Rezultati Gemius istraživanja

bit će da je neka fingirana zagonetka :slight_smile:

nemogu vjerovat da forum.hr tuče index.

nevjerovatno…

još da anderlon malo mrdne guzicom i kupi za 50$ najobičniju seo skriptu za vbulletin i evo ga na 1. mjestu… a ni oro ni kopo…

[quote=“Josip”]ovisi što prodaješ, kome i na koji način se obraćaš. za konkretne usluge koje ti nudiš to je sasvim očekivano.

jednako tako nemožeš dati neki generalni zaključak o tako širokoj problematici na temelju isključivo vlastitih iskustava. iako dijelim tvoje mišljenje i slažem se da je kod nas to (JOŠ UVIJEK) tako u većini slučajeva.[/quote]
Zato sam i napisao “na temelju vlastitog iskustva”.

[quote=“Josip”]nemogu vjerovat da forum.hr tuče index.

nevjerovatno…

još da anderlon malo mrdne guzicom i kupi za 50$ najobičniju seo skriptu za vbulletin i evo ga na 1. mjestu… a ni oro ni kopo…[/quote]

mozda se boji promjena. Niej SEO tako jednostavan, ponekad kada poboljsas nesto u SEO smislu zapravo izgubis na SERPu posebno kod stranica koje su dug niz godina online. On ima vec puno backlinka na mnoge topice koji su u obliku linkova u kakvom jesu a modificiranje na seo friendly urlove bi dugorocno donjelo bolje pozicije ali kratkorocno bi mu ubilo SERP.

@w00t
Agreed.
Samo dosta daleko dugoročno bi donijelo bolje pozicije i dosta kratkoročno bi uništilo trenutne pozicije.
SEO bi se daleko više isplatio kada bi se složio sistem da stari linkovi i dalje rade (tako sam ja učinio za natelki.net) i da su isti seo.

Meni nije jasno zašto tako malo jači vb sajtovi (forumi) ne plate dodatnih 50 dolara za “Powered by…” removal. Netko će reći da to ne igra nikakvu ulogu u community dijelu. Možda i ne, ali ako već imaš neki jak sajt/bredn, onda ćeš se potruditi da izgledaš još bolje.

A kada smo već kod gemius statistike, moram se ponoviti opet. To IMHO nisu čista posla. Sori, but jebiga.

1 Like

Pozdrav svima koji me se sjećaju, a vidim da ih još uvijek ima tu :slight_smile:

Slažem se s tezom da je offline oglašavanje puno lošije od online oglašavanja, a moj dojam je da se veliki, štedljivi i tromi divovi uključuju na internet radi novca, a pri tome nemaju iskustva a ne žele porošiti kako bi angažirali ljude s iskustvom, zbog čega imamo slučajeve poput javno.hr-a koji troši novac offline umjesto online. (Jedino ako imaju neki deal s plakatima, onda shvaćam, ali mislim da nemaju). Isto vrijedi za sutra.hr i sve slične projekte gdje se ne zna zapravo što se htjelo.

Ja zadnja dva mjeseca radim na pripremama za osnivanje firme, jer s još nekim prijateljima mislim pokrenut jedan site. Ne znam koliko brzo ćemo bit gotovi, ali bit ćete obaviješteni na vrijeme :slight_smile:

[quote=“Josip”]nemogu vjerovat da forum.hr tuče index.

nevjerovatno…

još da anderlon malo mrdne guzicom i kupi za 50$ najobičniju seo skriptu za vbulletin i evo ga na 1. mjestu… a ni oro ni kopo…[/quote]
e da znaš koliko budala svaki dan visi na forum.hr pričajui o glupostima, nebi se čudija

a ja nekužim kako tportal može biti prvi, to mi nikako neide uglavu

bio bi i ja prvi da imam novca ko oni :student:

otprilike imako oko 350 000 korisnika adsl… od toga 200 000 koristi njihov mail i sve je u tome …

Evo da ne otvaram novu temu, stigao je Gemius za veljaču…

Link na rezultate mjerenja

I novi za ožujak… :slight_smile:

Vidim da CroModa napreduje polako, ali sigurno:)

Jutarnji pada, Index se malo odljepio od 24sata, Javno stagnira, kao i uvijek…a ovaj Idesh skače kao lud…čestitke, Aljoša

Gemius statistika owna do jaja:)

@ y-fashion - tnx :wink: ide polako, gura se… iako, za ožujak su nam dosta odrezali.

Pa odrezali su svima…bar se nadam da svima režu po istim kriterijima…

Koja LOL-čina - da mi je znat kako su mi izračunali posječenost kad sam prije ožujka skinuo sve njihove kodove sa stranice :smiley:
čak su i neke ranije bolje rangirane stranice sad ispod mene :smiley:

Susjed :dolje:

Stigli rezultati za travanj
Gemius rezultati Travanj 08

Al i dalje mi nisu baš jasni iz Gemiusa, koliko je to pouzdano?

uuu zena.hr ulazi u top 40. Predviđam skoru kupnju ovog weba :slight_smile:

Idesh.net pada - aljosa kaj je bilo? :slight_smile: