Scameri oglasavaju moju web stranicu?

Zadnjih par danas sam dobila stotinu lajkova na FB stranicu i bilo mi to malo čudno da tako odjednom došli i sada skuzila da neki scameri reklamiraju neki svoj proizvod od 400€ tj ukradu pare kad se upisu podaci od kartice a post koji oglasavaju zapravo vodi na moju web stranicu. Uopce mi nije jasno kako su to napraviti. Kad kliknem na link otvori nesto a3.amazonaws… i onda redirecta na moju web stranicu. U komentarima ljudi pisu da je to prevara za 400$ i isto mi je napisala neka zena na mojoj fb stranici da smo ju pokrali a ja nemam pojma sta njima otvara taj link. Jel ima tko ideju kako ovo funkcionira i zasto oglasavaju link koji vodi na moju web stranicu i kako kradu tih 400$ ako ljudi zavrse na mom webu? Evo slike da vidite o cemu se otprilike radi (naslov clanka i slika su potpuno drugacji)

Tebi se očito desilo slično kao meni, jesi li pogledala svoj Advertising account? I meni su tako isto preuzeli account, kreirali kampanje, kao da vode na moju fb page, inače neku koja mi i nije važna, i onda u okviru toga reklame za nekakve torbe. (slika ispod) Prijavi obavezno Facebooku.

U mom slucaju tuđa stranica ima kampanju s mojim linkom al drugacjim naslovom i slikom. Nisu mi preuzeli FB page, gledala sam i Ad Manager i nema niceg. Al mi nije jasno kako meni kad kliknem na taj njihov oglas otvara clanak na mojoj web stranici a u komentarima ljudi pisu da je scam i da su im uzeli 400€ kad su upisali podatke od kreditne. Ocito nekima otvara neki scam page umjesto moje web stranice a nekima moju web stranicu. Uopce ne kuzim sto dobivaju s tim da koriste moju web stranicu.

Promjeni IP u USA i vidjet ces taj scam page.

edit: To je neka vrsta redirect cloacka. Onima koje nezele na svojoj scam page (balkanci, rusi, kinezi i tako ti koji ne kupuju nista na netu, a pogotovo ne iz USA) salju an tvoj site, a ove iz USA koji kupuju salju na svoj scam page.

Kao sto je dadaas rekao koriste cloaker koji nepotreban traffic zajedno sa fb reviewom i njihovim botovima salje na safe page, u ovom slucaju tvoj a ciljani promet ide na money page gdje se nalazi offer. Ako ukljucis proxy da vidis nece ti pomoci jer cloaker prepoznaje proxy

Ahh dobro sad, ovisi kakav cloacker. Neprepoznaje sve proxye, VPN-e, jer to bi bio strasno dobar cloacker.

Mene sad vise zanima kako su oni prevarili te ljude. Jer ovo inace rade affiliate marketeri, i to je onak sivo bijela zona, nevidim nikakav problem u njoj. Ali ako nekog tako redirektaju da ga prevare, onda je to crna zona koju mora istrazit policija, i ti bi mogla imat problema, u smislu da te netko kontaktira i pita za ovo, iako nisi kriva.

Stvarno su kreativni ti scammeri. Ae ako nis drugo barem sam dobila stotine FB lajkova i klikove na reklame.

Jel ima neki nacin da vidim taj page jer mi se cini po komentarima da koriste moju sliku i ime na tom scamm pageu :open_mouth: a Facebook ne reagira

Šta neće cigani izmisliti cc…

Pa napisao sam ti promjeni IP u USA. Ali kao sto je vec netko napisao trebat ces probati vise IPa jer neke oni prepoznaju kao proxy. Moj savjet je da probas VPN.

Probala sam tako al mi ne radi. Pa sam mislila da ima neki drugi nacin.