Rezerviraj.hr - besplatna izrada web stranica za apartmane

Zadnjih mjesec dana je rađeno pojačanim tempom, razlog je taj što smo našli partnera u projektu koji bi nas trebao trebao progurati u neke jače medije kasnije kada budemo spremni za to.

Redizajnirane su sve podstranice, od naslovnice, ispisa mjesta i apartmana pa do onoga iznutra, profila i edit panela, cilj je bio maksimalno pojednostavniti sve što se može i izbaciti sve što nije nužno.
Osim toga izmjenjivani su i sami webovi i dodane nove opcije tako da je sada jedini fiksnio dio na svakom webu footer, sve ostalo se može uredit po želji korisnika.

Dodana je opcija izmjene header slika i kreiranja slideshowa na webove koji možete vidjeti na nekom od predložaka http://www.rezerviraj.hr/besplatan-web/ (11 od 16 njih imaju tu opciju)
s tim da nismo pustili sve na ruke korisnika nego je izrađena baza header slika za svih 11 dizajna od par tisuća slika i to redom za svaki oglas - header slike tog apartmana - slike gradova i mjesta - općenite slike.

Dakle osim što imamo veliku bazu slika gradova i općenitih slika, za svaki web se potrudimo kreirati i header od njhovih privatnih slika, što od nas nitko ne traži ali želimo da korisnici na taj način vide naš trud i web
smatraju više osobnim nego šabloniziranim. Osim header slika, korisnici mogu u sidebar ubaciti facebook box unosom urla i klikom na OK, birati iz baze ili uploadati svoj logotip, pisati sadržaj na naslovnici ili linku od mjesta,
dodavati linkove i kompletan sadržaj na webu.

U planu nam je community koji bi bio povezan sa forumom, oglasima i webovima, no prije toga imamo još ugraditi nekoliko manjih opcija pa krećemo sa promocijom.

Par sitnica:
-ovaj input u headeru ti na focus (u Chromeu) dobije plavi border…koji ga ružno izdvaja iz cijelog bijelog polja.
-ovo gdje user odabire dizajn, malo mi gumbići “odaberi” ne slijede cijeloukupni dizajn. Ne pašu mi ovi nativni… Čak i da jesu, barem 1px margin top :slight_smile: …i cursor:pointer
-na istoj stranici ovo u footeru “kontakt-česta pitanja-odgovornost” …se isto zalijepilo i gore i dolje leži tik uz susjedni element bez ikakvog spacea.
-ovaj izbornik desno… malo je ugodniji UX kad su elementi cijeli klikabilni…da se ne mora točno ciljati riječ. (Hover stanje da to ispravno prati)
-u info tekstu ti je višak “u CMS sustavu”. Boli prosječnog korisnika ona stvar što je CMS niti je ikada za to čuo. Treba jednostavno samo reći da se kasnije podaci mogu jednostavno uređivati.
-također ovo da je stranica besplatna valja istaknuti…ali da ikakve troškove snosite vi, to će ih samo poplašiti. Svatko se drži one da nema džabe ni u stare babe…i ovo odmah povlači sumnju prosječnog korisnika “Gdje će me oderati, ako snosi moje troškove?”. A vi ste htjeli izazvati pozitivan efekt…mislim da djeluje totalno kontra.

-na naslovnoj, ovi plavi headeri za one županije koje nisu poravnate u vrhu…se ružno lijepe desno uz popis mjesta. Da im se oduzme malo širine, bilo bi ugodnije…

BTW. na dosta mjesta se ne držite nekog specifiziranog paddinga…, štoviše nikakvog paddinga…te se elementi lijepe za rubove.
Recimo http://www.rezerviraj.hr/apartmani-porec.html …ovo kako je tekst “Nema rezultata, probajte sa drugim lokacijama” zalijepljen za bijeli box, pokvari cijelu stranicu koja bi bez toga izgledala sasvim pristojno. Ali jedna ovakva stvar u glavnom fokusu jako ruši dojam.

Ako niste, sa naslovnice maknite liste mjesta. Ostavite slike i ispod njih napravite jaku tražilicu.

Slažem se skoro sa svima, skoro sve sam to i ja učio ali lijenost i druge stvari mi nisu dale da ispravim. Onaj border između headera i bijelog diva sa sadržajem smo namjerno ostavili da bude malo deblji.

Ovo sa Nema rezultata… to planiram da bude rijetkost pa iz tog razloga nemam volje ispravljati.

I mobilna verzija je nova, to sam zaboraivo napomenut, a ovako izgleda novi edit panel http://www.rezerviraj.hr/edit.jpg

@trnac ne razumijem baš na kakvu tražilicu misliš, u headeru je glavna tražilica, mada ovi linkovi mjesta nisu ni meni dizajnerski po guštu.

Ne znam što će vam biti osnova, ali ako će biti pronalazak smještaja, onda bi bila fora da naslovnica bude koncipirana kao google - tražilica u sredini, s fokusom na tražilicu.
Eto, samo kao ideja.

Mislim da je ona gore tražilica dovoljno u fokusu, još treba dodati unutar nje tekst pretraži destinacije ili sl. da ne bude zabune. Opet ne možeš ništa ostaviti na naslovnici, bilo bi malo previše, konkurentski sajtovi barem ovi domaći imaju puno više toga na naslovnici, razni tekstovi opisi i sl. tako da mislim da je ovo dosta jednostavno.

Ma pusti šta imaju drugi. Tako sam i ja počeo štrikati “kako ima drugi” i na kraju vidio da je to krivo i napravio onako kako sam smatrao da treba.

A za vizualnu i funkcionalnu provjeru weba nemojte zaboraviti na frendove i njihove cure/supruge koji su izvan ovog posla. Obični korisnici uvijek daju korisne povratne informacije. korisnici = korisne informacije

To je istina, većinu grešaka su nam ispravili korisnici, zato planiramo napraviti i forum da nam ukazuju na svoja iskustva. A ovo da sve maknemo i ostavimo samo tražilicu mi je ipak prevelik zaokret za sada. Ovako kada je u headeru tražilica je vidljivo na svim stranicama.

To sam uzeo samo za primjer…ima više mjesta gdje vam je tako zaljepljeno…bez ikakvog spacea.

Ja sam isto razmišljao zašto svi oni silni popisi na naslovnici. Kužim da ne može biti ni prazna. Možda da na naslovnicu dođe neki lijepi kratki tekst koji ukratko objašnjava o čemu web je. Ispod teksta ostanu slike koje već jesu tu. To je informacijski možda i najbitnije imati na naslovnici…a može fino popuniti prostor. Ovi silni popisi dolje bi zaista više odgovarali da spadaju pod nekakvu pretragu…

To nikako ne dolazi u obzir jer ne bi bilo Google Friendly :wink: što nije zanemarivo, naravno.
Sadašnji izgled svih zadovoljava, ako dopuštate moje skromno mišljenje. :slight_smile:

P,S. Ovdje su veliki webmajstori, ali kako ovo izgleda? :frowning:
<meta name="description" content="" />
Nikad nije prerano za prave tagove.

Ne bi vjerovao ali u 8 mj. rada nismo našli vremena za to. Markenting i SEO će biti uskoro u prvom planu.

Dodane opcije kreiranja članka i galerija na webove, tako da smo sada praktički kao mali online CMS
npr: http://predlozak-5.rezerviraj.hr/ (na dnu naslovnice su primjeri galerije i 2 članka).

I kalendari, (verzija u edit panelu ima opciju bilješki za vlasnike a verzija na webu je bez toga za goste.)
Primjeri kalendara:
http://predlozak-5.rezerviraj.hr/apartmani.php
http://predlozak-13.rezerviraj.hr/apartmani.php

Osim toga 3 nova dizajna dodana, te je skoro svaki dizajn redizajniran u nekim detaljima.
http://www.rezerviraj.hr/besplatan-web/

Izrađeno do sada 543 weba, naša zarada do sada 0, od večeras kreirana i prodajna stranica http://www.rezerviraj.hr/usluge/ tako da se nadam da kreču prvi prihodi, vidjet ćemo kako će ići ovo, ne garantiram da nećemo mijenjati strategiju s obzirom da je do sada mijenjana više puta kako s vremenom kužimo koje stvari imaju a koje nemaju potencijala.

Nisam htio ograničavati korisnike sa nekim opcijama, npr: da po defoltu nema kalendar ili neke druge opcije pa da to naplaćujemo tko želi full site jer bi tako odbili dosta korisnika pa sam smislio ove 3 dodatne usluge koje nemaju veze sa skriptom nego samo sa marketingom sajta a sajt u punoj verziji je svima besplatan.

2 Likeova

Dobra ideja su vam ove usluge.
Obavijesti nas kako će korisnici biti zainteresirani za to, to bi bila svakako zanimljiva informacija :wink:

I ova 543 weba izrađena, kako ste pretežno došli do tih korisnika? Plaćeni marketing, vukli za rukav …organski? Ako želiš podjeliti te info, zanima me.

od mene jedno iskreno srećno sa ovim golemim projektom i da krene bar malo da kapa biće satisfakcija da se još jače radi.

imam i pitanja nekih pa ako nisu privatna previše volio bih čuti odgovore. jesi zapustio ostale sajtove svoje? jel pala posjeta na njima? koliko si ulozio u ovaj projekat? ima li posjete preko gugla išta? kako radiš promociju ovog sajta? zašto .hr domena? zar ne bi od ovoga trebalo očekivat dosta posjete iz vanka, a meni se čini da bolje od nacionalnih u npr njemačkoj rangiraju internacionalne domene.

Gledam otkako sam uključio goal u analyticsu, 39 kreiranih sa serach, 35 referal, 63 direkt, 2 social, s tim da od ovih direkt je većina radi mailing liste, dok su dio njih sa mailing list pod Serch jer dosta ljudi naziv sajta upiše u Google pa ispada Serach referal. Uglavnom nismo imali neki veliki marketing osim mailing lista, uskoro bi trebali dobiti fiksnu poziciju na jednom jačem portalu na neodređeno no o tome kada bude. Mada dosta ljudi kreiraju web samo iz znatiželje pa ga kasnije ne koriste, vidim ja po aktivnosti, tek možda 10-20% njih koriste webove i nakon što su ga izradili, koriste nove opcije, popunjavaju kalendar i sl. Najteži posao je animirati korisnike i upoznati ih sa svim mogućnostima i zašto je važno da imaju web.

Imam dojam da otkako su došli booking i airbnb vlasnicima i ne treba web kao prije, stave apartmane na ta 2 mjesta i više se ne bave nikakvom promocijom apartmana.

1 Like

Da, zapustio sam igrice, no kako se čujem s ovima koji nisu, u zadnjih godinu dana i nisam previše izgubio, većinom oni koji rade su samo uspjeli zadržati zaradu sa tim radom, ne i napredovati previše, dok sam ja izgubio nekih 20-30% zarade. Ne znam, možda je dobra odluka možda nije, no nije to više kao prije da imam previše za čime žaliti jer je to u padu.

U ovaj projekt nisam uložio puno novaca, više svoj rad. Posjete preko Googla ima nešto, lagano raste a kao što sam napisao trebali bi dobit pomoć nekih medija uskoro jer smo dogovorili suradnju sa jednim partnerom. .hr domena, da, ograničeni smo, ali više smo ograničeni sa time što se radi o apartmanima a ispada da nam je glavni proizvod besplatan web. Zato nam je u planu ovu skriptu iskoristiti za nešto drugo.

Description riješen :smiley:

Nisu bugi igrice u padu,daleko od toga :slight_smile:


nisu nego u slobodnom, ovo je u biti ništa, jer množiš pad od 10-20% godišnje sa konkurencjijom koja je svake godine puta 2-3 i tako zandjih 10 godina, da ne pričam kakve je razlika u google tražilici danas i prije par godina.

Nisam rekao da se nekome ili tebi nije ili ne može uhvatiti koji sajt, samo nije to ni 10% kao prije a negativan trend se nastavlja.

Ne znam kako se vama čini, ali meni se čini kao da Google pokušava nacrtati Godzilu :smiley:

bugi ja ne govorim o nasem trzistu, imao sam par pokusaja u svojim pocecima, pricam o engleskom trzistu. Nema padova i ide zarada.