Responsive web design - pitanje

Bok :slight_smile:

Molio bih vas pomoć vezano za responsive web design , radim na wordpress temi i sada sam zapeo.
molim pogledajte sliku da vidite o čemu je riječ jer radim lokalno pa nemam url za prikaz.
Uglavnom moje pitanje je kako i na koji način natjerati da za svaku širinu koristi onu širinu koju sam zadao i ostale stavke ?

slika :
http://www.zaslike.com/files/cajt3ewpo40jukyeg4n.jpg

trenutno za div page koristim širinu, sada neznam dali da maknem to, pa da stavim da width bude : auto ; ili što ?

Hvala !!!

Koristiš li neki framework ? Trebaš imati fluid strukturu stranice u postotcima, a ne u pixelima. I ne treba ti !important
Za ciljanje uređaja, rezolucija itd koristiš media queries

Evo npr ovdje se upoznaj malo sa principom responsive web dizajna

How To Create A Responsive, Mobile First WordPress Theme | Smashing WordPress

Pa fiksnu sirinu vec imas u media queries i automatski ti ide override kako se width mjenja.
Sad za elemente unutar toga #page diva width odredis sa %.
Recimo imas 2 elementa koji stoje jedan pored drugog i zelis da budu jedan ispod drugog na manjim rezolucijama;

Default css:

.tvoj_div {width: 50%}

@media only screen and (max-width: 767px)”(na primjer) css:

.tvoj_div {width: 100%}

Tako isto se mozes igrati sa svim ostalim npr. odredjene elemente izbaciti na manjim rezolucijama

@media only screen and (max-width: 767px)
.neki_div {display: none;}

Mozda ti je najbolje uzeti neki gotov responsive framework tipa skeleton.

Pozdav.

[quote=“zero1”]Pa fiksnu sirinu vec imas u media queries i automatski ti ide override kako se width mjenja.
Sad za elemente unutar toga #page diva width odredis sa %.
Recimo imas 2 elementa koji stoje jedan pored drugog i zelis da budu jedan ispod drugog na manjim rezolucijama;

Default css:

.tvoj_div {width: 50%}

@media only screen and (max-width: 767px)”(na primjer) css:

.tvoj_div {width: 100%}

Tako isto se mozes igrati sa svim ostalim npr. odredjene elemente izbaciti na manjim rezolucijama

@media only screen and (max-width: 767px)
.neki_div {display: none;}

Mozda ti je najbolje uzeti neki gotov responsive framework tipa skeleton.

Pozdav.[/quote]

da, ali meni stalno primjenjuje širinu od zadnje zadane širine iz style-a. iako to nije prava širina a ne primjenjue onu širinu koju bi trebao.

problem riješen :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja