Savjeti oko kupnje laptopa za računarstvo

Ubaci u dilemu i ovaj ako nije bio.

Edit: S tim što ima dobrano manji kapacitet baterije od nekih gore na temi pomenutih.

Za ono kaj je navela je ovo vise nego dovoljno, a meni osobno je kvaliteta izrade bitna koliko i konfiguracija. Bolje 10% slabija konfiguracija, kvalitetno kuciste i odlicna tipkovnica nego npr nabrijana konfiguracija od Acera, a napravljen je od plastike od koje rade pistolje na vodu.

Thinkpad T serija je high end serija laptopa i koriste kompozite koji se koriste u vojnoj industriji. Po kvaliteti izrade tesko da budes nasao bolje laptope od Thinkpad T serije.

1 Like

U potpunosti se slazem s @NeedHelp uzmi T seriju makar i 2017. godiste. To su modeli T570 ili T470.

1 Like

Te serije su koliko vidim 12k i to na popustu😂…kao što gore napisah 9 ili 10k uvrh glave…

Ako ti je skupo novi uzet, uzmi polovni. Ima firma koje prodaju refurbished laptope. ThinkPad imaju stvarno kvalitetna kučišta.

Mislim da bi me mater ubila da joj kažem da kupujem polovni laptop :blush:, no way

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-lenovo-thinkpad-l480-20ls0016sc/132414

Ako je T serija skupa pogledaj si L seriju. L serija je rang niže od T

Reci joj da kupuješ nov. :sweat_smile:

Dobra mi je majka, ne mogu to :blush:

Neki put i polovni laptop izdrži više nego novi.
Rađe bi kupio polovni ThinkPad nego novi Acer.
Jer vrijeme bi pokazalo kroz 2-3 god što će ostat duže živo.

1 Like

Acer nije niti bio u planu…Dell ili Asus nam se svidio…ali kad ih je toliko :joy::joy::joy:

Znam da nije bio nego govorim usporedbu. Ja bi Della uzeo ne možeš pogriješit s njim i to je to.

1 Like

To sam i gore naveo, L serija je isto odlicna.

Evo jedan T470, stariji model iz trgovine. Neki ih jos drze jer je T480 predstavljen pocetkom prosle godine, a kod nas je stigao tek prije par mjeseci.

i7, 16gb rama i 256 SSD

Odličan je T470.
@Martacroata ili ThinkPad uzmi ili Dell.

Hvala puno na savjetima! Suzili smo izbor na par komada a sada je vrijeme za surfanje i traženje trgovine sa najjpovoljnijim primjerkom :blush:
Hvala vam još jednom :hugs:

Imam kod kuce Acer Aspire 17, 2 godine i radi ko urica svakom bih ga preporucio, ako nadjem link stavim ovdje. Na njemu radim sve, programiranje, imam par virtualki, docker containera i tako to.

Od ovih svih ovdje navedenih u topicu se slazem sa svim osim sa Lenovo. To sranje nebih preporucio niti neprijatelju i konkurenciji. Imamo ih u firmi i maltene svaki dan problemi. Te smrzne, te baterija ode u qurac, te problwm s updateom, pa kad se odradi enkripcija diska je sporo ko sam vrag itd, itd. U pitanju su serije i T i L, 2016 godinq.

Hvala na savjetu. Nekako smo zapeli između Asus zenbooka kojeg je preporučio @dadaas i Dell-a kojeg je opet preporučio @dadaas…mama je podigla ljestvicu do 11 tisuća kuna…“to je plafon” reče :blush:

Za 11k kn bez OS-a se može fino iskombinovati.
Ako ti je bitan portability, Zenbook sa procesorom i5-8265u.
Ako ti je bitnija jača mašina procesor i5-8300h.
RAM i prostor (pa i veličinu ekrana) kombinuj s ovim pomenutim.
Same mašine će ti doći poprilične samo izborom serije procesora.
Da sebi kupujem, bazir’o bi se na ova dva modela CPU-a i onda razmislio treba li mi slabiji (koji btw. nije slab uopšte, već je nominalno štedljiviji) ili jači.
Malo sam se zanim’o od sinoć samom pričom i kad sam uporedio, ovakav mi se zaključak nametn’o.

[left_shoulder]
Mada bi’ prije toga vidio nekog da mi donese iz Amerike Macbook Air i još im’o kusura. :smiley:
[/left_shoulder]

Kakvog kusura​:joy::joy: Moja majka će to uzeti na bar 12 rata, inače mi ne bi mogla ni kupiti​:grin:
Ali hvala na savjetima…zašto ne i7 umjesto i5?

Ono što dobijaš za te pare kasni jednu generaciju. Tj. i5 dobijaš osme generacije a i7 sedme (moguće negdje i šeste).
Razlika u snazi i7 i i5 koji pripadaju istoj generaciji (i ekvivalenti brojem jezgara, vrstom CPU grafike etc) je recimo 15%.
Zvuči puno ali to u praksi gledaj na sljedeći način: za nekakav izvjesni procesorsko naporan rad koji će i7 da završi za 20 sekundi, i5 će da završi za 23 sekunde.
Više je to marketinška kvaka. Današnji i5 su puno bolji od mog i7 koji je svojevremeno bio najjači u ponudi MBP-a.

A i7 će puno da ti uzme na cijeni a da nećeš osjetiti benifit (da odgovorim i na pitanje). :smiley:

Edit: može naravno i i7 osme generacije (iako je trenutno aktualna deveta :man_facepalming: ) ali ako iskombinuješ sa ostalim dijelovima ide to onda na preko 12500 kn.