Savjet za moj proizvod na Amazonu

Pozdrav svim webmajstorima.

Trebao bih savjet webmajstora koji imaju iskustva sa Amazonom. Prije nekoliko dana Amazon Canada mi je odobrio da prodajem moje proizvode u kategoriji Health & Beauty. Nisam siguran koliko ste upuceni u Amazon kategorije ali ova zahtjeva posebno odobrenje Amazona i dosta dokumentacije je potrebno priloziti prije odobrenja.
Proizvod je poprilicno poznat u zemljama regiona, a odobren je i od Ministarstva zdravlja Kanade, Srbije, zemalja EU.
Proizvod je za sada postavljen na amazon.ca ali je dostupan za prodaju u cijelom svijetu.

Meni je ovo prvi put da koristim Amazon kao prodavac i treba mi nekoliko savjeta:

  • Da li je neko od vas zainteresovan da nudi proizvod/e kroz Amazom affiliate program? Sada je ponudjen samo jedan od mojih proizvoda ali cekam da dobijem pakovanja na engleskom jeziku i za druge pa da ih postavim.

  • Trebam li ja da podesavam nesto na Amazonu da proizvod bude dostupan webmajstorima za affiliate ponudu ili to ide automatski za sve Amazon proizvode. Nisam nigdje u kontrolnom panelu vidio neku opciju za affiliates.

Bilo koji drugi savjet je dobro dosao.

Unaprijed zahvaljujem!

1 Like

Ja nemam tu što za dodati ali puno sreće u biznisu :slight_smile:

Svako ko linkuje tvoj proizvof je VALJDA affiliate, to moze uciniti bilo ko ko je se bavi amazon affiliate zaradom i dobija cini mi se za bjuti proizvode 8% ili cak 10 % (na amazon com) od cijene ako je neko preko njihovog linka dosao na amazon i tamo u roku 24h kupio tvoj proizvod. Uopste nisam siguran al mislim da nista ne moras podesavati oko affilatea.

Ja da sam na tvom mjestu kontaktirao bih vlasnike pogodnih amazon affiliate sajtova nudeci im besplatan proizvod pa da napisu review, napravio bih nekoliko youtube klipova o proizvodima, vidio da li ima srodnih sajtova koji bi pristali da objave tvoj napisan clanak i ubace svoje linkove, kao i da uvrste proizvode u top liste… Uglavnom ko se bavi prodajom daje dosta proizvoda bar koliko ja vidjeh ima dosta giveaway kojim pogura reviewe jer izgleda da su oni najbitniji za rangiranje.

Imas dosta amazon fba case study po netu pa sam tu vidjao dosta stvari o tome kako i sta rade prodavci da bi im sto bolje proizvod rangirao na amazonu, da bi dobili reviewe i sve ostalo sta cine da bi pogurali prodaju, potrazi vjerovatno bi tebi trebalo to biti bitno i zanimljivo. Ne znam jel ova tvoja prodaja spada u fba ali informacije o rangiranju proizvoda su iste.

Ja se ne bavim prodajom na amazonu, al eto mozda pomognu ove informacije. Ja sam u amz aff zaradi. Malo sam iscitavao o fba zaradi pa ostale neke informacije u glavi.

Jel se tvoji proizvodi proizvode kod nas i kako ti se isplati pored kineza sve uklopit (proizvodnju, siping itd) u cijenu i bit konkurentan? Jel zbog dozvola nisi usao na amazon com?

Hvala ti na savjetima i odgovoru.

Proizvod se pravi u Kanadi. Ne prodajem ja majce i futrole za telefon da se moram sa kinezima boriti :slight_smile: Ovo je malo skuplji proizvod protiv urinarnih infekcija. Saljemo iz Kanade za sjevernu ameriku, iz Luksemburga i Hrvatske za Evropu.

Ako je proizvod koji nema mnogo web konkurencije, nekom bi se dalo pokrenuti site sa tim proizvodom. Ako bi bio voljan nekome privatno pokazati o kakvom proizvodu je riječ, te ako webmaster vidi sebe u tome svakome će dobro doći. @anja1 ti je majstor u Amazon aff programu…

Pa mogu i javno staviti link, ako to nije problem sa moderatorima foruma, a nije tesko ni naci na internetu. Nemam ja problema sa postavljanjem mog proizvoda ovdje. Sve je legalno :slight_smile:

Mislim da možeš, nema se tko šta ljutiti a ujedno će mnogi vidjeti i možda pronaći sebe u tome pa napraviti aff site

Evo ga onda
Ovo je novi listing na Amazonu https://www.amazon.ca/dp/B0779L48FV/


Ovo je regularna stranica na engleskom.


Internet shop na nasem jeziku.
Vjerovatno mogu napraviti i affiliate program izvan Amazona.

Moja kraca biografija ako koga zanima