S čim se grijete - konvektorska grijalica, uljni radijator, plin, drva... iskustva? 🔥

U Zaliku je bilo, te istina je da iznad magistrale nemaju. Gdje ti budeš?

radijator ali ne pomaze haha

Na suprotnoj strani, u gradu :slight_smile:

Pozz iz Ortiješa za brate :slight_smile:

Meni gase grijanje po noci. Iz Borovja sam. Al kolko sam cuo svima u Zagrebu gase. To je bas super kad imas malo djete…glavno da masno placamo…

Toplana ha? Mi kaj nismo na toplanu smo sretni jer si sami štelamo grijanje :smiley:

Toplana. A na kaj se grijes? Plin?

Naleti na kavu :smiley:

Plin, centralno. Topla voda, grijanje i kuhanje, jedino pečnica na struju.

Poz iz Žitomislića :smiley:

1 Like

Evo bliži se zima pa da podignem temu :wink:

Potrebna mi je konvektorska grijalica, pokretna, za prostoriju od oko 30m2.

Je li netko možda netko prošle zime kupio neku, pa da može podijeliti iskustva?
Vidim da ima Tesy i svašta nešti pa bih voljela da mi netko iz osobnog iskustva pomogne odabrati. Cijena nije bitna.

Klima nije opcija jer se ne smije ništa dirati u prostoriji niti montirati.

Hvala unaprijed na savjetu :hugs:

Ja licno se na gas grijem, ali ta pokretna je kod prijateljice i koristili smo je ovdje prije 15 taka dana znaci nisu minusi, bilo je negdje 3-4 navecer i po meni cisto sranje… Dobra je tok je ukljucena grije ok, ali cim se ugasi kao da nije radila.

Mada ja nisam objektivan, ne volim zimu pa mi je uvijek hladno, ali ono licno sebi nikad nebi ubacio osim u opciju da se nikad ne gasi, tad stvarno lijelo grije. Sad koliko je isplatljivo…

Ja imam u dvije sobe po jedan Altis Ecoboost https://nobel.ba/proizvodi/proizvodjaci/atlantic/atlantic-grijanje/konvektori/ a u dnevnoj neki veći/jači nema ga tu na webu.
Dakle, samo na konvektore se grijem i super su. Ovo su ugradbeni na zid, ali vjerujem da se može pronaći i samostojeći.

Griju jako dobro, digitalni display i kontrola temperature u prostoriji radi odlično. Senzori kada zabilježe kretanje on pojača grijanje, a kada nema kretanja smanji da štedi.

1 Like

Hmm 30 m2 je dosta velika povrsina za grijati na struju osim kad je rijec o klimi. Ocekuj bolesne racune za struju i to se ne salim. 1000 kn plus ako ne i vise mjesecno samo od grijalica.

Ja grijem 50+ kvadrata sa 3 konvektora. Najjači račun prošle sezone je bio cca 1000KN. Imam klimu ali je ne palim za grijanje nikako. Samo hladim na klimu.

Ja se samo na klimu grijem(3 klime 2x 3.5 kw i 1 od 5,2kw), znaci kuca cc 200 m2 grijanog prostora godisnji prosjek racuna po mjesecima 1000kn sto nije lose jer prije je bio nekih 600 kn kad nisam grijao na struju nego na drva.
Istina i bog kvalitetna stiropor 10 cm fasada je na kuci ali klima definitivno najislativiji nacin grijanja bez konkurencije.

S druge strane prije sam grijao ured na onaj radijator na ulje i dnevno oko 20 kn struje trosio samo on hahah to sam koristio tjedan dana i odjebo.

Ja imam te Tesy konvektore i imam jedan Bosch konvektor. Nema razlike, griju dobro, osim što je ovaj Bosch bio duplo skuplji kad sam uzimao prije tri godine. Međutim, nedavno sam nešto pregrađivao u stanu i uzeo dodatne Tesy konvektore od 500W i 1000W i oni duplo slabije griju nego ovi Tesy što sam uzeo prije 3 godine.

Ne znam u čemu je fora, ali stari Tesy konvektor od 500W što je bio u kupatilo je barem duplo bolje grijao, nego ovaj novi. Znači stari kad upalim na dvojku grije isto kao ovaj novi na šesticu tj maksimum, a iste su snage. Možda je ovaj novi neka loša kopija :sweat_smile:

Po meni, najbolja opcija je centralno na struju.

Za 30 kvadrata, bi u teoriji trebao konvektor od 3000W minimum, ako je solidna izolacija. Ako ima jači konvektor, 3500W ili 4000W još bolje.

Isto tako u teoriji, on troši 3000W dal bio upaljen na maksimum, ili na pola, pa se potrošnja struje može lako izračunati. Npr ako će raditi danas 15 sati * 3kW * cijena kilovata = potrošnja.

Možda nebi bilo loše uzeti neke kvalitetnije konvektore, tipa Atlantic, vidim da njih hvale. Ja se omišljao nedavno uzeti nešto ovako: https://nobel.ba/proizvodi/atlantic-grijanje/konvektori/altis-ecoboost-186/ mada kad sam vidio cijenu, kontam ne isplati se, jer bi platio otprilike 50% ili više od cijene ugradnje centralnog grijanja, ako bi uzimao za cijeli stan.

@komentar
Hvala na informacijama.

@petarcro @flex

Zaboravila sam napomenuti bitnu stvar: u ovom prostoru je već plinski radijator, ali se u prostoriji ne može dobiti više od 18 C bez obzira na grijanje. Kuća nema fasade.

Tako da ustvari treba samo dogrijati do normalnije temperature na kojoj se može raditi tj. sjediti na kompu…

Ako nema fasade, neki od 3500-4000W bi trebao da grije fine, s tim da bi logično trošio više struje jer bi duže radio da održi temperaturu. Što nije slučaj kada ima fasada + izolacija, onda malo grije, pa se ugasi, pa onda opet grije…

Mislim da će mi onda biti bolja solucija preseliti sav namještaj i sve u prostoriju od 20m2, iako je vrlo nepraktično uređena pa ću morat provlačiti produžne kablove posvuda :joy:
Ona je jednako loše ugrijana, ali pretpostavljam da ću potrošiti puno manje struje za 10m2 manje…

@flex @komentar @petarcro Hvala puno i ako mogu još jedno pitanjce: koju marku preporučujete, meni su svi preporučili Tesy pa eto očito nije što je bila…Nobel?