Safari 5 sa Reader opcijom - ovo im nije trebalo

Dosao je novi Safari 5 koji donosi Reader opciju koja uklanja sve rekalme i ostale stvari koje “smetaju”…nisam probao ali sam tako procitao…

Ovo stvarno ne valja nikako, dodje mi da sve korisnike koji budu imali Safari 5 web browser da lijepo redirect na apple.com pa nek uzivaju tamo.

Ako sam vec postavio reklame, niko nema pravo da ih uklanja, jer ako mu se ne svidja na mojoj stranici nek ide na drugu.

Ja stalno govorim da ljudi na web stranice dolaze zbog sadrzaja stranice, a ne zbog reklama. Ako reklame postanu glavni dio na stranici, onda je normalna stvar da ih to zivcira i da ih ne zele gledati. Zbog toga postoji toliko ad blockera i slicnih stvari.

A web majstori bi se trebali prilagoditi korisnicima, a ne obrnuto.

Ima stranica gdje je zaista teško pronaći sadržaj jer je sve prepuno reklama, to je istina. Istina je da ima stranica koje imaju kvalitetan sadržaj ali i reklame jer od toga žive.

Sljedeći korak će biti da će se blokirati korisnici koji koriste blokiranje reklama. Budimo realni, takav korisnik zaista ne treba stranici jer je falš.
Troši resurse bez da vidi i bez da klikne na reklamu.
U statistikama (GA, Gemius) će se on evidentirati kao posjetitelj ali kakav? Beskoristan za oglašivača.

[quote=“trnac”]
Sljedeći korak će biti da će se blokirati korisnici koji koriste blokiranje reklama. Budimo realni, takav korisnik zaista ne treba stranici jer je falš.
Troši resurse bez da vidi i bez da klikne na reklamu.
U statistikama (GA, Gemius) će se on evidentirati kao posjetitelj ali kakav? Beskoristan za oglašivača.[/quote]

Pa da bas o tome i govorim, jer ko ce se reklamirati ako nece imati koristi od toga.

[quote=“ivan.skugor”]Ja stalno govorim da ljudi na web stranice dolaze zbog sadrzaja stranice, a ne zbog reklama. Ako reklame postanu glavni dio na stranici, onda je normalna stvar da ih to zivcira i da ih ne zele gledati. Zbog toga postoji toliko ad blockera i slicnih stvari.
[/quote]

Ne valja sve reklame trpati u isti koš. Usudio bi se reći da većina ljudi koristi ad blockere zbog popup reklama, a za to su si oglašivači sami krivi.

Inače, ponekad me “zaskoče” i CSS reklame - naguraju preko CSS-a oglas (sliku, jelte) nasred ekrana pa se ti slikaj.

S pozitivne strane, imate RIA gdje možete postaviti uvjet - želiš do sadržaja, moraš pogledat reklamu. No to već nosi svoje posljedice…

Upravo pišem iz Safarija 5 i ne shvaćam u kojim slučajevima se pojavljuje opcija Reader.

Edit:
Evo, ima nekoga tko je shvatio:

Zajeb je što se Reader opcija pojavljuje na stranicama s puno teksta i malo reklama.
Na stranicama s malo teksta i puno reklama, Reader opcije nema.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja