Schratch - pomoć u rješavanju postavljenog zadatka

pozz
novi sam na forumu,prvo sam ovu temu stavio u dizajn,al nekako mislim da je bolje da bude u ovom podforumu
u sklopu nastave iz Internetskog projekta dobio sam zadatak da u Scratchu napravim program u kojem je akvarij sa tri ribe(koje se svaka u svojoj “stazi” kreću akvarijom) i pritiskom na tipku h-a pojavi se hrana koju prva riba triba pojest(hrana onda nestaje) i onda se vratit nazad u svoju putanju(tako sam skužia).Sve sam napravia osim tog vraćanja iako sam primjetio da mi ponekad šteka i dolazak do hrane.Pa ako ko zna kako da rišim to bia bi mu zahvalan.

ja isto to imam ako oces mogu ti dati svoj postupak

aj daj ako ti nije problem :slight_smile:

al ne treba ti se vratiti nazad na istu putanju koliko znam to se ne traziii bar nama niko nije tako napravija od ovih koje znam…

ako je tako,onda sam gotov sa time
ja sam mislia da se triba vratit na početnu putanju

opet ja :smiley:

ovaj zadatak nekužim kako rišit pa ako ko zna

  1. Napravite sat s kazaljkama koje pokazuju sat, minute i sekunde, te se pomiču kako vrijeme prolazi.
  2. Kazaljke se počinju kretati od 12:00:00.

Dodatno:
2. Korisnik unosi trenutno vrijeme (samo broj sati i minuta, a sekunde su na nuli), te se kazaljke postavljaju na trenutno vrijeme i kreću od tog vremena.

kolko sam skužia tribalo bi stavit sat za pozadinu i onda namistit kazaljke koje su već na satu da se kreću
ako ko zna kako rišit neka javi,jer ja stvarno neznam