Sanader ruši hrvatske news portale

[quote=“hrvoje_j”]Pripazi sto ti tamo pisu po zidu inace bi moglo bit za*ebancije…[/quote]Neka dođu :D.

Ne mogu pratiti sve što se događa. Ja sam samo otvorio grupu i ostavio komentar, za drugo nisam odgovoran.

Mene je nasmijao prijepis novinarskih pitanja na Jutarnjem:[quote=""]… neka pitanja i odgovori …
N: Ne razumijem odlazite li zato što vam se više ne da ili???
S: Duboko sam promišljao ovu odluku. (… bla, bla …)
N: Zašto odlazite, zapravo niste rekli???
S: Odgovorio sam.
N: Niste.
S: Neću se ja s vama svađati. Odgovorio sam upravo. Doviđenja. [/quote]K’o u filmu. :slight_smile:

nudim sobu sa kupaonicom, topli obrok ukljucen, mladim studenticama :slight_smile:
Pozurite dok se granica ne zatvori :slight_smile:

To što se ruše portali nije ništa čudno. Ako je smrt stanovitog pop perverznjaka nedavno mogla rušiti CNN i ostale doista velike, onda ovo nije ništa čudno…

Što se tiče same vijesti, sve je jasno:
a) ili je dobio poziv u EU komisiju (vladu)
b) ili je dobio nalog iz svoje lože
c) ili ga je netko gadno stisnuo (ucijenio) - kandidata ima jer si je stvorio previše neprijatelja

U svakom slučaju, ovo smatram dobrom viješću. Još kad bi otišli i svi drugi EU guzolizači te neokomunisti, gdje bi nam bio kraj. A ako će stvarno Hebrang biti kandidat za predsjednika (i vrlovjerojatni pobjednik), nećemo više imati najtupljeg na svijetu. :slight_smile:

Što se tiče indexa - bez komentara. Jedino, nakaradno je spominjati index u istoj rečenici s novinarstvom.

Ovo je napisao babić na svom blogu još davno

Čovjek je sada sretan, ispunio mu se cilj pa je to pokazao na svom portalu…

Po meni objektivno novinarstvo ne postoji.
Nekad treba reći popu pop.

Po tome bi svaka novina koja je Fritzla nazvala monstrumom neobjektivna.
Ovo je malo nategnuto, ali smatram da novine trebaju biti najbolja opozicija.

Naravno, vijesti tipa “toj i toj viri špagica iz gaćica” se može slobodno zaobići.
Index koliko god je senzacionalističko žutilo, nekako mi se čini kako najmanje spada pod nečiji utjecaj.

index najvise spada pod neciji utjecaj. utjecaj svog vlasnika babića. u cjelom tom mediju je zastupljena nazovimo ga “ljevica”. kolike su šanse da se od desetaka novinara ne nađe ni jedan koji bi pisao “desničarske” stvari itd.

zadatak novinarstva je biti objektivan u skladu sa moralnim načelima i zakonom. prema tim kriterijima fritzl je bio monstrum

Sanadera na stranu ali nevjerojatno mi je da u Hrvatskoj samovoljno zive individue koje sustavno pljuju, omalovazavaju i ruse sve sto je hrvatsko… Gospodo, ako je toliko grozno, izvadite iz ormara partzanske kape i crvene marame i polako uz pesmu prema domovini… a sto se indexa tice, steta tipkovnice ali otuzno je da toliko ljudi takvu crveno zutu propagandu dozivljava kao istinu…
Komunisticka lobotomija je ocito ostavila traga i na mladje generacije…

Očito da je puno toga krivo postavljeno u našoj svakodnevnici.

Ali ohladi malo retoriku i s “gospodo”-prozivanjem razgovaraj doma. Ne ■■■■ nas s hinjenim “moraliziranjem”, jer mislim da je nama što se cijeli život držimo zakona bez da imamo policajca za leđima, a gledamo kriminalce kako u ovih 20 godina prolaze mimo zakona i sišu iz iz ljudske svijesti i sjećanja svaku trunku etičnosti, moralnosti i savjesti već pun ■■■■■ toga da nas retoričari puni toplog zraka hrane kao maloumnike ovakvim “gospodo” govnima. Ne umišljaj si da si prav i ispravan dovoljno, niti da su drugi manje pravi od tebe, da bi bilo kome držao prodike i lekcije.

Ako nisam bio jasan: razapni me, ali ova se tema neće upropastiti ovakvim čačkanjem po emocijama i generaliziranim prozivanjem za petokolonaštvo svakoga tko se usuđuje uključiti u diskusiju, a tko radi ili uči i krvari u ovoj zemlji i plaća poreze i ponaša se i živi kulturno i pristojno i konstruktivno i samozatajno.

A ti ćeš koristiti ovakvu vrstu medija, kakvu su pametni ljudi stvorili da se među svim ljudima dobre volje stvaraju veze, a ne podjele, da jednim zamahom ošamariš i ispljuskaš svakoga koga dohvatiš.

[quote=“tsereg”]Očito da je puno toga krivo postavljeno u našoj svakodnevnici.

Ali ohladi malo retoriku i s “gospodo”-prozivanjem razgovaraj doma. Ne ■■■■ nas s hinjenim “moraliziranjem”, jer mislim da je nama što se cijeli život držimo zakona bez da imamo policajca za leđima, a gledamo kriminalce kako u ovih 20 godina prolaze mimo zakona i sišu iz iz ljudske svijesti i sjećanja svaku trunku etičnosti, moralnosti i savjesti već pun ■■■■■ toga da nas retoričari puni toplog zraka hrane kao maloumnike ovakvim “gospodo” govnima. Ne umišljaj si da si prav i ispravan dovoljno, niti da su drugi manje pravi od tebe, da bi bilo kome držao prodike i lekcije.

Ako nisam bio jasan: slobodno se raspizdi po meni, ali ova se tema neće upropastiti ovakvim čačkanjem po emocijama i generaliziranim prozivanjem za petokolonaštvo svakoga tko se usuđuje uključiti u diskusiju, a tko radi ili uči i krvari u ovoj zemlji i plaća poreze i ponaša se i živi kulturno i pristojno i konstruktivno i samozatajno. A ti ćeš koristiti ovaj medij da jednim zamahom ošamariš bezbroj takvih.[/quote]

Da, jbga, to je moj stav kojeg hvala Bogu, danas imam pravo izraziti, ti ga tumaci kako hoces… ako si se osjetio prozvanim, zao mi je, jednostavno mi dizu tlak jugonostalgicarske price o opcem lopovluku i perfidno pljuvanje izmedju redaka po stvarima koje meni osobno nesto znace u zivotu… necu se raspizdit po tebi niti ti uzeti za zlo, osobno ne mislim nista lose o tebi, dapace…

To što ti izražavaš nije stav. Nitko ti nije dao pravo da šamaraš u širokome luku bez da pitaš koga pljuskaš. To pravo si si sam uzeo.

Što si konkretno rekao? Da su “neki” u ovoj temi “jugonostalgičari” i da su “neki” u ovoj temi “oni koji polako neka krenu doma”?

I što još? Da “neki” imaju sjediti i slušati tvoje lekcije i prodike? Ti ćeš ih učiti poštenju i moralu i časti? Tko si ti?

Da je bar jedan, ali ih je hrpa tih “nekih” i neka te svi sada slušaju.

Za ime božje, propitaj se kamo to vodi i tebe i druge i našu državu koju tako “voliš”.

Ako ti tako kazes tsereg… molim da se moje pljuskanje izuzme iz zapisnika i nastavi sa zdravom diskusijom na temu naslova. Isprike svima koji su se nasli povrijedjenima, priznajem, ovo nije mjesto za ovakve polu agresivne izjave.

btw, on topic; nevjerojatno mi je da je covjek onako bahato odstupio s duznosti, ko da prodaje kokice pa je odlucio ipak odustati…
Ni objasnjenja ni nicega, na stranu stavovi :wink: al to veze nema s nicim stvarno…
Stvarno me zanima pravi razlog…

Da, neka se izuzme. Ali takve stvari stvarno štete, digits.

Stvarno bih volio znati gde JEST mjesto izjavi koja proziva nekakve izgubljene duše koje niti ovolike godine nakon osamostaljena nisu shvatile gdje im je kuća…?

Tko su ti ljudi koji 20 ili 30 godina poreze plaćaju Hrvatskoj, trpe padove i raduju se usponima, muče muku sa svima drugima, a koji sada - preko 15 godina u postojanje samostalne države - još uvijek “nisu otišli doma”?

I što reći za tu slobodu kada ti dopuštaš mogućnost da sam se među takvima ja prepoznao jer nisam prešutio?

Stvarno me je to razljutilo, bolje idem leći, jer još puno ima do svitanja.

Jbga, dogadjale su se stvari koje su na ljudima ostavile rane… kad te netko bocne, zaboli te i reagiras, kako u tvom sucaju, tako u mom… idem i ja leci… sutra je novi dan, mozda se sazna sto novo o Ivi…

Ja smatram da je frka dignuta potpuno bezveze, a smatram da je post od Digitsa prenapuhan. Tsereg je (neuobičajeno) malko prejako skočio…

Pa eto, i ja smatram da su Hrvatsku od '97-'98 pokušavaju upropastiti ti razni, što se vole zvati ljevičarima, premda su u osnovi najgori fašisti. Vidiš, Tsereg, to smatram usprkos njihovim medijima, lažima o ratu i poraću itd.
I usuđujem se to javno reći. I ne smatram da iti koga šamaram u širokom luku.

Čak smatram, tj. nevjerojatno mi je da uopće postoje ljudi slobodne volje, bez direktnog interesa, koji mogu podržavati tu protuhrvatsku, u osnovi duboko perverznu ideologiju.

Da budemo jasni, Sanadera i njegov HDZ ne izdvajam previše od takvih. Ali, bogamu, danas prosječni Hrvat puši zahvaljujući ostavštini Račana i Linića, ma što god mediji pisali te koliko god isfrustrirane do nedavno kukavice lajale glasno.

Međutim, usprkos tako negativnom stavu o toj tzv. “ljevici” (vođe ljenčina te lopov), ne pada mi na pamet zabraniti im djelovanje ili ih zatvarati ili ubijati radi takvog političkog mišljenja. A oni su to nama radili, i radili bi opet da mogu. Pri tom mislim na Hrvate, a ne nekakvu “desnicu”.

Ponavljam, Sanadera i Kosor smatram ljevicom pa ih trpam u isti koš s Čačić, Pusić, Račan, Linić, Pančić, Kajin i takvim prezimenima.

Nadam se da će ova ostavka dovesti i u vladajućoj stranci na vlast prohrvatsku opciju, a ako je suditi po novom predsjedništvu, šanse su velike da HDZ ponovno postane prohrvatska stranka kao u vrijeme Tuđmana. Ili se samo nadam… :frowning:

Gledam bas na MojPosao.net kada ce objaviti oglas za mjesto premijera … i onda bi prijavio tserega tamo!
Kako presjek korisnika ovog foruma ukljucuje sve, od jugonostalgicarskog partizana do najveceg hrvata iz dalmatinske zagore (koji skidaju crveno sa prsuta i jedu bjelo), a svi oni slusaju i postuju tserega kao moderatora, mislim da je to osoba najkvalificiranija za celnu stolicu u vladi!

Druga stvar je sto zivimo u banana drzavi, sto je i sam predsjednik potvrdio, pa ovo sigurno nije zadnje rusenje servera.

Biti ce zanimljivo vidjeti sto ce se destiti nakon sto se podvuce crta ispod rezultata ove ljetne sezone, ipak to puni 20-30% proracuna. Ovo sa premijerom je macji kasalj prema tome IMHO.

Moji su bili partizani, prvoborci i spomeničari i ponosim se time. Nisam jugonastalgičar i niko njije bija sretniji od mene kad je Yuga propala, ali činjenično stanje je da san u YU živija ko lord, a sad neman za hranu. Zašto moj prijatelj iz Belgije, umirovljenik bez radne sposobnosti ima tamo 800 Eura mirovinu, a ja ode 230? Možda nioje lipo govoriti o sebi, ali prepošten sam, teško je naći pošenijeg od mene i ne živin, a lopovi imaju vile s bazenima i pozamašni račun na stranim bankama. Ja san Hrvat oduvik i svi moji su Hrvati i bili su kad je trebalo, ali nisu profesionalni Hrvati koji su se okoristili svojom nacionalnošću. Ja svoju domovinu Hrvatsku volim iznad svega i veliki sam patriot, ali ova država mi nije po volji. A nije ni većini poštenih ljudi!!

Moji nisu bili ni partizani ni prvoborci ni spomeničari, a i da jesu… zar je to bitno nakon 65 godina… zapravo, da jesu, vjerojatno bi i mi živjeli slično kao i ti, ovako je stari morao biti na “privremenom radu u Njemačkoj”.

Ja sam od 90-e bio u čizmama, i ponosim se time. Mislim da smo napravili dobar “posao”. Moja djeca zbog toga neće živjeti ko lordovi, nadam se da ni ja neću morati na privremeni rad.

Potpisujem, samo bih državu stavio pod navodnike.

[quote=“poros”]Moji nisu bili ni partizani ni prvoborci ni spomeničari, a i da jesu… zar je to bitno nakon 65 godina… zapravo, da jesu, vjerojatno bi i mi živjeli slično kao i ti, ovako je stari morao biti na “privremenom radu u Njemačkoj”.

Ja sam od 90-e bio u čizmama, i ponosim se time. Mislim da smo napravili dobar “posao”. Moja djeca zbog toga neće živjeti ko lordovi, nadam se da ni ja neću morati na privremeni rad.[/quote]

Da 65 g. Ali dan danas se povlače te teme i to na poprilično crno-bili način. Ne zaboravite da su Partizani bili prava strana.
Moj čača je bija pomorac i radija je za strane brodovlasnike jer su bolje plačali neg Yu firme.
Nisan sposoban za vojsku inače bi i ja bija u čizmama ko dragovoljac. Ali moji koji su mogli bili su dragovoljci.

[quote=“Sljaker”]Pa eto, i ja smatram da su Hrvatsku od '97-'98 pokušavaju upropastiti ti razni, što se vole zvati ljevičarima, premda su u osnovi najgori fašisti. Vidiš, Tsereg, to smatram usprkos njihovim medijima, lažima o ratu i poraću itd.
I usuđujem se to javno reći. I ne smatram da iti koga šamaram u širokom luku.[/quote]Ti imaš retoriku koja otvara dijalog. To je razlika.

Mene je, Šljaker, stid slušati retoriku koja čini da ljudi moraju prije nego izraze svoju misao iznositi deklaracije da oni nisu jugonostalgičari, da oni nisu izdajice. Bijes me hvata jer se sjećam kako su u komunizmu morali započinjati NE politički govori, već obične, popišane PRIJAVE ZA POSAO. Upravo tako: prvo si morao naširoko objasniti da ti podržavaš partiju i borbu i sve, a kada si tako samome sebi oduzeo individualnost i zadnju trunku samopoštovanja, sada smiješ iznijeti svoju zamolbu ili misao ili štogod.

Tko ne vidi da takva retorika, koja je česta na forumima, gdje se generalne “neke” nazove “jugonostalgičarima” nije ništa drugo nego ista takva opresija koja ima za cilj silovati slobodu misli i riječi, onda neka stane i razmisli pet puta.

Šamaranje u širokom luku je kada namjerno tako govoriš da a-priori asasiniraš integritet i čast svakoga tko se usudi reagirati na ono što si rekao. I tako ga siliš da se ili isključi iz rasprave ili da samog sebe liši svojeg JA, kako netko ne bi pomislio da je “jugonostalgičar” ili da “ide polagano prema istoku”.

Kako ta retorika funkcionira?

Onaj koji je iznaša tvrdi da se time “bori” protiv nekih koji žele “uništiti ono što je sveto i vrijedno” ili da izražava “neku vrijednost zajedničku svim časnim ljudima”.

Ali u izjavi se neće spomenuti niti tko ili barem kako uništava to što uništava, niti što je ta zajednička vrijednost. Zašto? Zato jer bi takva izjava morala i čitatelja potencijalno uključiti u grupu onih čija je to vrijednost. A to nije cilj te izjave. Cilj je te izjave unijeti strah u svakoga tko to čita da bi, ako nešto kaže, mogao biti smatran “jugonostalgičarem”. Jer izjava, tako sročena, nije baš niti po čemu upućujuća, informirajuća, ne sadrži opis te vrijednosti koja se, navodno, izražava, ne poziva na razgovor, na dijalog u kojem bi zainteresirani čitatelj mogao saznati o kome ili čemu i kakvim djelima ili protiv kakvih djela se govori. To bi, naime, svatko tko nije “jugonostalgičar” morao znati, a ako mora pitati - evo dokaza da jest “jugonostalgičar”.

Uopće ne mogu početi izražavati degutantnost takve retorike, jer djeca su umirala za nešto što se danas koristi kao predmet ucjene: “Pazite svi! Eno JUGONOSTALGIČARA. ON je taj. ON uništava ono što je nama borba dala. Evo, SAM se sada prepoznao! Vidite li kako je reagirao na moje parole?”

Podsjeća te li to na što? Na istu tu jugo-komunističku taktiku opresije misli i kritike.

Riječi i fraze poput “jugonostalgičar”, “homofob”, “spakiraj se i kreni ti polako prema istoku” i sl. ne znače baš ništa, jer nema osobe koja ih koristi, a koja bi rekla makar jednu, jedinu radnju ili čin i kombinaciju istih kojom osoba JEST to, pa da svi znamo prepoznavati takve (ili sami sebe, ako smo to).

Naprotiv, to su prazne fraze koje su opterećene sijasetom gadnih i odvratnih asocijacija i koje se u diskusijama upotrebljavaju poput tzv. “prljavih bombi” koje će asasinirati karakter svakoga tko im se približi. To su riječi koje zaustavljaju misao, dijalog, razmjenu stvarnih, konkretnih iskustava. To su okidači mržnje.

A upravo je TAKVA retorika mehanizam koji unose nemir među građane i strah da bi, ako nešto kažu, mogli biti smatrani “jugonostalgičarima”.

Zato sam tako reagirao. Najčešće nemam mogućnosti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja