Samo 185 000 $ za vlastitu tld domenu

ODLUKOM ICAAN-a, svjetskog regulatornog tijela za internet, od 12. siječnja sistem imenovanja internetskih stranica u potpunosti će se promijeniti.

Prvotna odluka o reformi imenovanja domena izglasana je u lipnju prošle godine, a konačna je donesena na današnjem sastanku u Singapuru, te se njome sustav imenovanja otvara ljudskoj mašti, stoga sve tvrtke od četvrtka mogu nastavak svoje domene izabrati po vlastitoj želji i izboru i registrirati takvu domenu za što imaju vremena do 12. travnja, kada ističe rok za prijavu.

Pravo na nove domene imaju svi, a cijena je 185 tisuća dolara.

Umjesto dosad uobičajenih “.com”, “.org” ili “.gov” nazivi domena tako će moći završavati sa sufiksima poput brendovskih “.pepsi”, “.apple”, “.toyota”, Canon je zatražio domenu “.canon”, dok je gradonačelnik Londona zainteresiran za “.London”.

kupit cu .hdz :smiley:

jel 185.000 godisnje? :smiley:

Podnositelj zahvjeva mora platiti $185,000 jednokratno, te garantirati rad registra u iduće tri godine, što stvara dodatne troškove. Velikim kompanijama to sigurno neće biti problem, a uz to će im poslužiti i kao odlična reklama. Tko voli nek izvoli… :wink:

Ali i prilika za veliku zaradu
Npr
.sex
.game
.movie
itd

Nekim starim domenama bi vrijednost mogla drastično pasti, a neke bi mogle postati skoro pa bezvrijedne.

Npr. sex.com je sada basnoslovno skupa ali ako se rega .sex …

Baš me zanima kako će se stvar razvijati.

It will cost $185,000 to apply for a custom suffix.
ICANN will keep the application fee even if the application is rejected.
It will also cost about $25,000 a year to run the registry after it’s approved.

[quote=“gambo”]It will cost $185,000 to apply for a custom suffix.
ICANN will keep the application fee even if the application is rejected.
It will also cost about $25,000 a year to run the registry after it’s approved.[/quote]
Majstorski!

Aha.
Ako daš $185,000 to ne znači da ćeš domenu i dobiti. Samo da ćeš ostati bez tog novca.

Ako se njih deset javi za .sex, ICANN će domenu dati samo jednome, a uzeti novce svima.
Onaj koji dobije .sex će lako vratiti investiciju, a ostalih devet će popušiti $185,000 (odnosno $1.665.000 zajedno)

Nema toga nista vjerujte vi meni ljudi su navikli na .com .net .org za druge nece da cuju. cak i .net i .org vise nemaju znacaj koliko .com pa dijete kad se rodi zna za .com :slight_smile: kazu mu kucaj sine facebook tacka com :slight_smile:

Verujte ja se evo trudim da probijem .me domenu stavis reklamu nesto.me oni nemaju pojma da se tu radi o domenu no moras da navedes i www. ispred.

Tuzno ali istinito…

Koliko često nailazite na sajtove sa domenama .aero, .travel, .museum, .jobs, .tel, .pro, .cat, .coop, .post, .mail…?
A ti TLDovi postoje već godinama.

Slažem se, ali ljudska mašta je neograničena tako da je moj stav da bi moglo doći do nekih promjena.

Ako će domena biti jaki KW, koristit će se.
Ovo što je kres0 napisao, sex i movie su ti već dovljno jaki da se koriste istog časa kada se kreira tld.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja