Sastavljanje kompjutera

Moraš tu zvijer cijepiti protiv bjesnoće

Pa sta ces s ovim raditi? Hakirati CIA?

da mož bolje ne bi bilo dobro :slight_smile: što kaže trnac cijepi to da ne bude bijesno.
Oćeš’ moć’ iskoristit tu mrcinu od pile? :slight_smile: to će koštati puuno novčića
ps. da si sada kupujem komp, da imam novaca ko pljeve i da inače kupujem novi komp kad kupujem, kupio bi tako nešto.
konfiguracija za sigurnih narednih 5 godina

Upravo zbog toga, zasto da menja pc svake godine, jeftinije je da kupim dobar i posle moze da traje duze, na kraju to bude najeftinija opcija
Neko je rekao na balkanu: Nisam ja toliko bogat da nosim jeftine cipele

Dvije rijeci: Bitcoin mining.

nisi razmišljala o opciji ssd 256 GB i hd 1 TB mislim da je jeftinije od ssd 500 GB.
256 dosta za sustav a 1 TB podataka za ostalo

Baš to, stavi na c i gdje svi programi koje koristiš direktno na SSD uzmi minimalno 250, bolje 500.
A sve ostalo na neki 2-3TB.

Meni se ovaj klasični ni ne pali dok baš nešto ne tražim. Igre instaliram najčešće jedno dvije odjednom, tako da idu i one na C particiju, tako da učitavanja je bolesno brzo, a opet, klasični hard se ni ne pali.
Tako da je komp skroz tih. (tiha grafička)

Kad si vec dao/la 1500€ na to, mozes jos 15-20€ na sastavljanje :smile:

Dobra pila…no nebih se složio sa razmišljanjem o uštedi. Iako izreka stoji, ovo je ipak dosta drugačiji primjer gdje tehnologija jako brzo gubi na cijeni, te kupnja stvari iz tehnološkog vrha je ravno bacanju skoro 50% date vrijednosti kroz jako malo vremena.

Kad se kupuju tehnološki vrh, to je uglavnom iz razloga entuzijazma za najnovijem ili prestiža. Ne možemo govoriti nikako o uštedi na duže staze, kada će netko vrlo uskoro moći kupiti takav isti komp u pola cijene…koji će i tad moći zadovoljiti sve njegove zahtjeve.

Rijedak je slučaj kada su nečije potrebe zaista takve da ga prisiljavaju na korištenje vrha tehnologije.

Gušt je gušt, to je jasno…ali za taj tehnološki vrh cijena raste eksponencijalno spram rasta performansi. Zato od uštede niti “u”.

Nadam se da ne kvarim gušt, svi volimo naravno taj šlag s vrha :slight_smile:

Da ne otvaram novu temu… Jel se isplati uzet sastavljen komp za 4000-5000kn u trgovini, ali njihov sastavljen(ne asus il tak neš) znači neš ko ovo http://www.magazinrs.hr/pc-racunalo-magazinrs-gamer-intel-i3-4170-37ghz-gtx-960-8gb-ram-hdd-1tb-dvd-rw/Gam03/product/ i ubacit još neki ssd ili baš po dijelovima kupovat pa sastavit… ?

Savjetujem ti da se registriras na Bug forum, odes u ovaj podforum: http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act, odaberes temu u odnosu na cijenovni rank, ekipa ti slozi komp i onda narucis sve te djelove iz jedne trgovine, i oni ti sloze komp besplatno (velika vecina trgovina to nudi, samo trebas zatraziti pri narudzbi).

Ok, al zanimalo me samo jel se dobije puno više kad se svi dijelovi uzmu i sastavljaju, nego kad se uzme ovak gotova konfa od trgovine?

A nema nekog pravila, prije je to bilo puno gore, sada je vec bolja situacija, ali ja bih uvijek savjetovao ne kupovati takve gotove konfiguracije jer su u pravilu gotovo uvijek losije nego sto se moze “sam” sloziti.

Definitvno većina gotovih konfiguracija je složena naravno da trgovina zaradi što znači sa što manje dobiti što više novaca ili je neka od komponenti drlog.
Definitivno je bolje sklopiti konfiguraciju koja će em biti bolja em ćeš imati garanciju na pojedine dijelove i do tri puta duže nego na gotovu konfiguraciju koju prodaju.
Većina komponenti ima garanciju 3 godine dok nisam vidio gotovu konfiguraciju a da daju garanciju dužu od jedne godine.

Bitcoin mining? Danas? Mislim 2016? Koliki je hashrate ove kartice? Koliko kosta kartica? Hoce li moci sa ovim cijenama BTC-a otplatiti samo karticu za 5 godina? Pitam ozbiljno posto sam prestao da se bavim miningom prije 2 godine a i tada sam radio mining LTC-a.

@blackeagle1 Ne ispalti se kupiti gotova kompa jer je ona napravljena za pitaj boga koga, moze biti uredska, a ti trebas za igrice i onda nece raditi. Moze biti za igrice a ti trebas za ured pa je overkill, eto zato se ne isplati, inace s njom nema nikakvog problema, osim sto ej kuciste vrlo vjerojatno banana, a nezelis svoju pilu drzati u staroj zahrdjaloj kuci, treba ti high tech kuca.

@Sanja Ako si kupovala da te komp drzi 5 godina nazalost si bacila lovu. Jer taj komp ce biti prosjecni komp, ako ne i zastarjeli za 5 godina. Tako brzo ide tehnologija. Vec ad imamo u mobitelima 8 jezgrene procesore, a navodno ce sve to krenut na ntu za par godina.

Drugim riejcima, mogla si sad kupiti komp za 5 000 kuna koji bi i za 5 godina bio upotebljiv, a za 5 godina si opet mogla kupiti komp za 5 000 kuna koji bi bio daleko bolji od ovog tvog sad trenutnog kompa. Em bi imala 2 kompa. Jedini razlog za kupovinu ovakvih zvjeri da ces nju i koristiti, ne za 5 godina, nego odmah sad.

Idemo offtopic. Slazem se da nije kao sto je bilo prije 2 godine i vise, ali to da nece otplatiti karticu to nije tacno. Ne kazem ni da ce se obogatiti ali je ok dodatak na 13-tu platu kada se sve sabere i oduzme na kraju godine.

Medjutim ni to nije poenta mog komentara, vec da je masina dobra pa sam izracunaj kako bi prosla 2014. sa ovakvom konf. LP

nisam mislio brendirane konfiguracije ko asus, msgw ili tak neke, nego one magazinrs koje oni sastavljaju, kod njih piše da jamstvo vrijedi pojedinačno jer je od njihovih komponenti sastavljen "

JAMSTVO JE PO KOMPONENTAMA, S TIME DA JE MINIMALNO 24mj <<<<< " http://www.magazinrs.hr/pc-racunalo-magazinrs-gamer-amd-x8-8300-33ghz-r9-280x-384-bit-8gb-ram-hdd-1tb-dvd-rw/Gam15/product/

na takve konfe mislim, jel su puno skuplje nego da kupuješ po komponentama…

Za gaming comp se za te novce moze dobiti bolja pila.

NPR:
Proc je banana
kuciste koma
napajanje srot

NPR: ja bi smanjio graficku uzeo bolji procesor i kupio bolje kuciste i naravno napajnje,

Pa upravo to sam i pital, znači može se dobit dosta bolje izmjenom tih dijelova ili bolje sastavljanjem cijelog kompa