Sajt samo sa HTML/CSS

Pozdrav,
Da li bih mogao da pravim web sajtove samo sa web jezicima tj. bez photoshopa jer ga ne poznajem dovoljno?

Naravno, možeš npr naći neki html/css template pa ga preurediti, ili sam napraviti tako nešto, ne treba ti poznavanje ps-a, ili ti treba eventualno neko minimalno poznavanje, mada i ako koristiš neke slike možeš ih naći gotove na netu za početak…

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<style type="text/css">
body
{
background-color:#b0c4de;
}
</style>
</head>

<body>

<h1>My CSS web page!</h1>
<p>Hello world! This is a W3Schools.com example.</p>

</body>
</html>

Naravno!

Evo gore jedan primjer web stranice koja je napravljena samo sa HTML i CSS-om , spremi kod u notepad kao index.html i otvori sa web preglednikom

E na to sam ciljao…Je li treba da skinem neki besplatan template pa da ga preuredim?

[quote=“mestro67”]




body
{
background-color:#b0c4de;
}

<body>

<h1>My CSS web page!</h1>
<p>Hello world! This is a W3Schools.com example.</p>

</body>
</html>

Naravno!

Evo gore jedan primjer web stranice koja je napravljena samo sa HTML i CSS-om , spremi kod u notepad kao index.html i otvori sa web preglednikom[/quote]

Nisam mislio na to…Znam to raditi nisam bas pocetnik surovi. :slight_smile:

ovisi za sta zelis template, iskreno bolje je raditi od nule jer editiranje samo oduzima vremena na trazenju selektora i gledanje sta je htio autor s cim… svaki bolji cms sustav ima vec upute kako raditi templateove, tvoje je samo da znas html i css.

resursa sto se tice slika imas na tone na netu(besplatnih) tako da to nije problem, samo je potrebno dobro znanje html-a i css-a…

istina…

sava ovde pitaš jeli mozes radit stranice u html-u,
a u drugom topicu jeli možeš bit seo strucnjak i to naplacivat…

mislin da si malo pre optimistican, dok html i css ti ne budu jasni ko dan, a i fireworks ili fotoshop po meni
jer ne moze ti 400x300 slika imat 200kb, to se kosi sa seom… mislin da se nebi triba zamarat seom
jer za radit seo, moras znat i dobro kod. matt cutts na youtubu ako te zanima bas

Postoji i off page seo, za to mu ne treba znanje koda.

[quote=“Zildjian”]sava ovde pitaš jeli mozes radit stranice u html-u,
a u drugom topicu jeli možeš bit seo strucnjak i to naplacivat…

mislin da si malo pre optimistican, dok html i css ti ne budu jasni ko dan, a i fireworks ili fotoshop po meni
jer ne moze ti 400x300 slika imat 200kb, to se kosi sa seom… mislin da se nebi triba zamarat seom
jer za radit seo, moras znat i dobro kod. matt cutts na youtubu ako te zanima bas[/quote]

Brat i ja koristimo ovaj profil… :slight_smile:

On previ postove za seo,a mene zanima ovo drugo.

[color="#000080"][size=4]Moje stranice su samo HTML5 i CSS3.[/size][/color]

samo sa HTML i CSS neš daleko stić jer je tehnologija otišla tolko daleko da ti to više nije dovoljno, je da se sve zasniva ajmo reć na html i css kodu jer serverski jezici generiraju html kod. Za neke jednostavne stranice ti je dovoljan html kod, no već na kontaktu ako ga oš napravit kak treba moraš poznavat neku od server side tehnologija. HTML5 i CSS3 su divne stvari al što se tiće IE sve do IE9 to ti nebu radilo samo na kodu (ima ljeka i za to) jer IE ruši stranice napisane u HTML5 kodu, a što se tiće CSS3 neprepoznaju svi browseri sve izuzev mozzile i chroma oni prate tehnologiju.

Jel možeš malo objasniti ovaj dio oko rušenja?

IE neprepoznaje HTML5 nisu problem stari tagovi nego novi tagovi. Kad IE nezna šta je dolazi do rušenja, pošto su ti novi elementi ključni za masu stvari od SEO do građevnih blokova stranice (moš koristiti stari HTML pa bu radilo il neko od riješenja). Iako IE6 bi trebo podržavat kod HTML5 jer je kod reverzibilno kompatabilan to nije slućaj, on se ponaša pojednostavljno ko da taj blok koda nisi ni napisao te dolazi do rušenja stranice isti ti je slučaj i sa PNG slikama u IE6 nekuži ih premda bi ih trebo.

Cijeli je problem što dobar dio tržišta ti koristi IE bez obzira na verziju jer se isporućuju sa windowsima, a masa korisnika ne instalirava neke druge browsere već koristi ono kaj ima pogotovo firme, jer one po zakonu moraju imat legalalan softver.

Svašta si ti tu napisao, ne mogu ja to sve pohvatati. Uglavnom, postoji Html5shiv već nekih 4-5 godina, tako da ti IE prepoznaje nove tagove. Malo se informiraj prije nego što pišeš.

Stoji možeš koristit shiv, a ako ima isključen java script što neki znaju imat radi sigurnoisti?

A čega se boje, vanzemaljaca? Što ja znam, većina ljudi koja ima isključen JavaScript su ljudi koji surfaju uz pomoć screen readera, znači ili slijepi ljudi, ili s nekim vizualnim problemom.

[quote=“SavaVip”]Pozdrav,
Da li bih mogao da pravim web sajtove samo sa web jezicima tj. bez photoshopa jer ga ne poznajem dovoljno?[/quote]

Možeš, taj način dizajniranja se zove dizajniranje u pregledniku ( browser ).

Pročitaj ova dva članka i bit će ti jasnije.

Budimo realni… koliko rulje ima iskljucen js? Svi korisnici uglavnom nemaju pojma niti sta je js.

Stoji no maleni postotak ima obično su to firme kojima se on isključuje radi sigurnosti. Ako me sječanje ne vara veliki su problemi bili na FB sa “gumbom” like i njegovim JavaScript-om.

Samo želim reć da postoji postotak ljudi koji ga ima isključen.