Replace HTML coda u vise fajlova koji su u razlicitim folderima

Kako napraviti replace HTML coda u vise HTML fajlova, ako se svaki od njih nalazi u zasebnom folderu.

Problem je u tome sta imam skoro 1400 HTML fajlova i svaki fail je u svom folderu…
Ako otvorim sve fajlove i ukljucim opciju da mi replejsa sve otvorene fajlove onda mi komp zablokira…

Dali postoji neki program kojem bi zadao glavni folder, a da unutar njega pretrazi sve ostale foldere, pronadje HTML i napravi replace koda u drugi kod… ali s tim da otvara, zamjeni cod, sejva i zatvori fail po fail, a ne da otvori sve od jednom i mijenja cod jer ce mi komp zablokirati :slight_smile:

Ako je netko imao ovakvih problema i uspjesno rijesio, molio bi za pomoc… unaprijed puno hvala!

Upravo tako radi Notepad++

Postupak zamjene teksta/koda bez otvaranja datoteka je detaljno opisan ovdje:
http://www.webmajstori.net/forum/40051-replace-text-multiple-files#post286780

OK,
Puno hvala Gambo na linku.
Onaj Notped++ zaista moze raditi replace [b]“u svim podmapama” sta je odlicno[/B], ali imam jos jedan problem…

ne mogu napraviti replace coda koji je zapisan u vise redaka sa nekim drugim koji je isto u vise redaka…

npr. cod od AdSense reklame zamjeniti novom reklamom:

[i]

[/i]

uglavnom ne uspije mi napraviti replace u vise redaka…

isprobao sam da taj cijeli cod upisem u jednom redu i onda uspije napraviti cijeli replace, ali tada i u HTML failu ostaje cijeli cod zapisan u jednom retku…

npr. ovako:

Ako netko zna kako napraviti replace vise redaka coda od jednom, a da ne spoji sve u jedan red ??? …
PUNO HVALA!

Pa ako želiš izmijeniti samo reklame, zašto to ne napraviš kroz adsense? Mislim da se može (?) bez da mijenjaš kod

To sam uzeo samo za primjer.
Sad kad razmislim u pravu si moze se mijenjati i preko AdSensa… Uzeo sam los primjer…

U stranici sam mijenjo dosta stvari (slike, velicina slika, opis slike, link,…) tako da bi bilo dobro da radi replace vise tih redaka coda za druge nove retke coda…

Ako je nekome uspjelo tako nesto i na koji nacin makar i s nekim drugim programom pa javite…

Puno hvala …

U polje “Zamijeni sa / Replace with” upisuj \n tamo gdje želiš prelazak u novi red.

[b][color="#FF0000"]\n[/color][/b]
[b][color="#FF0000"]\n[/color][/b][b][color="#FF0000"]\n[/color][/b][b][color="#FF0000"]\n[/color][/b][b][color="#FF0000"]\n[/color][/b]

Mora ti biti uključeno “Prošireno / Extended”

A ako ti to ne upali, otvori 2 nova taba/fajla u Notepad++

U prvi napiši redove koje treba tražiti, u drugi stavi redove koje bi htio nakon mijenjanja.

Ctrl+A pa Ctrl+C u prvi, pa Ctr+V u polje ‘Find’, isti postupak za drugi tab i polje ‘Replace’.