Šabloni za masovnu prepravku pojedinih karaktera i reči u tekstualnoim datotekama?

Može li netko napisati programski kod u html-u, java script-u, flash-u, php-u,… (sve jedno) koji bih mogao da učita neku tekstualnu datoteku (beležnicu) sa HD-a, brzo pretraži tekst u odabranoj datoteci i gde god (unutar dokumenta) da ima (u tekstu karakter/-e A1, prepravit ga u recimo B1, tako isto i C u 2, karakter/-e hjkl2 u 2, karakter N u karakter/-e zk, php u cjk i [color="#008000"]naravno da sve te izmene sačuva u toj izabranoj datoteci[/color].

Hvala!

html:

js:

Pejstaš tekst u texarea, klikneš botun i sva slova š se prebace u s. Ti stavi svoje slova koja želiš minjati. Desni klik na tekst- select all- copy. Otvoriš notepad ili word i pejstaš prepravljeni tekst.

Za minjanje više slova u js kopiraj toliko puta while kompletnu naredbu i popuni je svojim znakovima.

Kako se pokreće java skript?
Probala sam s onim html-om, ali kad kliknem ono minjaj ne događa se ništa.

pa svaki operativni sustav ima valjda neki program koji to radi.
Potraži po webu search and replace text in windows, ako koristiš windows.

a ako si na linuxu onda jedit.

[quote=“Misita”]Kako se pokreće java skript?
Probala sam s onim html-om, ali kad kliknem ono minjaj ne događa se ništa.[/quote]

Probaj ovako:

Ovaj kod kopiraj u Notepad i snimi kao proba.html
Kada upišeš slovo š i klikneš Minjaj, š se promijeni u s.
Meni radi…

[HTML]

[/HTML]

A evo Gambo ti je priredija kompletan .html

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja