Sadržaj na 2 domene

Zanima me koliko loše za seo može biti ako ja radi opterečenja servera premjestim sajtove na drugu domenu i samo to polinkam.

Npr imam domena.com koja je prije koristila slike sa domena.com/slike i sad sam te slike prebacio na sajt.com/slike i linkao ih samo.
Znaći te slike koristi domena.com ali se nalaze na serveru i domeni sajt.com.

Može li google shvatit to kao sadržaj sa drugog sajt i ili kopiranje?

Drgu pitanje. Može li ta mapa slike ikako biti na istoj domeni (domena.com) ali na drugom serveru?

[quote=“sime_zd”]Zanima me koliko loše za seo može biti ako ja radi opterečenja servera premjestim sajtove na drugu domenu i samo to polinkam.

Npr imam domena.com koja je prije koristila slike sa domena.com/slike i sad sam te slike prebacio na sajt.com/slike i linkao ih samo.
Znaći te slike koristi domena.com ali se nalaze na serveru i domeni sajt.com.

Može li google shvatit to kao sadržaj sa drugog sajt i ili kopiranje?[/quote]

Kako se onda mogu tumačiti file sharing servisi za slike?

Fizički baš i ne ali možda se logički može riješiti sa URL rewrite-om.

Koliko sam čitao Yahoo!ove savjete za webmastere, oni čak i preporučuju učitavanje slika s posebne cookieless domene.
Ne vjerujem da bi Google imao drugačije mišljenje.

Proguglaj malo cookieless domains for images ili cookie-free domains for static components

ako mislis na stranice na godaddy, opterecenje ne mora biti na fajlovima, mozda je baza u pitanju, jer i tamo imaju konekcije.

Ako su ti domene na godaddy tamo ima Subdomain forwarding, ne znam cemu sluzi ali provjeri vise o tome.

Nije, hostgator je. Dobio sam mail koji filovi opterečuju sajt i mislim da je bilo dosta slika, slučajno sam ga obrisao pa nisam 100% siguran ;). Hvala na odgovorima!

svi veliki sajtovi su raspodjeljeni na vise servera i vise razlicitih pod-domena.

ako slike zelis hostati remotely onda ih mozes staviti na pod domenu npr. slike.domena.com, ne trebaju biti na zasebnoj domeni.

covjece… zar je takvo vrijeme doslo…

kupi sebi dedicated… :stuck_out_tongue:

Stavljanje slika na posebnu domenu ili pod-domenu se i preporuca za load balancing jer se stranica brze ucitava jer browser otvori vise konekcija (mislim da moze imati samo 2 concurrent konekcije otvorene po domeni, pa ako loadas slike sa pod-domene ili druge domene, odmah dobijes duplo concurrent konekcija.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja