Rezultati Gemius istraživanja

evo rezultata za siječanj

lol igre igrice

Većina rezultata je manje-više ista, osim što se pojavilo još nešto novih web stranica. Meni je interesantno što je index.hr tek na 5. mjestu, a uvijek se busaju kako su najposjećeniji portal… :slight_smile:

kako ista!? nu, vid’… idesh! skočio za 18 mjesta i gotovo 14 tisuća posjetitelja :wink:

je, ovaj mjesec je inače dosta “miran” što se tiče vrha ljestvice, ali u sredini se svašta događa.
neki srednjestrujaši su fakat skočili, pazi filmski.net skače na 24. poziciju s rastom od 27 tisuća jedinstvenih! svaka čast!

Idesh… da, da… kako sam to mogao previdjeti. :slight_smile: Svaka čast, dobar skok…

A ovo za filmski sam skoro predvidio, uložili su nešto u promociju i tako, vjerojatno ste primjetili dosta njihovih google oglasa, očito im se isplatilo.

Po meni je dobro što se uz ove najveće portale polako stvara jedna grupa srednje jakih i srednjih portala, baš me zanima kako će se stvari dalje razvijati. Već mirišim neke nove akvizicije i preuzimanja na domaćem webu. :slight_smile:

btw, jeste čuli da je inmedia grupa (mojposao, tulumarka, netopolis…) preuzela i web furka.com, čitao sam o tome na jednom blogu…

čuli, čuli. a čuj, budući da je furka/dernek čista kopija tulumarke, ne znam što bih rekao… ali neka

a tu grupu srednje jakih (ili slabih, kak se uzme) trebalo bi malo “grupirati”. Hebeš preuzimanja, ima boljih opcija

Meni je nevjerojatno da javno.hr ima niti 30.000 više posjeta u odnosu na mjesec prije, a oni jumbo plakati već duže bodu u oči.
Baš ih sa zanimanjem pratim, nevjerojatno koliko love su utukli…

više je koristi od jedne naljepnice na autu nego od jumbo plakata što se tiče weba… a i naravno, ovisi kako je plakat složen i ime pamtljivo…

[quote=“ram”]Meni je nevjerojatno da javno.hr ima niti 30.000 više posjeta u odnosu na mjesec prije, a oni jumbo plakati već duže bodu u oči.
Baš ih sa zanimanjem pratim, nevjerojatno koliko love su utukli…[/quote]

Ma gdje ćeš web na jumbo plakat - užas.
Pa ljudi su slijepi na te jumbo plakate već duže vrijeme a kamoli da pamte adrese :slight_smile: .

[quote=“zokiiii”]Ma gdje ćeš web na jumbo plakat - užas.
Pa ljudi su slijepi na te jumbo plakate već duže vrijeme a kamoli da pamte adrese :slight_smile: .[/quote]

Jedino da je ubost jedan onaj jumbo (10 metara širine). Taj ne možeš ne pogledat.

Zar ne pričamo o njima? Onim ogromnim, uz cestu?

Vjeruj mi i da ga uocis i pogledas. Neces se sjetiti kad dodjes doma.

Iako velika vecina ga nece niti uociti.

jeger je u pravu, dokazano offline promocija online proizvoda ne valja. Za ulozene novce je moguce postici puno bolje rezultate u online promociji.

Pa imali su oni kad su krenili sa portalom dobru promociju na netu, ako se sjećate bilo je i ovdje nekih rasprava o onim news boxovima, gdje su plaćali webmasterima za postavljanje bannera s najnovijim vijestima, ali platili su te oglase i na nekim od najjačih portala. Tada se pojavio i taj jumbo plakat u ZG kojeg sam ja vidio, a koji nekim čudom još stoji…

Uglavnom, ako je netko od vas koji ste u Gemiusu zainteresiran za još malo podizanja posjećenosti, možemo se organizirati 4-5 webova i poraditi malo na marketingu…

ma vise se isplati napravit neke male oglase pa po tramvajskim stanicama stavit ^^
i onak da si mozes otrgnut adresu kao sto obicno broj telefona bude :slight_smile:

Ali, što kada trebaš korisnike koji koriste “offline” alate (npr. novine za čitanje, oglasnici i sl.) preusmjeriti na internet? U tom slučaju ne vidim preveliki smisao oglašavanja na web-u, naravno ako gledamo samo taj element pretvorbe offline u online korisnike.

Usput, predlažem da se odcijepi ovih par postova o offline oglašavanju, da malo pročavrljamo jer smo u offtopicu.

veliki plakati jumbo su oko 2700 kn mjesec dana i 30 - 40000 tisuca dnevno

Ovo baš ne kužim :hmmmmmm:

Na temelju vlastitih iskustava, a za prodaju online proizvoda:
Online marketing je neusporedivo skuplji i neučinkovitiji od offline marketinga. Točka.

[quote=“Sljaker”]Na temelju vlastitih iskustava, a za prodaju online proizvoda:
Online marketing je neusporedivo skuplji i neučinkovitiji od offline marketinga. Točka.[/quote]

ovisi što prodaješ, kome i na koji način se obraćaš. za konkretne usluge koje ti nudiš to je sasvim očekivano.

jednako tako nemožeš dati neki generalni zaključak o tako širokoj problematici na temelju isključivo vlastitih iskustava. iako dijelim tvoje mišljenje i slažem se da je kod nas to (JOŠ UVIJEK) tako u većini slučajeva.