Sajt za odrađivanje malih i brzih poslova

Zanimljivo, nadam se da neću biti prvi i jedini samokritičar :slight_smile:
Nekako paralelno kako sam se bolje upoznavao sa SEO optimizacijom, njenim ‘blagodatima’ paralelno sam dobio maniju kupovanja domena.
Svaka slobodna riječ koju sam pronašao pod .com, zvučala je tako dobro i obećavajuće.
I u tom nekom ‘manijačkom’ traženju došao sam do zaključka, u nekoj kulminaciji, da sam našao savršenu i visoko isplativu, svoju i ničiju više riječ, pa zatim i domenu.
U pitanju je riječ za koju na tražilici postoji 2 milijarde rezultata :jaooo:, za koju sam nakon godinu dana, doduše na prvoj ili drugoj strani gogleta, no to sad i nije bitno u ovoj priči.
Našao sam riječ, no sama po sebi je bila poprilično glupa i total neatraktivna, tako da sam nakon nekog razmišljanja pridodao joj riječ koja čitavu priču oko domene stavlja u neku ravnotežu.
Zanimljivo, došao sam do imena domene koja na tri strana jezika isto znači i isto se piše :roflmao: .
Bez nekog istraživanja postojeće konkurencije i stvarnih realnih zaključaka krenuo sam u ostvarivanje svog sna. Osmišljavanje tematike, traženje ‘niša’ …
Mjesec dana mi je trebalo da osmislim strukturu linkova, zatim dva mjeseca da napišem petnaestak tekstova. Logo mjesec dana izrade…
Dizajn, hm to je moralo biti nešto sasvim drugačije, no još uvjek stoji standardni predložak cms-a (nakon godinu i nešto).
To bi bio najmanji problem da pored nisam zakupio još desetak drugih isto tako obećavajućih domena i prostora za njih i koje sam mislio paralelno radit’…
Da skratim priču, neki moj zaključak iz svega toga jest da treba zaokružiti ‘projekat’ pa tek onda ići na drugi.
U konkretnom slučaju, ljudi koji nešto traže, bar kod nas na našim prostorima, u 99% slučajeva žele 100% free uslugu i što je usluga manja to je želja za kompenzacijom veća.

Pro-pali projekt koji :slight_smile: 'IMA POTENCIJALA 'Problem-Eliminator

Neces bit jedini, ja cu odmah par projekata unjet.

Koji ti je bio plan uopce sa sitom, vidim tu neke tekstove u biti q&a neki? Tko bi unosi sadrzaje/kreirao otkuda bi isla zarada? Ovo mi izgleda miljama od 1% povrata bilo kakve investicije.

Prvobitan plan je bio napraviti sajt za ponudu-potražnju malih poslova, no takvih sajtova ima, ljudi za radit još više, a potražnja za takvim uslugama nikakva.
Nakon tog plana plan 2. -restrukturiranje- na besplatan q&a.
3. plan podrška uz drugi sajt, odvajanje sitnih poslova od krupnih
4. trenutni prodaja ili eng sajt i adsense

Plan bi trebao ici nekako kao, doci cu do 10 000 uniqa dnevno, do njega cu doci ovim i onim(seo i sem) sa tom brojkom povratit cu ulozeno i zaradjivat mjesecno ovoliko uz odredjene mjesecne troskove. Barem ja tako mislim :slight_smile:

Mislim i da bi se vec prva ideja mogla ostvariti kod nas uz dobar pristup i plan iako je dosta otezavaju nedostatak kulture online placanja.

@marko_roi 100% si u pravu.
Možda je problem i taj što je kod nas sve što je digitalno (grafike, programi itd.) navika da se skida free.

Navike se mjenjaju a mikropayment ce cak i kod nas proci. Npr app store bez problema ide i ko nas a i kupnja muzike ce ici/filmova sve vise kako cijene budu manje a standard veci, par kuna za nesto necr biti toliki bauk :slight_smile:

Sori ali ovo je navadna Joomla CMS i obička tema. Ovo nije imalo nikada potenciala :smiley:

Pustimo ime domene i sve, ideja ko ideja već postoji ali od viška glava ne boli, ali to da si realizirao sa Joomlom teško ostvarivo. :slight_smile:

U ovom slučaju Joomla je manji problem, veći problem jest svijest kupaca, cijene, kvaliteta izrade i dr.