š đ č ć ž slova problem

Pozdrav,ne rade mi č š đ ć ž slova :S

evo na šta mislim

http://pokit.etf.ba/upload/pokit984e72dfa9b287cf863f4e0a1244b714.png

u bazi je UTF bin

Pogledaj encoding same html/php stranice gdje prikazuješ taj sadržaj

Ukoliko to upisuješ u MySQL (i a ako ne nađeš riješenje za svoj problem) pročitaj ovaj post:

http://www.webosfera.net/78/mysql-i-hrvatska-slova

@Moderatori: Ukoliko ovo smatrate reklamiranjem možete pomaknuti ali mislim da ovo odgovara na korisnikov problem

[quote=“IvanPeso”]Ukoliko to upisuješ u MySQL (i a ako ne nađeš riješenje za svoj problem) pročitaj ovaj post:

http://www.webosfera.net/78/mysql-i-hrvatska-slova

@Moderatori: Ukoliko ovo smatrate reklamiranjem možete pomaknuti ali mislim da ovo odgovara na korisnikov problem[/quote]

A koje ti to dugogodisnje iskustvo imas? :smiley:

To ja sa svojih 26 godina ne mogu rec, iako sam vise godina u ovoj bransi od tebe. Mislim da bi trebao biti objektivniji prema sebi, a tako i prema svojim citateljima.

I btw, ne odgovara na korisnikovo pitanje, bar ne u potpunosti. U biti, korisnik nije dobro ni postavio pitanje - jer, “ne radi mi” nije dobar opis problema. Treba provjeriti da li je dobro upisano u bazi, kako se spaja na bazu te u kojem je enkodingu HTML sta ga salje. Tako da, jednom kad se utvrdi di je problem, ne bi ga trebalo biti problem rjesiti. Ovako je to samo nagadjanje.

[quote=“ivan.skugor”]A koje ti to dugogodisnje iskustvo imas? :smiley:

To ja sa svojih 26 godina ne mogu rec, iako sam vise godina u ovoj bransi od tebe. Mislim da bi trebao biti objektivniji prema sebi, a tako i prema svojim citateljima.

I btw, ne odgovara na korisnikovo pitanje, bar ne u potpunosti. U biti, korisnik nije dobro ni postavio pitanje - jer, “ne radi mi” nije dobar opis problema. Treba provjeriti da li je dobro upisano u bazi, kako se spaja na bazu te u kojem je enkodingu HTML sta ga salje. Tako da, jednom kad se utvrdi di je problem, ne bi ga trebalo biti problem rjesiti. Ovako je to samo nagadjanje.[/quote]

Evo šta mi je u headeru

Sta ne vidis da ih imas 2? :smiley:

I btw, meta tag ne garantira prikaz stranice u tom enkondingu. Koristi PHP header funkciju:

[quote=“ivan.skugor”]A koje ti to dugogodisnje iskustvo imas? :smiley:

I btw, ne odgovara na korisnikovo pitanje, bar ne u potpunosti. U biti, korisnik nije dobro ni postavio pitanje - jer, “ne radi mi” nije dobar opis problema. Treba provjeriti da li je dobro upisano u bazi, kako se spaja na bazu te u kojem je enkodingu HTML sta ga salje. Tako da, jednom kad se utvrdi di je problem, ne bi ga trebalo biti problem rjesiti. Ovako je to samo nagadjanje.[/quote]

Slažem se … Ispravim to.

@Tema

Korisnik bi trebao provjeriti encoding php fajla kojim čita iz baze podataka kako i ostale stvari koje pišu u postu

To vazi samo ako ima ta slova hardkodirana u PHP datoteci (jel, ako ima u stringu hardkodirana hrvatska dijakriticka slova, pa ih ide ispisati sa echo ili print). :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja