Rezerviraj.hr - besplatna izrada web stranica za apartmane

Ima dvije godine da mi je na pameti da iznad svakog posta ubacim onu link hijerarhiju (ne znam koji je službeni naziv za to) i nikako da uhvatim vremena, nisam htio to ofrlje napraviti jer smatram da je jako bitno, evo večeras smo to riješili. Mislim na ovu navigaciju sa Iconama. Primjer http://www.rezerviraj.hr/social/zapis-1940-plaza-kraljicina-nin.html

Obično to CMSovi imaju po defoltu da ide Početna- Kategorija - Podkategorija - Članak.
Kod nas bi to bilo Početna - Plaže - Sjeverna Dalmacija - Nudističke - Zadar, no to mi se ne sviđa, mislim da ako netko traži Nudističke plaže da je bolje da prvi link bude baš Nudističke cijele Hrvatske jer je to primarno što traži, poslije toga idu plaže, apartmani i slike iz tog grada pa smo na kraj stavili Najljepše plaže Hrvatske jer je to najkvalitetniji page.

Uglavnom nismo se držali nekih pravila nego smo radili po to osjećaju što bi korisnika prije htio kliknuti i što želimo promovirati.

Po meni je jako bitno da je ovo ispod teksta a ne iznad i da su Icone.
Ispod teksta jer će tu biti fokus korisnika kada pročitaju tekst, a icone jer će privući puno veći CTR što je ključ za SEO. Ako ste primjetili icona grada nije fiksna za razliku od drugih nego svaki grad ima svoju iconu, neku prepoznatljivost grada. Za Zagreb npr Ban Jelačić itd. To je isto bitno jer izaziva emocije kod ljudi, npr ako je netko iz Zadra ne može ne vidjeti iconu svetog Donata iako je veličine 27x27px jer nam je to urođeno. Zato smo za svaki grad posebno radili iconu umjesto da smo zakačili jednu za sve.

Breadcrumbs? Prije sam citao da je to bitno za SEO, ne znam je li jos uvijek tako.

Da izgleda da je to to.
Normalno da je bitno, svaka bolja povezanost direktno utječe na SEO zbog više linkova, samo ovisi koji page želiš istaknuti, ako su tu linkovi kategorija za koje ne želiš ili ne možeš rangirati, bolje ih maknuti ili staviti u nofollow.

A i da nema direktnog utjecaja, sigurno će generirati manji Bounce, dulje vrijeme na sajtu i više Page viewsa što opet utječe na SEO.

U ovoj niši b2b je moguć samo ako ima turističku agenciju.

Itekako, ne treba ti ni baza na tvom serveru.

Vjerojatno vremenska prognoza.

Što reći? A ee. :smile: :o:

A e ! :gorilla::smoking: