Reload stranice

Da li je moguće da kada neko klikne na link da se ta stranica refreshuje/reloaduje i da se u novom prozoru otvori neki link? Dakle, jednim klikom da se izvrše te dvije operacije.

Ja sam naišao na ovako nešto, ali ne radi ili ja ne znam šta treba:

<a href=\"javascript:document.location.reload(true);document.location=www.nekisajt.com\" target=\"_blank\">

Ne znam da li to može preko ovog gore javascripta da se uradi ili ima neki drugi.

To tvoje ne može raditi.
Probaj radi li ovo kako treba:

<a href="javascript:document.location.reload(true);
window.open('http://www.nekisajt.com')">klikni ovdje</a>

Hvala, radi

Ja imam jedan sličan problem, htio sam ovako nazvati svoju temu al sam vidio da postoji pa ću ovdje napisati…
Uglavnom radim administraciju, i sve sam super uradio, napravio sam kad napišem to nešto da se spremi u bazu, nakon toga sam napravio function uredi , gdje mi izlistava članke u administraciji gdje ih mogu uređivati i brisati…

Ali kad dodam članak i stisnem submit, ne prikaže mi ga odmah u administraciji već moram osvježiti stranicu, ako imam i kad stisnem pošalji ono me šalje na pošalji.php gdje sam samo napisao Uspješno ste unjeli članak, i kad stavim u pošalji.php u header da mi refresha na home.php nakon 1 sec, onda mi se izgubi sesija…

Jeli ima samo neka caka da kad udjem u home.php da mi ga reloada jednom da se ne izgubi sesija.

Bez koda kojeg sada imas nista ne mozemo znati.

Evo , kod izgleda ovako,

Kad se logiram imam input polje koje salje na home.php:

<form action = "home.php" method="POST" >
<input type = "password" name = "sifra"/>
<input type = "submit" name = "submit" value = "Logiraj se"/>
</form>

Onda me u home.php čeka provjera:

<?php 

$sifra=$_POST['sifra']; 
if ($sifra==("mojasifra123")) {
 $_SESSION['sifra']="sifra";

 ?>
<form method="POST" action="posalji.php">
    <input type="text" name="datumi" placeholder = "Upisi post">
    <input type = "submit" name ="submit" value = "Upisi" />
    </form>
<?php 
}else 
echo '<div class = "greska">Pogrešna šifra, pokušajte ponovo..</div> ';
?>

Ispod je izlistavanje tih postova:

<?php izlistivanje(); ?>

**Moja forma koja ima action = “posalji.php” i kad odem na taj file i kad se vratim ne prikaaze mi odmah taj post već moram osvježiiti, i kad reloadam onda mi se ne sruši sesija al kad udjem ponovo u link sruši mi se sesija, tako da kad stavim preusmeravanje sa pošalji.php u meta tagu na home.php sruši mi se sesija