Samsung Galaxy S7 molim pomoć kod polomljenog stakla

Pozdrav svima.

Kod mene je Black Friday donio crnu vijest da mi je kćer taj dan polomila prednje staklo S7 :sweat_smile:

Staklo je puklo ali mobitel i dalje besprijekorno radi. Mobitel je dosta nov.

U servisu su mi rekli izmjena stakla 800 kuna.
Postoji li jeftinija opcija ili da negdje mogu kupiti staklo (ne LCD ekran) pa da platim samo izmjenu ili nešto slično?

Hvala

Staklo (digitizer) obično dolazi zajedno sa display-om pa je zamjena skuplja. Moguće je kupiti samo digitizer, Ali je zamjena komplicirana i malo tko se hoće sa tim zezati. Najbolje da nekog zamoliš u servisu osobno… Nagovoriš servisera u biti

Znaš li gdje mogu nabaviti staklo? Gledah na e-bayu pa mi nisu jasne razlike u cijenama…platila bih ja i tih 800 kuna zamjenu i sve, ali garancija je samo 3 mjeseca a novi košta 2400…
Hvala ti puno!

Garancija na rad? Mislim da je 3 mjeseca ok, jer se ne bi trebalo kasnije ništa pokvariti osim da ispadne opet.

Razlike u cijeni? Hmm. Možda i to da prepustiš serviseru. Da on naruči i zamijeni kada stigne. Ili možda ako ima S7 kojem ploča ne radi, pa da ti proda Display + digitizer.

Meni treba samo staklo jer su mi rekli da ekran radi…da mijenjam sve koštalo bi skoro kao novi :slight_smile:

Najbolje da onda riskiram 800 pa kud puklo

Pa kupi onda digitizer i gledaj samo njega zamijeniti. Ne znam ti odgovor za razlike u cijenama. Uzmi neki srednje cijene, pokušaj pronaći OEM dio . Da ne bude neki sa slabim odazivom, slabije osjetljiv i da se lako izgrebe.

1 Like

Pretpostavljam da se radi o S7 edge koji je svojevremeno bio mob s najskupljim ekranom i staklom na trzistu zbog zakrivljenosti, a i dalje je u top 3 :sweat_smile:

Ne nije edge, obični S7

Prošla su dobra vremena popravka ekrana za par sto kuna… u zadnje vrijeme nisu normalni s tim cijenama ekrana, ovi novi Kineski mobiteli, znači praktički da je no-name brand, vrijednost mobitela je cca $150-180, za ekran traže $110-120, imao sam sad već treći takav slučaj u ovoj godini, popravak je jednostavno neispativ a mob. ide u kantu…
Nije ni čudo da onda štancaju svaki drugi mjesec novi model mobitela na tržištu…

Onda imas srece, da je edge, pretpostavljam da bi bilo minimalno jos 30% gore.

Druze kao neko ko radi servis i reparaciju lcd-a, tj zamenu samog stakla, mogu ti dati svoje misljenje samo staklo je mnogo jeftino i kosta samo 4e, tu je sledeci problem sto mi serviseri naplacujemo svoj radi i rizik koji preuzimamo na sebe, jer prilikom zamene stakla desava se da sam LCD pukne i da posle musteriji moramo dati novi lcd koji kosta i do 120e, tu je i sama operama koja se koristi za reparaciju.

Garancija ti je sasvim ok koju ti daje Servis, jer posle reperacije nemoguce je da ce se nesto desiti LCD-u osim ako ga vi sami ponovo ne slomite.

1 Like

isti slucaj ali sa s7 edge, kupio staklo 5-10 eur nzm tacno i zamijenio sam
bilo je tesko i zeznuto ali uspjesno odradjeno

Eh to se ne bih sama usudila😅
Mobitel sutra ide na servis pa se nadam da će nakon toga biti okej…

Možda je kod običnih ekrana lakše zamijeniti nego kod edge. Za edge svi su mi samo nudili zamenu cijelog displeja,što mi j3 bilo preskupo,tako da mi je to bila jedina opcija da sam pokusam