Ronaldo... kralj kraljeva

Dobro, Ibra je rekao da je Ronaldo za njega bio idol dok je bio mali, zbog toga je i on navijao za Inter kao mali.

Naravno da se Milito ne može porediti sa Ronaldom, nisam ga ni spomenuo, ali je meni recimo lično bolji jer je osvojio ono što niko od njih nije, Ronaldo, Vieri, Ibra, Adriano i ekipa, tripletu, a ovaj je sam (postigao golove u svim završnim utakmicama) sve troje istu godinu.

1 Like

Nisam niti sumnjao da je tebi bolji kad imaš njegov nick :slight_smile:

Sigurno ti je i Balotelli jedna od najomraženijih osoba, i to ne samo jer je poslije Intera bio u Milanu nego jer je prije toga gazio dres :wink:

Pogodio si :D, ali nisam jedini, večina navijača misli isto.

Cristianoljupci, sorry, ali nakon “malo podrobnije analize” zaključio sam da vaš ljubimac nije niti u top 10 najboljih svih vremena :smiley:

Za utjehu, mogu vam priznat da kad bi bilo nešto tipa MVP tad bi ipak bio u top 5 :wink:

Znam znam, jebe se vama za moje mišljenje, ali niti ja ne držim do mišljenja onih koji ne vide koliko je Messi ukupno gledano bolji igrač, a pogotovo koji ne vide da su Ronaldo i Cristiano nebo i zemlja i da Cristiano pravom Ronaldu može samo čistit kopačke prije nego ovaj odigra neku veteransku tekmu.

Ajde, da ne prcam više sa činjenicama, pokrenuo sam temu zapravo bezveze, jer mi je došlo žao što ne mogu više gledat Ronalda. Malo si mislim…ja trenutno ne vidim novog Messija. Cristiano za mene nije dobar kao Messi, a i stariji je. Messi ima već 30, a neku dostojnu zamjenu ne vidim, De Bruynei, Pogbe, Salahi i slični nisu niti blizu Messiu. Neymar ima ono nešto baš ekstra, ali ipak mi to nije to (da bih ga smatrao kandidatom za recimo top 5 svih vremena, što Messi jest). Mislim da postaje grijeh propustiti Barcinu tekmu kad igra Messi, barem one jače tekme. Još koju godinu i ode on, a dostojnu zamjenu trenutno ne vidim. Ima hrpa vrhunskih igrača, ali uz Messija danas ne vidim nekog za kojeg bi se moglo govoriti za 10 godina da je među najboljima svih vremena. Privilegija je gledati takve dok aktivno igraju, a Messi je možda posljednji Mohikanac :wink:

2 Likeova

Je mesi igracina ali ja nikako ne volim stil barsine igre. Razumijem ljude koji vole, ali meni nikako se ne svidja. Po meni prije koju god ona igra bajerna te sezone kad su njih cini mi se razbili u polufinalu i uzeli LS je najbolja igra nekog tima zadnjih 20ak godina.

Evo interesantnog clanka o maradoni za ljubitelje fudbala sa bas simpaticnog sajta http://www.yugopapir.com/2017/10/diego-maradona-19-fenomen-u-nastajanju.html

1 Like

Nogomet je općenito na lošijoj razini nego prije … Sve manje se igra za publiku jer svaki bod je bitan zbog $$$$$$$$$$$$$$ koje su upumpane u momčad.

1 Like

Barcin fudbal sam gotivio kod Rijkarda, poslije ne. Pep je donio tzv. “padavičarski” sistem sa časovima glume.

Kralj kraljeva, bez ikakve dvojbe!

CR ima najgori procenat suteva/golova od svih trenutnih napadaca iz liga petice, i reci da je on stroj za golove, a sutira 40/1 slobodnjake je sramotno. Dobar igrac, ali iz nekog razloga je ubacen u marketinsku masinu i govoriti o njemu kao o potencijalnom najboljem na svetu ikada je kriminal i silovanje zdravog razuma.

Čisto da podsjetim štovatelje Cristiana da Messi u današnjem nogometu nema konkurenciju :wink: Moram priznat da čak niti Modrić realno i ukupno gledano nije bolji od Messija :slight_smile:

Ali…i dalje ostaje jedan jedini pravi kralj, i za mene je to Ronaldo! Naravno to nije ova friziriana pickica iz Portugala nego Brazilac :slight_smile:

2 Likeova

razumijem da se za tim mora boriti … ali brate treba imati neku mjeru, neki zdrav razum :smiley:

1 Like

:smiley:

Treba educirati mlađariju jer oni stvarno misle da je Cristiano glavni Ronaldo :slight_smile:

1 Like

Ronaldo je završio prelaskom u Juve.

Mislim da sam već spomenuo ovog igrača, ali evo baš sad vidim članak o njemu pa reko da stavim ovdje.

Inače, to je igrač koji je idealan za uspoređivanje sa Cristianom. Pravog Ronalda mi ne dirajte jer mu niti Cristiano niti Jardel nisu ni do gležnja :wink:

Evo malo za nostalgičare, ali i da klinci vide kako se može igrat nogomet kad znaš više od samog trčanja :slight_smile:

Messi je pri kraju, Neymar je nekako nedorečen, Cristiano nikad nije bio ni do koljena Ronaldu i jedina nada mi je danas mali Mbappe da će postati barem 30% Ronalda :slight_smile:

Nikako se ne moze porediti novi i stari fudbal…

1 Like

Sinoć je Tadić na trenutak podsjetio nas na nekadašnje poteze ovakvih velikana. Mislim da je zadnja kopija ovog Ronalda bio Adriano.

Nogomet je odavno mrtav. Poceli su sve snimat, uskoro neces imati ni suce na terenu nego negdje u lozi koji ce sluziti za ukras tocnije potvrdivat sve sto AI osudi, sva sreca tada ce i zavrsit neymarova karijera jer je covjek glumac svjetski po pitanju takozvanih ozljeda. Sto se tice nogometa danas, svi znamo sto je i kakvo je stanje jer si prije mogao znati i viditi tko je najbolji, a danas neki nogometas koji pripada u top 10 klubova svijeta igra za 50ti klub svijeta jer nemaju love za platit ga, a sumnjam da su i culi za takve igrace. Sve nase medalje sa svjetskog prvenstva su bila sreca nista vise i onda se podize ne vrijednost nasih igraca nego i svih igraca koji su dosli blizu finala, a zasto? Po kojoj logici? Danas se prica o nogometu, a nikoga to stvarno ne zanima jer je to jedna muska prica koja se “mora” pratiti. Dijete se rodi odmah ga uclane u torcidu,bbb itd stvarno je sve ovo otislo predaleko. Najbolji dio cijelog nogometa danas kada se gleda covjeka je da prica s prijateljima o nogometu, kladionici tko ce pobjednit itd, izgube 5000kn godisnje, a dobiju 200kn godisnje i onda se hvale kako su dobili na kladionici! i druga stvar i zadnja je kada je utakmica idemo u kafic gledat utakmicu i napit se. Strasno! Volim pogledati dobru utakmicu, ali da trosim vrijeme gledajuci svaku, da pratim koji je igrac dosao, koji otisao, koji je rezultat bio, za koliko je tko kupljen/prodan koga briga? Zadnji put kada sam stvarno pratio nogomet je bilo kada su brazilci bili vrh i kada su u hajduku igrali vucko i ekipa, to su bila vremena i uzitak za gledanje utakmice, a ne danas placaju nekog igraca tolike pare, a ne moze potrcat do lopte, glavno da se iza utakmice slikava i objavljuje gluposti na fb, twitteru i instagramu. Ista stvar je sa boksom, od kada je dosao na vrh klicko boks je upropasten skroz, jeli itko uopce gledao boks 80,90ih cak i prije tyson itd? Pa razbijali su jedan drugoga, danas udri 2 puta, brani se 50 puta, cisto da protivnik izgubi snagu i to je to. Za 10 godina najpopularniji sport ce biti sinkronizirano plivanje!

1 Like

Neki sportasi su puno preplaceni i onda se cude kako je klub u minusu ili mora uskakati drzava.

Mozda bi trebali staviti limit 500 k eura god. i ne mozes mijenjat klub dok ti ne istekne ugovor.

Tada bi vise nogometasa zaradjivalo vise.
Ovak top 1000 mozda zaradi god. masno, a vecina u boljim ligama dobiva god. do max. 100 k eura.

Da se svi klubovi sloze da nece dati lovu vecu od 500 k eura, svi bi vjerojatno onda bili ravnopravni i onda bi nogomet bio nogomet i u ligi prvaka bi igrali klubovi iz vise drzava. Ovako lige petice zauzmu cca. 20 mjesta od 32, skoro 2/3 klubovi iz 5 drzava. Isto tako ograniciti broj klubova koji moze sudjelovati u ligi prvaka na max. 3.

Sve skupa vise bi se gledao nogomet, vise prihoda za uefu, vise prihoda za vecinu igraca.

Ajde nemoj pretjerivat i uspoređivat Tadića i Ronalda :wink:
Ali da, Tadić je jučer odigrao fenomenalno. Da je mlađi nakon onog što im je sinoć radio mislim da bi već danas njegov manager sjedio za stolom sa predstavnicima Reala i da bi dogovarali transfer. Sinoć baš nisam mogao vjerovat što im Tadić radi, uvjerljivo je bio najbolji igrač na terenu.

Kak ono ide pjesma…pare, pare pokreću svijet, politiku i nogomet:smiley: Starudija od pjesme, ali pokazuje da je oduvijek bilo tako. Danas je to otišlo ipak predaleko. Pa ovaj Tadić da je koju godinu mlađi bi koštao preko 100 milijuna eura nakon ovog jučer. To je bolesno.

Mene zanima :wink: Jučer sam s guštom gledao Real-Ajax, a već danas sav vibriram kad pomislim da ćemo sutra pobijedit Benficu 2:1 (iako se bojim da bi moglo biti 1:1).

Piva je slađa kad pustiš mozak na pašu i galamiš na televizor, onako nakon što si skočio iz stolice u koju si bio duboko zavaljan i trkeljao sa frendovima koje znaš sto godina :slight_smile:

Varaš se. Ako pod bolje lige misliš na lige petice onda i prosječni igrači imaju milijune. Mislim da i u Dinamu samo rijetki od ovih koji su prva ekipa ili prva zamjena imaju ispod 100k eura godišnje. Ali da, to je bolesno koliko se plaćaju transferi i kolike su plaće igrača.

Nego tema je Ronaldo, a problem je što ja danas jednostavno ne vidim takvog igrača. Messi je poseban, ali je drugačiji tip igrača od Ronalda. Za mene osobno, Ronaldo je kralj kraljeva, i meni najdraži i najbolji igrač u povijesti.