S čim se grijete - konvektorska grijalica, uljni radijator, plin, drva... iskustva? 🔥

Niš… Radit bitcoine :smiley:

1 Like

Šta mislite o ovom konvektoru?

Na rigove hehehe!!!

Nisam dobro skontao haha :sweat_smile::sweat_smile:

ozeni se i ne treba ti grijanje prvu godinu-dve

2 Likeova

Hahaha neka me radije da se smrznem :stuck_out_tongue_winking_eye::sweat_smile::sweat_smile:

svugdje mu je bolje nego u gacama :smiley:

3 Likeova

Upravu si hahaha pl​:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Imam slican od 2000W, meni sluzi svrsi dignem temp u 2h u 60 kvadrata, s 19-21 i taman.

1 Like

Hvalaa puno (20 karaktera)

GRijem se na klimu dok ne zazimi ispod -5. Klima inače potroši oko 1 KW/h a da oko 3.5 KW topline, no to opet ovisi o vanjskoj temperaturi zraka. Kako se spušta vani tako je učinak manji, no svakako je isplativija za prelazne periode od bilo kojeg načina grijanja i naravno komotno bez pepela čišćenja idr…
Kad zazimi stara dobra drva :slight_smile:

1 Like

Drva su po meni najisplativije i najbolje se može iskoristiti, u gradu u kojem zivim vidim da ljudi prelaze na pelet ali se dosta njih pokajalo i vratili se na drva. Ja se grijem na drva i ne planiram ih mijenjati.

1 Like

potpisujem, evo ih na fejsbuku prodaju tone peleta :smiley:

1 Like

Gradski grijanje + jedan norveski radijator od 2kw podesen na 23C.

1 Like

ja se grijem i dok se ne ogrijem

2 Likeova

je li državna šuma u pitanju, ako nije državna ne računa se :smiley:

2 Likeova

Živim u Mostaru, imam kolegu koji živi sa mnom, stan i režije nas izađu 150km po osobi, a grijalica radi konstantno. Vjerujući da u Mostar na istočnoj strani mnoge kuće nemaju dozvole i u Mostaru ništa ne funkcioniše kako treba, sumnjam da su nam utičnice izvedene van brojila, te da se radi o divljoj struji. Kako god 10 eura za režije nije ništa. :smiley:

Zasto se pokajalo? Prosjecna cijena peleta i ekvivalentne kolicine drva je otprilike ista. U gradu su peleti puno bolji jer ljudi nemaju kuda sa pepelom, peleti daju 0.5-1.5% pepela, dok drva daju 10-20%, tj. razlika u pepelu je enormna.

Iznad magistrale lako moguće za dozvole, a za struju ne znam. Jako mala težina u svakom slučaju. Uživaj :slight_smile:

Jos bi pelet trebao biti uredniji uopsteno. Manje ciscenja