Sandbox ili trajni ban?

Imam jednu domenu neki dan je broj posjeta sa Google naglo pao na skoro nista. Evo nekih podataka:

• domena stara vise od 1 godine
  • imala je dnevno 3000-4000 posjeta s Google a sada samo nekoliko
  • u Webmaster toolsu stoji da su skoro sve stranice indexirane u web indexu
  • kada se ukuca u Google site:domena.com/ = nema nista
  • kada se ukuca u Google
    www.
    domena.com nema je u rezultatima nigdje
  • nisam radio nikakvo linkanje ni razmjenu linkova, niti dodavao neki novi sadrzaj, niti neke izmjenena na sajtu u zadnje vrijeme

pitam se je li Sandbox ili trajni ban?

to ti je trajni ban

Iz podataka koje si prilozio…100% sam siguran da je trajni ban…

Ako site:domena.com ne pokazuje ništa onda znači da te google ne vidi odnosno tvojih stranica nema u njegovom indeksu.
Zašto je to tako, nemam pojma. Vjerojatno G periodički reindeksira webove kako bi se riješio mrtvog sadržaja.

Jesi probao na google.hr / .com /.neki drugi ?

ne mora biti ban imao sam posla s tim,par stranica mi je nestalo s googla kada su se vratile bile su visoko pozicijonirane

[quote=“trnac”]
Jesi probao na google.hr / .com /.neki drugi ?[/quote]

Proba sam sve ali nista. Znaci s domenom se mogu pozdravit :cmolj:

Imaš PM.

Google dance

malo ti je otplesalo stranicu, sacekaj tjedan dva vratit ce se

*markomarko - ni ti ni kromaser nemate pojima o cemu pricate. Ako stranica vise nije u googleovom indexu onda je to ban.

Da je google dance prikazao bi mu se site u googleu kada bi upisao svoju domenu.

Kakv ti je bio site? DUplicirani sadržaj ili si možda koristio zaštićeni sadržaji ? Dali je auto blog bio ili takva nekakva vrsta sitea koja vuce sadržaj sa drugih siteova?

Čitam po stranim forumima da je masa stranica u zadnje vrijeme dobila ban zbog gore navedenih stvari.

[quote=“cronuts”]
Da je google dance prikazao bi mu se site u googleu kada bi upisao svoju domenu.

Kakv ti je bio site? DUplicirani sadržaj ili si možda koristio zaštićeni sadržaji ? Dali je auto blog bio ili takva nekakva vrsta sitea koja vuce sadržaj sa drugih siteova?

Čitam po stranim forumima da je masa stranica u zadnje vrijeme dobila ban zbog gore navedenih stvari.[/quote]

Bio je autoblog wordpress, vidio sam na stranim forumima da je takvih dosta dobilo ban, zapravo deindexiranje od strane Googla, zato ova tehnika vise ne pali

Marko izgleda ne zna šta znači pojam “google dance”.

@webnet
Da li slučajno nisi prebacivao sajt sa hosta na host?
Ako nisi koristio baš neki teški blackhat za gradnju sajta onda ne bi trebao da popijes ban, niti izbacivanje stranica iz indeksa. Nebitno ako imaš copy/paste sadržaj i ako je autoblog, ne bi smeo da ti tek tako izbaci stranice iz indeksa već samo da ti drastično smanji posetu. Naravno, pričam iz mog iskustva. Verovatno će ti vratiti te stranice ali bez neke veće posete.

Ban vjerovatno, ali nema smisla ako nisi nista krivo uradio

ovo autoblog je kljucna rijec, nedavno je google ovo napravio hrpi stranica sa nagomilanim duplim sadrzajem. Nema ovo veze sa sandboxom, jer bi u tom slucaju stranicu vidio kad upises domenu u trazilicu.

Za svaki slučaj provjeri robots.txt

Ljudi naprave autoblog i onda se jos cude sto su dobili ban. A sto ocekujete?

A jesi li provjerio na
http://www.bannedcheck.com/
…mislim…čovjek spušio bananu…pa valjda je računao s tim scenarijem kada je radio autoblog, jel.

Ne cudim se, nego sam se dvoumio da li je sandbox ili ban.
A da sam ocekivao i jesam, htio sam da vidim koliko je ta tehnika uspjesna, i vidim koliko je :wink:

Autoblog je i u redu ako ima ono Article Source

a ako nema to ej druga prica

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja