[SAVJETI] Kojom tehnikom do novih klijenata?

Kako najbolje do novih klijenata? facebook oglasi? google adsense? nešto treće?..

Budi konkretniji, jer zavisi koja je branša u pitanju, koja je ciljna grupa sajta, koji je budžet, na kojem se stadiju nalazi sajt, početnom, ili u odmakloj fazi gdje već imaš neke klijente? I da li pod klijentima misliš posjetioci ili baš klijenti koji nešto kupuju od tebe?

Web dizajn
Izrada web apliakcija
Grafički dizajn
Mobilne aplikacije.
Digital marketing…

Sljedeće pitanje, je li za naše ili strano tržište? Ako je za Balkan, FB advertising je još uvijek vrlo povoljan, gdje recimo reklamirajući fan page možeš za nekih 10€ da dobiješ 1000 lajkova. Po meni je to jeftino, jer tageting na druge države je dosta skuplji.

S obzirom da pominješ više nischa , bilo bi bolje da se ograničiš na jednu, po nekom mom rezonu, rasipaš snagu na više projekata, umjesto da se specijalizuješ za jedan u njemu postaneš apsolutni stručnjak. Onda kad imaš konkretan proizvod možeš da probaš i Google Adwords… ali prije svega da budeš siguran da imaš tržište za to. Da znaš da će biti zainteresovanih za tvoj proizvod… etc

Mislio sam za Balkan…

Ne vjerujem da za 10 eura možeš 1000 lajkova dobit… uložio sam 100 eura i dobio nekih 560 lajkova… i ništa posebno… stavio jedino da vide oglas oni koji nisu još lajkali stranicu… tak da slabo mi je to…

:open_mouth: nemoguće… morao si napraviti targeting samo za HR, BiH, SR, CG i sl. ja navedem i hrvatski i srpski jezik (bosanskog na žalost nema) Evo ti i dokaz, stoji u krunama a 10€ je nekih 97 kr. Probaj napraviti bolji targeting… ili tvoja niša nije zanimljiva našem običnom svijetu, ko bi to znao…

Kad dođem sutra u ured… pošaljem i ja svoju tablicu…
o kojoj se fb stranici radi? ak se smije znat…

Si ciljala detaljnije ili si samo rekla da se objavljeje za zemlje koje su na balkanu?

3 navedene zemlje na Balkanu, dva navedena jezika i osobe iznad 15 god koje jos nisu lajkale stranicu. Stranica je zabavnog karaktera, ljubav, veze i t d, mozda to igra ulogu…

Ah, normalno da igra ulogu. Svi će lajkat zabavan sadrzaj, zbog toga i ide tako dobro, probaj s optikom ili zubnom ordinacijom, restoranom…

takve niše bi morale onda da ponude nešto besplatno, neku nagradnu igru, kupon, etc u zamjenu za lajk… zanimljiv sadržaj se uvijek isplati

Alencia, naj se ljutiti ali pricas bullshit. Dotnick nije pitao kako do novih klijenata koji ce mu klikati na adsense oglase na stranici, nego kako do novih klijenata koji trebaju odredjenu vrstu usluge, kao npr. izrada web stranice, mobilne aplikacije, web aplikacije i sl. Neces vjerovati ali ima nas koji radimo nesto konkretno, a ne samo stvaramo nekakav zabavan sadrzaj i nadamo se da ce doci na stranicu dovoljno “budala” koje ce kliknuti na oglas. Prema tome FB advertising je najgluplje sto on u ovom trenu moze napraviti i samo ce baciti pare na to. Ljudi koji vise na FBu ne trebaju web stranice, oni trebaju zabavu i zato su tamo.

4 Likes

Content marketing, Pinterest i npr. Flipboard su odlicne stvari za reklamirati svoj biznis i graditi vezu sa klijentima, onda voditi dobar blog gdje se pokazuje tvoja strucnost, vlastita mega cool odradjena web stranica i onda na sve to Google AdWords. To ti je onako nesto iz prve. Orijentirati se na strano trziste jer kod nas nema neke buducnosti. Probaj njemacko govorno podrucje tu se dosta radi i trazi, a cijenom mozes biti malo konkurentniji nego njemac. Ako mi jos nesto padne napamet, nadopisem

Bullshit or no, u mom slučaju funkcioniše. Ja sam podijelila SVOJA iskustva, a čovjek je već koristio FB pa ima i svoja. Uvijek je dobro razmijeniti iskustva, zato smo tu, kako možeš znati da mu savjet nije dobro došao? Što se tiče “vas koji radite nešto konkretno” za razliku od nas koje ne poznajete i za koje mislite da ne radimo ništa konkretno, ja ne bih omalovažavala ničiji biznis, svako radi ono što voli i što mu više leži.
I još nešto… ljudi na FB NISU samo radi zabave, zašto bi bezbroj firmi reklamiralo svoje proizvode?
I još nešto… zašto dečko nisi prvo čovjeku dao savjet pa onda krenuo u napad na tvoje imaginarne zamisli mene? Na ovom forumu, ne možeš apsolutno ništa napisati da se ne pojavi neki nadobudni tip koji prvo sve iskritizira pa tek onda dijeli svoje skromne savjete!

Skupi hrpetinu kontakata od kompanija i pošalji im ponude, portfolio, cjenik isl. na mail.
Onda napravi followup telefonski poziv.
(može i obratnim smjerom)

Ovo s FB oglasima je shit jer radiš B2B.
Ljudi na pozicijama imaju premalo vremena da bi aktivno dogovarali agencije.
Eventualno paid search i SEO…

hvala na komplimentu, ali malo sam prestar ja za decka.

,[quote=“alencia, post:14, topic:15486”]
zašto dečko nisi prvo čovjeku dao savjet pa onda krenuo u napad na tvoje imaginarne zamisli mene
[/quote]
Zato sto mi je to tvoje prvo upalo u oko, pa sam krenuo redom.

I kaj sam sad tip ili tecko. Sto se nadobudnosti tice, odavno sam prestao to biti, bas zato i nastupam na nacin na koji nastupam. Predugo sam na ovom forumu da bih tu nesto u rukavicama pisao i srao.

Meni se čini da sam ja toliko stara da ste za mene svi dečko :frowning:

Znači, ipak si bio nadobudan nekad? :open_mouth:
I znači, ako si predugo na ovom forumu, mi koji nismo predugo ne bi trebali srati?
Hajd, no hard feelings… ja samo samo za konstruktivne savjete, bez vrijedjanja na ličnoj osnovi…

Ima li nesto lose u tome?

Ne, krivo si me razumila. Ja sam toliko dugo tu na froumu da nemam potrebe kenjkat. Pa kad nesto nekad i napisem to izgleda tako kako izgleda, kao sto sam tebi napisao da je to sto pises bullshit. Osjecam se kod doma na ovom forumu i kao da se sa svima poznam ne znam ni ja koliko dugo pa mi je to normalno za napisati, ali nikad mi nije namjera nekoga uvrijediti ili nesto slicno.

Me too, kako rekoh u mojim postovima nema namjere vrijedjanja, makar to nekad tako i zvuci.

Najbolje je preko fck gugelaa :wink:

ovaj forum radi ko mliko svaki put me iznenadi
na boljem nisam bio
svaka cast

Za ovaj posao FB i Pinterest su promašaj.
Ja bih probao LinkedIn i Google i direct marketing.

Na FB, da bi bilo šta imalo efekta, sadržaj mora biti zabavan i viralan. Ništa ozbiljno ne prolazi, tako da ti je neadekvatna publika.
Na Pinterestu su uglavnom žene koje su orjentisane na uređenje doma, bašte, craft, recepte. Slaba ti je publika za sajtove.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey