Rotate sliku

pokusavam malo rotirati sliku sa opcijom ‘‘edit-transform-ROTATE’’ u pscs 3 ali mi uvijek crte budu iskrivljene kad rotiram ? hvala!

trebaš vjerojatno rotirati bez deformacije odnosno uz skaliranje i probaj program zarotirati a sliku ostavi kakva je.

uz skaliranje kako mislis ?

malo sam se našalio, nemoj se ljutiti. U principu meni se to dešavalo u flash-u tada od macromedia-e a sada adobe, mada ne radim u adobe programima nego u corel-u.

jel zna neko ? hvala

Ajde malo pojasni, ne znam na što misliš. ili napravi ovako:

[list]
[:12ktert9]Desni klik na layer => convert to smart object[/:m:12ktert9]
[:12ktert9]Pa dok je označen Layer stisni Ctrl+T[/:m:12ktert9]
[:12ktert9]Dođi kurzorom do ćoška slike dok se pojavi oznaka za roaciju klikni mišem i drži, te rotiraj gdje želiš. Za poravnanje dok rotiraš drži Shift.[/:m:12ktert9]
[:12ktert9]tek kada je gotovo rotiranje “transformacija” moraš pritisnuti enter da bi nestale crte i popravila se grafika, jer dok je transformacija uključena oslabljena je grafika objekta zbog smanjenja potrošnje memorije.
[/
:m:12ktert9][/list:u:12ktert9]

:wink:

I provjeri si da ti je zoom dokumenta (znači ona vrijednost u postocima što stoji dolje lijevo) na 50% ili 100%. Ako je na nekoj između, tipa 45,7% ili 72,9% onda ti isto prikazuje sve nazubljeno.

Glupost, ali tko ne radi sa PS-om neće skužiti…

[quote=“rocknroller”]Ajde malo pojasni, ne znam na što misliš. ili napravi ovako:

[list]
[:156dw6yx]Desni klik na layer => convert to smart object[/:m:156dw6yx]
[:156dw6yx]Pa dok je označen Layer stisni Ctrl+T[/:m:156dw6yx]
[:156dw6yx]Dođi kurzorom do ćoška slike dok se pojavi oznaka za roaciju klikni mišem i drži, te rotiraj gdje želiš. Za poravnanje dok rotiraš drži Shift.[/:m:156dw6yx]
[:156dw6yx]tek kada je gotovo rotiranje “transformacija” moraš pritisnuti enter da bi nestale crte i popravila se grafika, jer dok je transformacija uključena oslabljena je grafika objekta zbog smanjenja potrošnje memorije.
[/
:m:156dw6yx][/list:u:156dw6yx]

;)[/quote]

Upravo tako tek kad iskljucis alat transform crte ce nestati
nista vise

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja