Savjeti oko kupnje laptopa za računarstvo

Uh što je taj dobar, ali skup :joy:
Mastercard mi dozvoljava do 9k na rate pa zato čekam popuste :blush:

Možda i taj bude snižen🤗

Nedavno sam uzeo Dell 5570 - Model sa i7, 16GB ram, Radeon 530 4GB, 2 TB HDD + 256 GB SSD + Win 10. Platio sam u Linsku oko 9K kn. Odličan, zadovoljan za prijenosnik. Moram priznati da nikad neće biti dobar kao stolno računalo i ukoliko vam treba za neke zahtjevne zadatke edit videa i slično i spajanje na veći monitor zna se mučit i ventilator fura na max, no inače sam preprezadovoljan :slight_smile:

1 Like

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-s530fn-bq075-156-fhd-intel-core-i5-8265u-up-to-39ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-mx150-2gb-no-odd-dos-2-god/asus-s530fn-bq075/product/

Evo i mi da se pohvalimo i da vam zahvalimo za savjete i brigu :blush:
Kćer se dugo predomišljala i na kraju odlučila da ne želi toliko novaca potrošiti na prvi laptop…znači sve što sam na početku govorila palo je u vodu …
Upoznala se s nekim likovima na FER-u i odlučila se za jeftiniji (i to dosta) laptop od samo 1, 5 kg pa se evo nadam da nismo u potpunosti fulale jer smo ga već kupile :joy::joy:
Slučajno dobismo popust pa nas je koštao mrvu više od 5 k…nadam se da nismo grozno prošle :wink:

Apsolutno se slazem s kupnjom, o tak necem sam i govorio par postova prije.

1 Like

+1 na @Zagi -jevo svidjanje. :blush:
Mašina će bez po muke izvesti 95% ukupnog posla većini ljudi.

2 Likeova

Hvala @tpojka!
Hvala @Zagi!
Drago mi je da smo uspješno kupili…nakon tolikog dvoumljenja :blush:
I hvala svima na savjetima i ljubaznim komentarima i na odvojenom vremenu!
Javimo se za dojmove kad kći nađe vremena da ga prouči i sve…sprema se za kraj škole i maturu pa nema vremena ni spavati :joy:

Pozdrav!

Evo mali update u vezi laptopa kojeg je kćer toliko željno iščekivala i štedjela za njega…najmlađa kći ga je okupala u limunadi…

Nakon dugo čekanja sa servisa javljeno da je
otišla i matična ploča i tipkovnica…

sada ponovno skuplja novce za drugi (ovaj put rabljeni)

No ovu negativnu vijest pobila je jedna jako pozitivna: kćer čiji je laptop tako nesretno završio upala na FER cca 260-ta na ljestvici od 650
Majka puca od ponosa :grin::grin::grin:
Ma izmislit ću drugi laptop za tako vrijedno dijete :grinning:

6 Likeova

Proliveno mlijeko - plakanje… Safety first. Jbg :frowning:

1 Like

U glavi 9-godišnjakinje je sve savršeno i limunada se nikad neće prolijati u njenim ručicama :grin:

1 Like

Iznervir’o sam se. Odo’ ručati da se smirim.

Da si vidio koliko se malena iznervirala kad je vidjela što je učinila, toliko je plakala da smo mislili da će joj pozlit…siroče zna koliko je seka radila za laptop pa se uznemirila…nije laptop vrijedan tog stresa ja tvrdim🤨

P.S. Dobar tek :grin:

1 Like

Reci maleckoj da se ne sekira. Naći će ekipa (ovde) još bolji.

Gotovo. Sad mi lakše.

1 Like

Tako je prije 7-8 godina uradio moj mladji brat dok smo bili jos teens, “sirotan” je dobio takve batine da i mama zamalo nije pala u nesvijest kada ga je plavog vidjela.

A laptop, bio je macbook u pitanju.

dobro vi ste bili teens, ali malu djecu ne treba izlagati stresu, pogotovo ne udarati

i ja sam se sa svojim bratom tukao, razlika između nas 4 i po godine … znao mi je živac izvuć i to baš zbog kompjutera, nisam ga puno udarao ali mi je uvijek bilo žao nakon što ga udaram … i sad mi je žao

dakle, klinci, nemojte udarat mlađu braću i sestre, šta god da urade, malo dijete ne treba izlagati stresu, nikakvom, čak i kada izgleda da nisu svjesni šta su uradili vjerujte u dosta slučajeva znaju šta su uradili i žao im je, ne kažem da su ostale posljedice na mom bratu ali da je mogao imati sretnije djetinjstvo bez mojih udaraca i galame mogao je

2 Likeova

Ja sam vrlo tolerantan roditelj i ne dižem ruku na svoju djecu, jer ako ih volim više nego sebe ne mogu s druge strane pokazivati zlo…to jednostavno ne ide skupa :thinking:
Posebice jer se greške događaju svima, a dogodile su se i meni, pa kako njih kažnjavati a sebe nisam za sličnu stvar…

Sretna sam sa svoje tri djevojčice, dobri su ljudi koliko vidim za sada, a malena je plakala jako jer je vidjela da starija plače…starija je tako dugo sanjala o laptopu da se nije mogla suzdržati od plača kad je vidjela što je manja učinila…pa su obje plakale :smirk:

Ali agresije među njima nikada nema, oduvijek ih učim da čuvaju jedna drugu i budu oslonac jedna drugoj…nadam se da su “ubrale” nešto od toga…

Vjerujem da je sa dečkima ipak malo drukčije😂, moja kuma ih ima četvero i svako malo sebi čupa kosu (a ne njima)…

6 Likeova