Savjeti za početak :)

Pozdrav svima, Novi sam što se tiče internet zarade pa me malo zanima s čim da pocnem ? Kako vi zaradivate ? Imam 17 godina pa mi je teško s bilo čime početi jer trenutno nemam nikakvih priljeva, Imam jedino nekih 10$ na Paypalu pa bih htjeo nekako uložiti, Vec imam ideju za neku web stranicu , jeli uopce moguce ikako kupiti domenu za 1 mj s 10$, plus da imaju nekakvi alati posto ne znma html phyton il išta slično. Ili možda da se okrenem necem drugom , sto predlazete ? Svaki vas odgovor puno bih mi pomogao !

wordpress i domenu uzmi na godaddy sa kuponom za 0,99 funti. Uzmi jeftini shared hosting za pocetak i to je to. Imas tovdje ekipu koja se bavi hostingom @ControlEng…nek ti nesto preporuci.

Mislim da ti je najbolje naučiti neke lake zadatke i krenit zarađivat preko fiverra. Tako sam ja počeo

I da još samo jedan savjet,nemoj vjerovat svim ljudima na internetu. Opeći ćeš se kao i ja :slight_smile:

i ja sam poceo zaradjivati sa 17 … sad imam 19 i znam kako ti je

ne znam kakvog iskustva imas sa sajtovima, ja se recimo od 13 godine vrtim oko sajtova, tada sam se upoznao sa joomlom itd. itd.

odmah da ti kazem, ja ne znam ni dizajnirati a od programskih jezika znam html haha i to sam usput naucio

prvi sajt od koga sam zaradjivao je bio sajt sa zutim vijestima, ekskluzivno, hot, 18+, ceca, karleusa, dara bubamara itd. itd. i on je bio u wordpressu sa nekom free temom … radio sam sa adsenseom i zaradjivao 70 e dakle jedva navlacio da mi isplate

nisam daleko odmakao što se tiče znanja o sajtovima, ali što se tiče ideja i iskustva jesam,

sada je isto wordpress … isto free tema ali nije više adsense i nije više 70 e već 400-500 e

i jedino što sam naučio je da moraš ubost nišu, dakle temu o kojoj praviš sajt kojom ćeš se lahko pozicionirati na googleu i koja nije zauzeta … cak ni domena ni dizajn nista nije bitno ako imas sadrzaj koji zaista interesuje posjetioce … SEO i redovno ažuriranje sajta je jako bitno … barem u mom slucaju

i da, kad god sam radio sa nekim, popusio sam, radi sam, pomazi i trazi pomoc ali nikad ne otkrivaj komplet ideje i nikad ne drzi sajt sa “još nekim” … tri puta sam to radio tri puta popusio

blackhat mozes raditi ali to nije na duge staze, ako ubodes ubo si ako zakasnis na voz zakasnio si

i odmah razvijaj fb stranicu sa prirodnim lajkovima, bolje 10k lajkova ljudi koji su svojoj voljom lajkovali nego 50k lajkova ljudi koji ni ne znaju da su lajkovali

sve najbolje u radu, nemoj odustati … ja sam milion puta htio odustati - nisam

1 Like

S obzirom da sam spomenut od strane @limenka2017 odgovor je kako slijedi:
za $10 nećeš i ne možeš kupiti znanje, a to je jedino što ti treba kako i započeo bilo kakav posao. Isto tako, znanje nećeš pokupiti ovdje, na forumu. Sa 17 godina imaš mogućnost izbora: ili ćeš lovu zaraditi mozgom ili leđima :slight_smile:
Hosting i domena su ti najmanji problem: evo ja ću ti pokloniti Web Micro hosting paket. Imaš >100 autoinstall skripti, uključujući sve popularne blog i CMS sustave tipa WordPress pa opleti…

8 Likeova

@ControlEng
Hvala puno na pomoci svima, Mene zanima hocu li se ja snaci tamo, kako da ja zaradim, da ubacim neke reklame ili kako ?
Sestra mi ima instagram sa oko 30k pratitelja pa se i tamo mozda budem reklamiro al problem je sto su 95% s balkana, A koliko sam citao vise se isplati inozemno trziste, Probat cu nekako ubacit ebay affilate, iako me jos nisu ni prihvatili, vidjet cu kako ce to ici za pocetak ili se mozda prebacim na amazon ?
Jos planiram otvorit cu FB stranicu sa istim zanimajnem, pa cu se i tamo reklamirati ako bude islo s lajkovima.

@Cola - kao što rekoh treba ti znanje. Do znanja je danas lakše doći nego ikad - Google is always our friend.

@Cola kreni razmisljati sa svojom glavom nemoj ovisiti o tudim odgovorima.

To zavisi o tebi dali si sposoban sam traziti po googlu stvari. A vjeruj mi sve apsolutno sve mozes naci na googlu.

Namjerno ti necu postaviti linkove di sta mozes naci jer ako zelis uspjeti u ovome poslu moras biti samostalan i JAKO uporan, ako ko osoba nisi uporan odustani od internet zarade i zaposli se negdje za godinu dana.

Ono sto ti savjetujem da proucis je:

  1. Sto je domena?
  2. Sto je dns?
  3. Kako spojiti domenu i hosting
  4. Kako instalirati wordpress na hosting
  5. Kako postaviti besplatnu wordpress temu
  6. Kako dodati postove, stranice u wordpress
  7. Kako dodati navigaciju u wordpress

Kad ovo naucis znas postaviti osnovni sajt a sad dalje kako ces ga monetizirati je na tebi, jedna od najsecsih metoda zarade je google adsense…

Nadam se da sam ti pomogao :slight_smile:

Znaci trebam ti platiti samo za domenu ili ?
Javim ti se kad malo razmislim o imenu domene i svemu, da ne bih pre brzo uletio u sve to .

Domenu i hosting.
Mozes na namecheapu kupit oboje za ja mislim oko 25 dolara za 12 mjeseci

Domen info 0.99$, hosting 10$. Sve skupa za 11$.

Ako sam dobro shvatio, @ControlEng mu poklanja Web Micro, tako, da za početak več ima hosting :smiley:

1 Like

Eo sad provjerio nisu mi prihvatili ebay affilete, bacit cu se onda na amazon, S cim se vi bavite ?

Točno je Žele, :slight_smile: hosting ima, još domenu čiji će DNS podesiti na svoj server, najbolje da mu to sve ControlEng pojasni. Ovo je bio lijep potez od njega. :smile:

@Cola - krivo si shvatio. Meni ne trebas nista platiti. Free of charge.
Ponudio sam ti pomoc jer smatras da ti je najveci problem “uloziti” u domenu i hosting. Jos jednom ponavljam: tvoj najveci problem je neznanje. Kao sto @Dooki rece, razmisljaj svojom glavom, ulozi u svoje znanje. I da, rezultati ce doci samo ako budes dovoljno uporan. I nece doci brzo. Cak niti sa sestrinim IG profilom od 30k pratitelja :slight_smile: (sorry, ovo je bilo jace od mene).

2 Likeova

Realno ne znam koliko je pametno mu ista nuditi besplatno jer ce to uzeti vremena davaocu i bice jos dodatnih milion pitanja (mozda i nece, ali iskustvo mi govori da je tako najcesce) koje ce isrpljivat onog ko je vec dao nesto besplatno. Realno ukoliko uopste zeli dovoljna mu je domena (toliko ima para, cak i da pokrene par sajtova) i nek je poveze na blogger i nek pise sto vise i sto bolje umije ako uopste ima u vidu zaradu od sajta, a ne neku drugu zaradu. Blogger je po meni idealan za pocetnike, a moze se preko njega napravit sasvim dobar sajt. Vrlo je lak za upravljanje. Neki vrlo jaki sajtovi (ja sam primjetio neke sa receptima, strani sajtovi) su i dalje na blogeru. Ja bih samo preporucio momku da sto vise pitanja koje ima gugla i nalazi sto vise odgovora jer na guglu svega ima zaista. Uglavnom srecno

Kupio sam domenu, sta sad ?

Povezi domenu s bloggerom i udri po pisanju

Jel se na blogger moze instalirati wordpress tema ?
Ja nigdje nisam našao a one njihove mi nekako starinsko izgledaju