Relative i top 0px

Imam ovakav problem, napravio sam div, koji mora biti pozicioniran na sredini, to sam riješio na ovaj način

position: relative;
margin-right: auto;
margin-left: auto;

e sad, ja bih htio da on bude zaljepljen skroz gore uz rub. ali kad ubacim

position: relative;
margin-right: auto;
margin-left: auto;
top: 0px;

on mi jednostavno ignorira taj top, kad stavim position: absolute; i top: 0px; onda mi ga zaljepi gore, ali mi nije centiriran na sredini.

Kako da mi stranica bude centrirana na sredini a da mi bude skroz gore uz rub, tj. da mi prihvaca top: 0px;? Hvala unaprijed puno

margin:0 auto;

nije to to, nece

e da, probao sam i napraviti novi html i css file u kojem sam samo probao pozicionirat taj div, mislio sam da je greska mozda u drugim divovima na mom sajtu. al ista stvar nikako ga nemogu naterat da top bude 0px

a da ti veliš možda unutar kojeg elementa se uopće taj div nalazi, i atributi tog elementa?
ako oćeš position absolute koristiti i centrrati div onda se to tak radi

position: absolute;
top: 0;
left:50%;
width:400px;
margin-left:-200px;

s tim da ti širina uvijek mora bbiti navedena a margin-left u minusu od pola širine…
daj radije link ili cijelu stranicu jer ovo je ko da gađam u pikado s zatvorenim očima, i još me prije neko izvrtio

riješio sam ovako kako si napisao, hvala puno
rep+

ok, problem broj 2 imam wrapper, i u njemu mi se nalaze svi divovi, i sve je bilo savrseno dok nisam stavio sadrzaj unutar wrappera i skuzio da mi se wrapper nespusta prema dolje kako dodajem sadrzaj

.wrapper

.wrapper {
	background-color:#FFFFFF;
	width: 650px;
	height: 100%;
	bottom: 0px;
	border-right-width: 2px;
	border-left-width: 2px;
	border-right-style: solid;
	border-left-style: solid;
	border-right-color: #429bff;
	border-left-color: #429bff;
	margin-left: -325px;
}

.sadrzaj

.sadrzaj {
	background-color:#000000;
	color: #FFFFFF;
	width: 500px;
	bottom: 70px;
	top: 170px;
	left: 10px;

}

znači zanima me kako da mi se taj wrapper siri prema dolje, kad ja dodajem tekst

Optimiziraj si malo ovaj kod, npr:

.wrapper {
	background-color:#FFFFFF;
	width: 650px;
	bottom: 0px;
	border-right: 2px solid #429bff;
	border-left: 2px solid #429bff;
	margin-left: -325px;
}

[quote=“hoax”]

znači zanima me kako da mi se taj wrapper siri prema dolje, kad ja dodajem tekst[/quote]

Probaj zamjeniti height:100% sa height:auto. Također, nadam se da ti HTML izgleda ovako:

<div id="wrapper">
          <div id="sadržaj"> Neki tekst u divu </div>
</div>

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja