Reload stranice prikazuje skrivene elemente prvu sekundu?

Znaci koristim elemente koji su skriveni dok korisnik ne odabere određenu akciju i tek onda bi mu se trebali otvoriti novi elementi, ali kada se reloud-a stranica prvu sekundu mi se prikazu svi elementi i skriveni i oni koji trebaju biti i onda nakon seknude nestanu i bude kako treba biti.
OVAKO JE ODMAH CIM SE REFRESHA

A OVAKO JE NAKON SEKUNDE I TAKO BI TREBALO STALNO BITI

Moje pitanje je da li se moze kako srediti da se ne prikazuju ti svi skriveni elementi kada se tek dođe na stranicu jer cu imati preko 500 tih skrivenih polja pa bi bilo prelose da se svih 500 otvori kad netko dođe na stranicu. Da li ima neko rjesenje da recimo kada netko dođe tek na stranicu izbaci neki pop up koji ce trajat sekundu, dvije da korisnik ne vidi dok se skriveni elementi “sakriju” ??
Nadam se da ce netko uspjet shvatit sto je pisac htio reci :slight_smile:

Elementi su skriveni pomocu CSS-a? Ako da, na pocetku se prikazu zato sto css nije do kraja ucitan u tom trenutku.

Dodaj nekakav loading window koji ce nestati tek kada je sve uspjesno ucitano.

1 Like

Vjerojatno su elementi sakriveni sa display:none u css-u.
Obično se se to tako radi, pa onda JS u određenom trenutku pokazjue elemente.

To se vjerojatno događa jer:

  • kasni učitavanje koda koji skriva te elemente, bez obzira jesu skriveni sa css-om ili js-om
  • jer se js, css skripte učitavaju krivim redoslijedom
  • jer je server jednostavno prespor

Gledaj u sriptama da se taj komad koda prioritetno učita u css-u, js-u ili čak zaglavlju doumenta…
Ako ne ide probaj se poigrati sa kešom, da se isporučuju več učitani podaci.

Ao ne ide niti to, probaj testirati ne nekom drugom serveru. Ja sam ima sličnih situacija
koje nisam mogao drugačije riješiti već preseljenjem na drugi server, jer ovaj je bio prespor
za učitavanje težih skripti.

1 Like

Pretpostavljam da elemente skrivaš s jQuerijem s hide() funkcijom ?

Dodaj unutar CSS-a onda display:none; i to bi trebalo rješiti problem, a potom show() kada želiš prikazati select boxove.

1 Like

Hvala vam puno svima na odgovorima.
Koristim plugin Form maker jer cu imati par tisuca takvih polja pa mi nikako ne odgovara sam kodirati.
Probavao sam vec neke izmjene, ali su toliko slozeno napravili plugin da ili se nista ne dogodi ili se svasta dogodi.Sto se skrivanja tice koristen je jQueri i Stranica je na hostgatoru tako da ne bi trebalo do brzine biti i mislim da je najbolja opcija loading windows od sekundu, dvije jer nije pametno dirati slozen kod samo nisam siguran kako dodati tako nesto??

Probaj dodati CSS klasu na te selecte - .display-none { display: none; } mislim da bi trebalo raditi jer bi kasnije jQuery show() trebao automatski prikazati te selecte… Nadam se da Form maker ima opciju dodanja CSS klase…

Nazalost nema tu opciju. Jedino sto mogu uređivati je JavaScript i to ovaj mali kod:
// before form is load
function before_load() {

}

// before form submit
function before_submit() {
}

// before form reset
function before_reset() {

}

EDIT: dodao sam loading screen tako da sada nek vrti u pozadini samo nek se ne vidi vise

Pa u JS-u možeš dodavati klase i stilizirati sa css-om.
Ako ti učitava taj kod onda to možeš napraviti.

Iskreno nisam nikad radio preko JS-a i eo od njih sam dobio maloprije ovaj kod: .wdform_row[wdid=8],
.wdform_row[wdid=9] {
display: none;
}
Pa cu probati nekako