke mi platiti cu?

Novi rekord haha

Moj rekord za sad. Nije loše s obzirom da imam samo 1000 lajkova na page-u. Kad sam ovo shareala sam imala negdje malo manje od 100 a sad imam 1000.

Ja sam imao na jednoj stranici dve objave sa reachom od 500k a na drugoj objavi 650k. Kada se uzme u obzir da je ta stranica imala u tom trenutku oko 2k lajkova to je bio i vise nego odlican rezultat.
Napravio sam par sherova objave u nekoliko grupa i otislo je viralno.

Meni je ovo daleko najjača objava što se tiče slika. Nisam ni lipe dao za promoviranje objave i super je ispalo. Samo staviš objavu na vrhu stranice, pustiš 3-4 sata do iduće objave i to je to. Jako bitno da reach ostane normalan ili još ode u nebesa jer inače novim objavama samo radiš gušenje reacha… Pod tim mislim na bisere koji odmah objave nešto nakon 10-20 minuta.

Dalje, ovo je video koji mi je bio naj. Čudesne brojke! I ovo isto bez kune za promoviranje. Euro prošle godine mi je donio jako puno fanova i proširila se priča o stranici. Nemate pojma kakav je bio gušt prestići index sport po broju lajkova tijekom Eura, jer šišali su me za 20-30 tisuća ljudi, a sad smo si jako blizu. Čak su mi se javili za posao ali nismo se dogovorili. I majstori su u ova 2-3 tjedna spiskali po meni jako velike novce. Sad sam ja bio ispred njih za nekih 4-5 tisuća fanova, a onda odjednom oni naprave ogroman rast i evo ih sad na gotovo 124 tisuće. Tu su utucali masovne novce, jer nemoguće u tako kratkom roku dobiti preko 10 tisuća novih članova bez da fejsu ne platiš masovne novce.

Kaj ti vodiš? 24 sata? :smiley:

Da li sharate po grupama da dobijete veci reach na tim objavama koje ste poslikali ili vam je sve organic?

Sve je stvar u kreativnosti i tajmingu. Nisam nikad dijelio objave sa stranice po nekim grupama.

Za kreativnost me mogu da se slozim, jer uzimanje tidjih slika i videa nuje kreativnost. Za tajming se slazem.

Jos jedan koji voli kmecati i plakati, takve obozavam.

U pocetku rada na stranici uveo sam jako puno novosti koje su onda mnogi poceli uzimati od mene ali se nikad nisam bunio ni napadao. To je samo dokaz da je netko dobar.

Zasto je problem uzeti objavu od SportBible i slicnih stranica? Bila je nedavno stranica po imenu Liga prvaka i ekipa je znala svaki dan po 3-4 objave uzeti od mene uz isti opis. I ne, nisam se bunio. Imali preko 150 tisuca fanova ali uglavnom false profili kad se to moglo raditi.

Nema nista od kmecanja, momce…

Zasto bi ja “kmecao” kad ti nista nisi uzeo od mene… Ja samo kazem da ne mozes da pises o nekoj kreativnosti kad nije tvoja objava… To je kreativna objava nekog drugog… Tako da je malo licimerno pricati kako si ti kreativan kad si zalepio na zid nesto sto je neko drugi napisao, odradio.
Meni je jasno da na taj nacin sve funkcionise i normalno je da se uzimaju objave, ali je vrlo jadno diciti se “svojom” kreativnoscu koja zapravo nije tvoja.

Istina,ako si vec uzeo od nekog drugoga onda barem suti,budi zahvalan i uzivaj :smiley:

Da smo u 2005oj onda bi bilo u redu zaliti se na ukraden content, a danas je to potpuno normalno. Sve se reciklira preko 100 stranica dok ti vidis prvi puta…

Ma ja sam napisao da je sve to normalno, i svestan sam toga da je to zacaran krug. Ja od onog uzmem, onaj od mene i tako u krug.
Meni smeta kad se neko kiti tudjim perjem i umislja da je kreativan a uzeo od nekog drugog tu “svoju” kreativnu objavi. Jos deli savet kako treba da budes kreativan, ne ne treba da bues kreativan, vec treba da pratis sta se seruje i u startu to da objavis kod sebe. I imaces usmeha.

Po načinu kako pišeš, čovjek bi rekao da mi je kompletan sadržaj stranice iskopiran, a to naravno nije točno. Ne vidim problem ako uzmem poneku objavu od puno jače stranice poput Sport bible i slične.

Veritos je to najbolje opisao, jer ja također znam ponoviti neke svoje objave. A s guštom ću tagirati stranicu koja ima puno manje pratitelja od moje, to inače redovito radim.

Ne kitim se ja s ničim, ali ne bi onda imao ni blizu 118 tisuća ljudi da sam totalna kopija kako smatraš u uvodu, zar ne? :smiley:

Tu je još ekipa koja masovno šalje svoje objave u inbox. A tvoja stranica je? Ako se smije znati…

Masis poentu mog upisa. Ne treba pricati o kreativnosti kad vec nije tvoja objava. Vec sam ti rekao, ja nemam nista protiv uzimanja od vecih stranica jer i oni uzimaju od nekoga. Ali pozivanje na kreativnost nije ok, sem ako sve te objave nisu tvojih ruku delo.
Ja stranicu nemam vise jer ne radim FB vec sam se okrenuo drugim stvarima. I ja sam uzimao objave jacih stranica, ali nisam pricao kako sam kreativan jer to nije moje. O tome se radi.

Ali puno toga ulazi kako ćeš upakirati određeni sadržaj jer meni je Engagement daleko iznad svih sportskih portala u Hrvatskoj. Baš svaki tjedan mi je iznad 110 tisuća što je sjajno.

Ekipa bi me masovno napuštala da sam teška kopija. Što se tiče vođenja weba, to je sad teži dio i pokušavam što više svojim riječima, ali uvijek potpišem web ako nekad uzmem vijest.

Stari, 90% objava je iz moje glave i onda itekako mogu reći kako sam kreativan jer znam što ljudi na mojoj stranici žele vidjeti, lajkati i komentirati. Sjećam se Eura i kako su manje stranice često uzimale moj sadržaj pa nisam ni riječi rekao, a ja svojim postovima od 12. lipnja do 30. lipnja dođem sa 72 tisuće na 100 tisuća. Sad zbog par objava tjedno koje “ukradem” nisam tako jak kao što mislim? :slight_smile:

Šteta, kaj si vodio? Isto o nogometu?

Imao sam stranicu o ribolovu. Od 0 sam je doveo do 8.5k sve organski i onda prodao.