Savet za pozicioniranje AdSense oglasa

Pozdrav svima. Naišao sam na dosta korisnih informacija na ovom forumu, pogotovo u AdSense sekciji. Zanima me da li bi neko od AdSense eksperata mogao da mi pomogne u pozicioniranju oglasa na mom blogu ili da mi date neke smernice? Postaviću slike početne strane i strane na kojoj se prikazuje individualni članak.

http://imageshack.us/f/190/pocenta.png/

http://imageshack.us/f/808/clanak.png/

Unapred zahvalan,
Pavle

Ovo ce ti pomoci, te stvari su vec dobro istrazene i ne mijenjaju se. Ostalo je stvar dizajna:

http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=17954

slikovni oglas 336x280 smješten desno-gore ima kod mene najviši ctr - nekad prelazi i 2%.
da ga postavim na sredinu bi ctr bio još i veći, ali to ne bi lijepo izgledalo.
ali ja ne koristim baš često adsense rekame.
savjet - testiraj. testiranjem do savršenstva :slight_smile:

Hvala na odgovoru. Probaću različite položaje, pa ću da vidim :slight_smile:

Čini mi se da sam negde čitao da baš slikovni oglasi odbijaju posetioce da klinu na njih. Šta vi mislite?

Vise je tu faktora. U nacelu slikovni oglasi su privlacniji, ali ako ih postavljas pogresno i prenapadno naravnod a mogu izazvati suprotan efekt. Kako Homer kaze, testiranje je sve.

[quote=“Homer”]slikovni oglas 336x280 smješten desno-gore ima kod mene najviši ctr - nekad prelazi i 2%.
da ga postavim na sredinu bi ctr bio još i veći, ali to ne bi lijepo izgledalo.
ali ja ne koristim baš često adsense rekame.
savjet - testiraj. testiranjem do savršenstva :)[/quote]

Svaka cast ako imas 2%, mada je ne mogu vise od 0.5% navuci :d

Probao sam svasta, ali testovi kazu da je to maksimum.

[quote=“nike”]Svaka cast ako imas 2%, mada je ne mogu vise od 0.5% navuci :d

Probao sam svasta, ali testovi kazu da je to maksimum.[/quote]

Ja se kladim da je njegovih 2% a tvojih 0,5% stvar drugačije upotrebe kanala ili broja prikaza oglasa.
Ako sve oglase držiš u istom kanali imaš veći ctr.
Inače, nikad nisam čuo da je netko imao dobar crt na oglas desno, svi govore (a i logika) da oglasi koji su postavljeni lijevo imaju bolji ctr.

[quote=“Bugi”]Ja se kladim da je njegovih 2% a tvojih 0,5% stvar drugačije upotrebe kanala ili broja prikaza oglasa.
Ako sve oglase držiš u istom kanali imaš veći ctr.
[/quote]

Da kod mene je sve razvrstano po kanalima…
Vjerovatno je to.

Mada je gledam ukupnu statistiku na pocetnoj stranci adsense koja kaze oko 0.5%.
Sve je do reklama, u nekim zemljama i ja imam 2%, dok je Hrvatska oko 0.3%.

nikako, nemam niti jedan tekstualni ogla koji ima ctr veći od 0,3%, dok slikovni su mi prosječno 0,51%.
problem je šta slikovni imaju puno manju cijenu po kliku, ali količina klikova to nadoknađuje.

[quote=“nike”]Svaka cast ako imas 2%, mada je ne mogu vise od 0.5% navuci :d

Probao sam svasta, ali testovi kazu da je to maksimum.[/quote]

radi se o usko specijaliziranoj stranici na kojoj blokiram oglase koji mi ne pašu.

[quote=“Bugi”]
Inače, nikad nisam čuo da je netko imao dobar crt na oglas desno, svi govore (a i logika) da oglasi koji su postavljeni lijevo imaju bolji ctr.[/quote]

većina stranica mi je tako koncipirana da desno imam stupac 336 px. imam i neke sa lijevo 160 a desno 250. kod takvih mi je lijevo pomoćni menu, a ispod oglas 160x600, koji ima prosječni ctr 0,63%.
oglas 336x280 desno ima prosječno ctr 1,83% - ovo su ctr gledajuči mjesečno, a ima dana kada mi prelazi 2 % (maximum mi je bio 2,19% ako gledamo po danima).

stranice sam tako oblikovao jer tako izgleda stranica od gugla, a i youtube ima oglas desno gore 300x250.

ovakvim stranicama sam navukao maksimalni ctr nakog godinu i nešto testiranja.

edit: zaboravio sam napisati da i facebook ima oglase desno.

dobitna kombinacoja je lijevo menu, desno oglas - tako izgledaju najjače stranice na webu :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja