Savjeti za kreiranje najučinkovitije FB promocije

Pozdrav kolege.

Već par mjeseci se mučim sa promocijom oko jedne stranice koja se bavi zdravljem. Cijena po jednom lajku mi varira između 0.04 do 0.06 dolara, što mislim da je previše za naše tržište.

Prvenstveno se baziram na Balkan i to su mi primarni klijenti.

Ako netko zna neki savjet, vrlo rado bih ga prihvatio, a i primijetio sam da nema tema ovog sadržaja, pa bi nam dobro došla, da podijelimo iskustva.

Lijep pozdrav.

da baš nema tema o tome, samo što sam ja pisao neki dan pa i danas o tome, samo niko ne je*e

:rofl: :rofl: :innocent: :innocent: :innocent: :joy: :joy: :joy: Istina, nije to nista, ja sam svojih barem 10 pitanja izbrisala, ima seen-ova al nema odgovora, pa me ispred mene bude stid i obrisem . Sto bi rekli, uzdaj se u se i u svoje kljuse :innocent:

1 Like

Ja zaista ne bježim pomoći kada nešto znam i mnogim kolegama sam u privatnim porukama pomogao u vezi raskrinkavanja i faktografa.

Ne razumijem što bi drugi izbjegavali to uraditi.

Ja sam odustala od promoviranja stranica na FB. Ako vec promoviras najbolje je sliku (okomitu, ne znam zasto, inace imaju bolji domet), s nekim kratkim opisom. I izbjegavaj stavljat " lajkujte" nasu stranicu i slicna pozivanja, nego kad se zavrsi oglas pozoves ljude da lajkuju stranicu, ako vec nisu.

1 Like

Uplatiš reklamu na video, sliku ili link i onda pozivaš ljude.

u zadnje vrijeme samo na linkove plaćam, cijena 0,001-0,003$ po angažmanu

Imam jako loša iskustva sa takvim načinom jačanja stranice. Par njih sam tako digao na 14-15 hiljada i kada uporedim reach na tim stranicama i na stranicama koje su organski ili uz promociju rasle na 14-15k, shvatim da je neuporedivo.

Na prvim reach bude uvijek skoro pa isti, dok na ovim drugim reach je puno bolji i zna se dogoditi da neki post ode viralno i da i mu je reach preko 100k.

Možda griješim, ali to su moja iskustva.

Za koje govorno podrucje sponzorises ?

hrvatska srbija bosna

1 Like

KAD SI TI TO ZADNJI PUT RADIO ??? ovo je ima jedno 5 dana postalo nenormalno, evo ovo ispod, publika exyu i bez ikakvog ciljana… a prije toga u hr ciljao nišu opširnu, i skoro isto, a prije nekad sam i ja palaćao toliko koliko si ti naveo…

Ja maloprije uplatio promociju jednog posta, publika balkan, govorno područje bosanski, srpski i hrvatski.

I pozovem 50 ljudi da lajkaju stranicu i banana. Nema pozivanja narednih par dana.

A ovo je promocija stranice.

Izabrao sam države exyu, u oznakama sam označio te iste države, razne javne ličnosti (edin džeko, luka modrić, novak đoković…), gradove zagreb, sarajevo, beograd etc, jezike sam stavio kao i na promociju slike i to su rezultati. Samo sam u placementu stavio da se pojavljuje samo u news feedu, a ne u instant articlesu i ostalim platformama.

zna li se uopće koji su limiti na pozivanja?
i kako ide limit po IP ili po profilu

Ne znam, prije je bilo do 500 i onda ide zabrana par dana. Sada se sve promijenilo.

prošle sedmice

@malakH prebrzo si pozivao. 24h traje zabrana

Ne znam koliko ste pratili update na business mobile aplikaciji ali sada imate od strane fb da invite ljude koji su lajkali nešto a nisu stranicu.

Znam da imaju alati za klikanje invite buttona i skrolanje ali ovo je jednostavnije.

2 Likeova

Ovo dođe u vidu obavještenja. Barem je meni tako i onda pozovem sve.

Ovo je finalno za sliku koju sam promovisao. Za tri dolara sam dobio skoro 800 lajkova i reach od 7k.

Ako nekoga zanima kako sam napravio ovu promociju, rado ću objasniti, mada nisam zadovoljan cijenom po kliku.

2 Likeova

zanima me.

uspit da li je tko dobio ovakav skočni prozor kad uđe na fb :thinking:

Dobio sam ja ranije.Ukljuci zastitu koju traze i odradi verifikaciju putem mobilnog broja ili i dodatne email adrese.
Nista strasno.

Da ,App Business Suite, poziva sve unazad pola godine koji su lajkali objavu a nisu stranicu. Dobra stvar, jer i stranice koje su izgubile opciju za pozivanje, ovako mogu pozivat

ne znam koliko dobro rade, meni na razlicitim stranicama prikazuje istu brojku -128 ljudi koji se mogu pozvati… da se radi preko onog sto otvara manualno, on uspije pozvati 400+ na iste stranice