Schema.org - ne snalazim se :D

Kaže Google da je dobro imati one rich “kartice”, a mene je ionako zanimalo kako u rezultate odmah postaviti telefon, adresu i slično. Trebalo bi valjda nesto sa JSON-om, neman ja pojma šta je to ni kako se koristi.

Pretpostavljam da je to ova zadnja kartica u Example 1:

http://schema.org/telephone

Ovo bi valjda tribalo ić u <head>?

Hvala

Edit:

Ima alat za testiranje, ali opet ne kužin ovo desno koje kaže jel sve ispravno ili nije, ne znam šta će izać u rezultate, a šta ne?

https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/

Nepotrebna glupost koja ne sluzi nicemu.

Ajde sad reci da se zajebavas. Ti se zajebavas jelda?

Ne, ne ide u head nego ide direktno u body tamo gdje je to prikladno, npr. ako je telefon i kontakt u pitanju onda na kontakt stranicu tamo gdje izlistavas svoj kontakt podatke.

A postavljas na ovaj nacin:

<span itemprop="telephone">(425) 123-4567</span>

dakle u tag za koji hoces microdata dodajes atribut itempro sa nazivom.

Tagova i propertya ima razlicitih a trebas prouciti koji ti trebaju i kako se koriste. Sve ima na vec linkanoj stranici

Da, da, to san skuzia, ali pretpostavljam da ti mislis na to da se moze kliknit na telefon i odma nazvat sa npr kontakt stranice? Međutim, ja san mislia da izlista adresu i telefon za rezervaciju odma pored rezultata na guglu. Radi se o restoranu. Mislin da ću morat malo bolje ovo proučit jer u biti nisan ništa skužia.

P.S. Ne zajebajen se, ako si mislia na mene haha

Hvala na odgovoru :slight_smile:

Ja koristim schema.org

Da, može se kliknuti na broj telefona na mojim web stranicama i nazvati.
Da, adresa i broj telefona se ispišu desno pored rezultata na Googleu.

1 Like

Može li se na jednostavan način objasnit kako da to ubacin? Jel ovako kako je kolega gori spomenia, ili još triba nešto? Tj možeš li mi ode paste-at gotov kod haha
Unaprid vječno zahvalan

za klikabilni telefonski broj u rezultatima pretrazivanja se brine google cini mi se. Jedino je potrebno dodati taj itemprop atribut, a ako zelis i na stranici da ti broj telefona bude link onda dodaj ovaj kod

<a href="tel:+496170961709" class="Blondie"> Call me, call me any, anytime <b>Call me (call me) I'll arrive</b> When you're ready we can share the wine! </a>

3 Likeova