Rezerviraj.hr - besplatna izrada web stranica za apartmane

Stavio sam u sad, može par klikova, po jedan od svakog člana da vidimo hoće sada brojati http://www.rezerviraj.hr/
i nemojte napustiti web odmah, ostanite par min ako nije problem, thx.

Sto se tice samog dizajna po meni je odlican, nekako minimalisticki, samo mi je malo tesko citati slova, pogotovo tabelu, nekako su se slova uklopila u pozadinu, ostalo vrlo ugono za oko.

1 Like

Riješen misterij, zbog ovog taga koji ubacuje forum <a rel=“nofollow noopener” u Analyticsu ne broji geek.hr kao referal nego ih svrstava pod direkt posjete.

1 Like

Šta misliš o tome da nađeš ljude da snimaju klipove za ili o apartmanima? Snime par minuta videa. Možeš možda i naplatiti tu opciju i dobiti malo zarade. Ako i ne naplatiš možeš dobiti masu linkova sa youtube (posjete) pa i nešta zarade sa yt. Voli gugl videe, voli narod videe. Jes malo veći izdatak vjerovatno, ali mislim da bi moglo pomoći i sajtu sa rangiranjem i posjetom i da se proširi ime sajta među narodom. Ja lično, a vjerujem i mnogi drugi kad traže smještaj potraže i koji video na yt, a lakše je dobiti preglede za video no poziciju na guglu, a moguće da se i sam video pozicionira dobro na guglu za neke termine. Prije početka videa normano tvoj intro rezervisi.hr

Imamo Youtube kanal i radimo video ljudima kao poklon, doduše stali samo na 20ak videa
https://www.youtube.com/channel/UCAieLxEHxjqSDG2F-V_bpug/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0
imaš tu primjere.

Homepage je namjerno tako napravljen da bude kao facebook ili?

Ovaj tekst o nama je teško čitljiv i kad klikneš na strelice dobiješ još jedan paragraf…

Što baca na Facebook? :smiley: nisam to planirao.
Ovaj tekst ionako nije previše bitan.

A gle, htio sam da se vidi da korisnici kreiraju sadržaj da nije to samo još jedan od oglasnika nego da se može uključiti, a s vremenom će biti sve više social opcija, ali opet htio bih i da se vidi da je oglasnik za apartmane. Sad ne znam jesam uspio postići jedno i drugo sa ovim dizajnom.

Mene je prvo podsjetilo na facebook kad sam pogledao.

Pa ovisno što su ti ciljevi:

Ako ti je glavni cilj i najvažnija stvar da vlasnici apartmana mogu za svoj apartman napraviti stranicu onda bi sadržaj koji je posvećen tome trebao biti u header dijelu ili above the fold dijelu (kako god želiš to nazvati).
Znači otprilike:

  • Header
  • Menu
  • Naslov koji objašnjava benefite toga što nudite npr. Besplatno do novih gostiju ili ostvarite veću zaradu od svojih apartmana ili nešto slično
  • Kratki tekst koji to objašnjava ili koji objašnjava šta radite ili šta novi iznajmljivači dobivaju
  • Primarni button za Napraviti besplatno stranicu i/ili sekundarni za dodati smještaj besplatno odnosno možda primarni za login, a sekundarni za registraciju ili obrnuto.

Ako ti je glavni cilj da ljudi istraže content i potaknuti da ga sami dodaju, u above the fold dio možeš staviti slider s vrstama sadržaja, npr:
Slide1 - Apartmani - Naslov, opis i buttoni za dodavanje smještaja i pregled smještaja
Slide2 - Turistički vodiči - Naslov, opis i buttoni za dodavanje vodiča i pregled vodiča
Slide3 - Plaže - Naslov, opis i buttoni za dodavanje plaža i pregled plaža

Ako ti je glavni cilj da useri istraže i nađu apartmane onda ćeš u headeru najvjerojatnije staviti nešto kao što airbnb ima, search i neke suggested apartmane ispod.

E sad primjerice ako ti je glavni cilj ovaj prvi koji sam naveo, a sekundarni ciljevi su turistički vodiči i plaže i poticanje usera da ih istraže i sami dodaju, below the fold ćeš staviti dvije sekcije u kojoj ili na isti način stavljaš slika + naslov, opis i buttoni za istraživanje vodiča i dodavanje vodiča i plaža ili ćeš izdvojiti par popularnih vodiča i plaža i staviti buttone za istražiti sve i dodati svoj.

Izrada web stranica za apartmane i oglašavanje apartmana su opcije koje nudimo vlasnicima, njih je 1% posjeta, to je neka pozadina stranice, ali opet stavio sam 2 gumba u header gore desno dosta vidljiva, ne želim to isticati u samom sadržaju jer to ne zanima 99% ostalih.

Apartmani su glavni tu, ali osim samih apartmana cilj je da korisnici dolaze na sajt kako bi istraživali destinacije na koje žele zakupiti apartmane. Tu su turistički vodiči, plaže i sve te druge informacije koje je cilj prikupiti od korisnika, odnosno da social opcijama korisnici kreiraju sadržaj a ne mi sami. Sad treba pokrenuti masu da sudjeluje u tim social opcijama koje imamo a većinu ih tek treba ugraditi.

Zadnjih par mjeseci smo bili jako aktivni, uglavnom na oglasniku i društvenoj mreži pa smo tako pustili oglasnik na 12 međunarodnih domena (zastavice u vrhu). Uspjeli smo napraviti da sve čita iz baze, nismo morali nijedan file na serveru duplirati, i što je jako važno da svaki link sa svake domene vodi na isti taj sadržaj na drugoj domeni. Na naslovnicu vodi link samo ako taj članak nije još preveden, tada link ne postoji.

Napravili smo novi dizajn stranice jednog zapisa s nekoliko novih opcija: npr http://www.rezerviraj.hr/social/zapis-19227-plaza-punta-rozica-bibinje.html dizajn je rađen prema Google material uputama (nadam se da sam uspio barem dio). Planiram i ostale dijelove prilagoditi tom dizajnu u budućnosti.

Svaki zapis ima opciju nadogradnje, a za vlasnike apartmana smo osmislili nagrade http://www.rezerviraj.hr/social/nagrada.html tako da ako dodaju neki zapis, dobiju link prema svom webu
i tako ih potaknemo na kreiranje sadržaja. Osim registriranih korisnika, svaki zapis mogu nadograditi i neregistrirani korisnici klikom na na Nadogradi link na dnu zapisa. Osim toga tu je i opcija komentiranja.

Osim nadogradnje, tu je i opcija kreiranja novog zapisa koja je otvorena za sve http://www.rezerviraj.hr/social/dodaj-zapis.php

Do sada smo dodali 655 plaža s opisom i slikama te ukupno 1455 zapisa, a pokrenuli smo i dio http://www.rezerviraj.hr/upoznaj-hrvatsku gdje ispisujemo samo članke od 1000+ riječi a najveći ima 7500.

Pozivamo vas da pružite vaš doprinos ako imate na kompjuteru neke slike gradova, plaža, znamenitosti… vezanih uz Hrvatsku uz neki opis. Nije potrebna čak ni registracija. Bit ćemo vam zahvalni.

Mišljenja su dobrodošla također.

Meni je ovo nepregledno ja bi klikao po karti, da imaju baloncici s lokacijama, zoom in out i to, lako se slozi kroz google maps api :smiley:
http://www.strandinkroatien.de/apartments

Slabo sam u zadnje vrijeme na ovome forumu…došao i naletio na ovaj zanimljivi projekt. Prije cca 7 godina i ja sam krenuo u slično i u startu krenuo sa cca 15 domena…Tada je ta niša bila slabija nego danas Problem je bio u meni što se brzo hladim i imam period kad sam lijen za popizdit i ništa mi se neda. Tako sam sve to nekako napustio i otišao u druge vode.

Ovo je strašan CMS (al još djeluje kao beta), puno je tu truda uloženo. Osim što se bavite turizmom mogli bi i prodavati ovaj cms (mislim na stranom tržištu), fino bi mogli unovciti.

Moje je mišljenje da ćete ovo teško pokrenuti bez novčanog uloga. Trebali bi sami unositi apartmane dok ga koliko toliko ne napunite. Tada uložite cca 30 000kn i objavite reklamu na televizji ili u nekom jačem mediju tada bi dobili vjetar u leđa.

Koliko god CMS jednostavno izgleda, toliko je i kompliciran za starije ljude. Ako ćete se na takav način reklamirati obavezno stavi broj moba na kojega ćete zvati ljudi i tada sve dogovorite. Naravno, za takvo reklamiranje potrebno je imati firmu ili obrt ako misliš naplacivati usluge.

I Njuškalo kad je startao bio je nigdje, nakon većeg uloga dobio je vjetar i poskidao sve oglasnike. Danas surađujem snjima i postali su stvarno velika tvrtka sa puno zaposlenih. Nadam se da ćete i vi tako :slight_smile:

Na izgradnju ovog CMSa smo potrosili 2 godine, kad se sjetim prve verzije ovo je sada svemirski brod no ima jos nekih stvari koje korisnici ne mogu sami oblikovati po svojoj zelji i jedan velik problem, dvije godine rada za potencijalnih par tisuca ljudi ( vlasnici apartmana u hr koji trebaju web ).

Zato smo odlucili raditi potpuno novu verziju koja nece imati nijedan fiksni dio i biti ce otvorena za sve a ne samo apartmane. Imati ce novi dizajn i biti puno jednostanija, cak i za starije.

Javim se za nekih pola godine kada bude gotovo, vec se radi mjesec dana na tome.

Da sam u vašoj situaciji ovo bi napravio:

Uveo bi karticno poslovanje. Znaci vlasnik apartmana mora voditi svoj planer sto mu je popunjeno, a što prazno.
Kupac online izabere kad će doći i odmah uplaćuje rezervaciju. Planer se zacrveni i tu više nam mjesta za rezervaciju. Nararvno tu je sad i PayPal što je za strance suho zlato.

I sad ono najvažnije. Rezerviraj.hr uplacuje novac vlasniku apartmana i tu zapocinje reklama. To je jedan vid zarade, plus ovo sto si zamislio. Dogovoriš recimo da je 10 posto tvojih.

Također, bi ubacio i hostele i hotele. Jednog dana kad ti se digne posjeta može ti zakupiti baner na naslovnici…

Sve si ti to super zamislio, samo za to treba 10 ljudi + ti ljudi neće popunjavati kalendar ako nisi jak, jer imaju popunjavati kalendar na 20 drugih mjesta pa ni tamo ne pune.

1 Like

Slazem se potpuno. 90 posto iznajmljivaca su informaticki polupismeni i tlaka im je imati azuran kalendar.

1 Like

Importaš kalendar s airbnba ili bookinga. Tako ja radim, ažuriram kalendar samo na jednom mjestu (airbnb), a prikazuje se na 3 mjesta, booking, moja stranica i još negdje al se ne mogu sjetiti…

Jedan Airbnb muku muči sa popunjavanjem kalendara, naime ljudi su najažurniji na bookingu kada je riječ o tome, a velika gomila sve ostale servise zapostavlja.

1 Like

Nisam se dugo javljao u ovoj temi, a mislim da bi trebao češče jer kada netko upiše rezerviraj.hr ova tema je druga na Googlu i dosta ljudi ovo čita, i onda valjda kada vide koliko je truda tu uloženo shvate nas ozbiljnije valjda, neki se sažale pa kupe i domenu…

Uglanvom, ima 2,5 godine da radim ovaj projekt, jeli mi žao što sam ušao u ovo… pa da mi je vratiti vrijeme sigurno bi donio drugu odluku, maknuo sam se sa igrica gdje sam dobro zarađivao, jedno 5-6 godina nisam znao što je ne imati zalihu na računu, da sam se bacio na nešto drugo, vjerujem da bi sa bilo kojom drugom nišom trenutno imao više novaca u džepu.

Nije baš da sam ravnodušan kada gledam na kakvim se glupostima danas zarađuje najviše novaca a naš trud teško dolazi na naplatu, došla su druga vremena na internetu, spam je ponovno prevladao internetom dolaskom Facea, moja mater mi je konkurencija jer slika šparoge i stavlja na Instagram, uskoro će i dizati više love valjda, kvaliteta na koju nas je Google uspio natjerati usavršavanjem svoje tražilice više nije in, Google s druge strane sa svojim dodatcima tražilici smanjuje rič više nego Face, bore se valjda ko će postati pohlepniji, nekako je cijeli internet izgubio dušu, nema više puno Webmajstora koji čačkaju po analyticsu, wmtu i pričaju o SEOu, čast iznimaka kao anja i anteloff i još neki da ne nabrajam.

Tako sam se i ja u zadnje 2,5 godine, pogotovo prvu godinu dok nije išlo nikako premišljao stalno, pa bi se vratio na igrice ali više to nije to, pa kad bi netko zalijepio zaradu sa IA ili Youtuba zaletio u te niše ko budala u ne znam gdje se ono kaže, pa onda onaj Bitcoin kad se sjetim da sam valjda prvi u hr pokrenuo Bitcoin sajt ( BitcoinPitanja.com ) uvjeravajući ljude da je to budučnost, a onda valjda jedini ja neimao nijedan novčić danas Uglavnom kako bi lutao, uvijek sam se vračao na Rezerviraj jer valjda sam osjećao da moram dovršiti što sam počeo i u što smo uložili toliko vremena a i ono što volim, kreativnost koju u drugim nišama nisam pronašao. Lijepljenje linkova na Face mi je ubijalo volju za životom, jednostavno to nije za mene.

Danas više ne lutam, ne bavim se nijednom drugom nišom nego radim na projektu cijeli dan i idem s time do kraja, kada sam već ovoliko zaglibio onda mi nema druge nego ići do kraja i ovo sve pretvoriti u jednu ljepu i uspješnu priču u što ne sumnjam jer su volja i upojnost ono što čini razliku, još kada se tu poklopi dobar odabir niše to je foruma za bogatstvo, ja sam falio ovo drugo, ali valjda mogu i bez toga nešto napraviti.

Ovo ljeto smo u odnosu na prošlo povećali posjetu od 3 do 15 puta ovisno koji dio sezone je, slika ispod. Doduše nije da je neki uspjeh rasti 15 puta kada si prije bio na dnu, ali sada puno jasnije vidim da se može i što i kako treba, imam jasan plan. Sljedeći cilj je povećati ovu posjetu sadašnju za 15 puta, nadam se sljedeće ljeto barem pola toga obaviti.


Tamno plava zadnjih 365 dana, svijetlo plava 365 dana prije toga, Organski promet

Što sada radimo? Najviše na sadržaju, dugo sam kukao kako ne ide, a radili smo dugo samo na dizajnu i programiranju, sada kada smo dosta napravili na tom polju imamo vremena za sitnice koje daju rezultate. Cijeli projekt je custom, kada vidim koliko smo opcija nadogradili, više ni ja koji sam ih sve izmislio ne znam koja za što služi. U admin panelu imamo više gumba nego neki migovi, no većina ozbiljnih projekata imaju svoja custom rješenja a i puno ovoga što smo mi radili ne postoji ni u jednom CMSu tako da mislim da tu nismo pogriješili.

U početku je bilo bitno da dodamo npr. par plaža, pa onda smo dodali sve, pa smo onda iz početka išli i svakoj dodali slike, pa iz početka opet sve i svakoj lokaciju, pa sad idemo iz početka i svakoj nadogradimo tekst, title itd, pa smo svakoj dali ocjenu i ljepše ispisali na vrh…takvim se sitnicama napokon možemo baviti i mislim da je to pravi put jer je svaki puta web bolji nego prije, a onda će to prepoznati korisnici i Google.

Osim sadržaja, drugi projekt je “besplatna izrada web stranica za apartmane”. Na tome smo radili od samog početka, znači 2 godine, da bi nakon dvije godine došli do zaključka da je sve to što smo programirali, nema smisla da je namijenjeno samo onima koji imaju apartmane a ostatku svijeta ništa. Drugo što nema smisla, iako je u to ugrađeno dvije godine programiranja jednostavno nije dovoljno dobro. Korisnici mogu kreirati web u kojem dobiju defoltnu navigaciju, (apartmani, opremljenost, kontakt, lokacija, grad…) što ako žele neki svoj link ubaciti. Ugradili smo mi polje gdje se može ubaciti tekst, tablica, youtube video, može se promijeniti boja pozadine, dodati slideshow slike, dodati icona za logo, linkovi, čak i tagovi, analytics kod, pozadina se može obijati s bojama po želji… ali opet je to bio polustatičan web gdje se neke sitnice mogu oblikovati a neko bi htio baš nešto drugo…

Tako da smo nakon 2 godine rada na tome odlučili da krećemo iz početka i radimo online CMS koji će biti otvoren za sve a ne samo za apartmane i neće imati nijedan fiksni dio, dakle odabrat će se kostur stranice koji će se kasnije puniti s elementima koje ćemo mi isprogramirati. Valjda najveći programerski pothvat na ovom prostorima u koje su krenula dvojica ljudi bez ikakve podrške. To radimo zadnjih par mjeseci, trebat će nam još dosta mjeseci da to dovršimo pa ostavim link na forumu ali bit će stvarno kvalitetno. Neka mini verzija wixa s nekim stvarima koje su jednostavnije nego kod njih.

Eto, mislim da je ovo najduži tekst koji sam napisao u životu.

11 Likeova

Jeste najduzi kojeg si napisao ali i meni je ovo bio najduzi tekst koji sam procitao (ali sa zadovoljstvom) Inače duge tekstove preskrolam jer vecina ih samo s*ru. Puno sreće Vam zelim u novom projektu jedva čekam da vidim taj novi koji ste u planu uraditi. Iskreno rečeno’ divim se tvom webu i ne znam da li bi imao petlju zauzeti se za jedan Custom web sa ovoliko opcija koje si ti ubacio na svoj web. Vidim lijepu posjetu tokom sezone samo moras napraviti neki bolji plan da se to bolje naplati. Ne znam sto si ti osmislio kako to unovčiti i na koji nacin dolazis do prihoda sa tim webom. Meni najlogicnije bi bilo neki vid procenta od tih smještaja koji se nalaze na webu.
Još jednom svako dobro i sretno sa webom. <3

1 Like